Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sokan úgy állnak az alkoholizm...

Sokan úgy állnak az alkoholizmus küszöbén, hogy nem is sejtik?

Figyelt kérdés

Pesten voltam egyetemista. Már az egyetem alatt is sokan szinte minden áldott nap elmentek este inni. Néhány tag még reggel is részegen, piaszaggal jött be. A múltkor láttam egy oldalon egy bejegyzést, ami arról szólt, rengeteg már dolgozó huszonéves munka után bejön a haverokkal, és nem állnak meg egy sörnél. A kommentben arra is kitért valaki, hogy neki női munkatársai hétvégén is találkoznak és szétcsapják magukat.

Az önigazolás abban rejlik, hogy "a társaság", közben meg már masszívan isznak, csak épp nem estek át még a függősség kategóriájába.


Te mit gondoltok erről?



2023. szept. 30. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorságon az a "normális", ha valaki alkoholista, aki nem iszik, vagy nem iszik eleget, ahhoz, hogy hullarészeg legyen, az nem férfi.

Rengeteg ember így kezni, hogy haverokkal kell inni, akkor szórakozik, ha részeg lesz, stb és tényleg nem veszi észre, hogy függö lett.

2023. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Én is így látom sok esetben.

Viszont a környezetem szerencsére nem ilyen és nem is foglalkozok másokkal, amíg nincsenek hatással az életemre.

Ők ott tartanak, én meg itt. Nem tudsz mit csinálni. Államdóan lehetne keseregni valamin. Az ostobaságon, az alkoholon, a melegeken, a szoptató nőkön, orbánon, a kevés fizetésen, tényleg mindenen. Van értelme? Csakis magunk tudunk a saját eszközeinkkel irányba állni. A másokkal való foglalkozás még senkit nem vitt előre.

2023. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ebben voltam és most megálljt mondtam. Kb úgy néz rám mindenki, mint a véres rongyra, amiért nem iszok.

Sajnos tényleg az van, de már nők között is, hogy aki nem iszik, az egy senki.

2023. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%
Persze, hogy van ilyen... sokan nem a küszöbön, hanem akár szügyig benne is vannak úgy, hogy nem sejtik. Aki még sosem próbált ellenszegülni az ivási kényszerének, az nem igazán veszi észre, hogy van neki, max. gyanakszik. A függőség csak akkor lesz nyilvánvaló, amikor először akarsz "lassítani" vagy leállni, és valami furcsa okból akkor is rendszeresen "megissza magát" a szokásos, ha nem akarod.
2023. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Az az alkoholista, akin meglátszik. Aki részeg is tőle. Aki minden nap iszik, de nem látszik rajta, az nem az.
2023. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Sokan nem isznak, aztán mégis öngyilkosak lesznek. Ha jó érzi magát, akkor igyon.
2023. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5-6 ez ilyen gagyi önnyugtatás akart lenni, vagy mi?
2023. okt. 3. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!