Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért csalódok mindig az...

Miért csalódok mindig az emberekben? Ugyanitt: Levelező partner kerestetik!

Figyelt kérdés

Először is, letisztáznám ez nem egy depressziós, árokba vetem magam sztori lesz, még ha a kérdés úgy is hat. Igazából csak... egy kis figyelemfelkeltés?


Azért szeretem a gyakorit, mert itt teljesen anonim lehet az ember, és jobb esetben talál valakit, aki normális választ/tanácsot ad. Vagy még jobb esetben talál egy levelezőpartnert.

Anno voltak, akikkel heteken, hónapokon át levelezgettem emailben, szintén névtelenül. Tetszett, hogy úgy ismerhettem meg valakit, ahogy van. A belső gondolatait, az életszemléletét... Őszintén szólva hiányzik.


Magamról kis aktualitások; túl vagyok életem első párkapcsolatán, úgyhogy ez is az oka a "csalódás" résznek. Rádöbbentem arra, hogy mennyire megjátssza magát mindenki, és engem is ugyanúgy be lehet csapni, ahogy másokat. Pedig szinte jelmondatom, hogy elég két mondat, és máris kiismerek egy embert. Nos, mégsem. Igazándiból nem volt semmi rossz, és félreértés ne essék, nem bántottak, csak szimplán felszállt a rózsaszín köd és a kommunikáció nem működött onnantól. Sok élménnyel gazdagodtam, amit nem bánok és nem is csinálnék másképp még ha tehetném sem... Hogy ezzel mit is akartam mondani? Magam sem tudom.


Egy fiatal felnőtt nő lennék, korom szerintem lényegtelen jelen pillanatban. Érdeklődési köreim jelenleg hibernált állapotban vannak, mert a kötelezettségek és a fontossági sorrend mindenbe belekavar, így inkább bújom a (tan)könyveket és elsajátítok minden tudást, amennyi csak abba a pici fejembe belefér. Egyébként hobbijaim a festés, horgolás, olvasás, írás, zene hallgatás, sorozatnézés, biciklizés... Imádok beszélni, és komoly témákat fejtegetni, bontogatni...


Ugye mint írtam is, levelező partner kerestetik... Nem akarok itt szexista lenni, még mielőtt valaki gúnyosan megjegyzi, hogy csak pasikat keresek. De barátnőim vannak, nem mondom, hogy jócskán, de nekem ők elegendőek, így egy ellentétes nemű embert keresnék (lehetőleg 30 alatt, csakhogy ne legyen nagy generációs szakadék :D). Ha valaki szimpatizál velem az előbbiek után, dobjon meg egy üzenettel, egy rövid bemutatkozást sem utasítanék vissza...


Kötekedők kerüljetek, köszönöm! :)



#levezelőtárs #levezőpartner
2023. okt. 7. 22:01
 1/2 anonim válasza:
89%
Én hasonló vagyok mint te csak fiúban, és tapasztaltam már én is a múltban itteni hosszabb távú kapcsolat által, hogy valóban érdekes a másikat kinézettől független pontosabban belső tulajdonságok, érdeklődési körök, személyiség által megismerni. Mert mindig is fontos lesz a kinézet az által, hogy az emberek többsége külső alapján ítélkezik, viszont akkor fogsz tudni valakivel harmóniában létezni és jókat beszélgetni ha minél hasonlóbbak vagytok és ha minél több a közös pont. Mert a felek közötti jó beszélgetés elengedhetetlen. És élőben annyira nem is talán azért mert interneten könnyebb megnyílni, de egy üzenetből jobban letud jönni hogy ki mennyire van megelégedve az életével, a jó dolgokról kérdez meg beszél vagy a rosszakról, és abból fakadóan hogyan érzi magát a mindennapokban. Ami azért fontos mert a pozitív vagy negatív érzéseink mindig is hatással lesznek a viselkedésünkre. Szóval egyben egy jó szűrő is, hogy a másik egy kellemes ember vagy sem és viszonylag hamar kibukik ha nem. Viszont minden mellett nehéz megfelelő partnert találni, mert a többség türelmetlen és hamar megunja. Márpedig az tény, hogy csak akkor működhet a dolog ha mindkét fél képes ízlésesen felépíteni és nem kevés energiát fektetni a kapcsolatba amellett, hogy a dolog ne legyen egyoldalú. Ha viszont meg van a kellő elszántság, nyitottság és közös pontok akkor elég jó dolgok szoktak kisülni hosszú távon legalább is én egyszer-kétszer ezt tapasztaltam. Szóval én is úgy gondolom, hogy megfelelő partner esetén mindenképpen megéri ilyen kapcsolatot fenntartani. :)
2023. okt. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%
A váálasz: mert magyarok vagyunk:(.
2023. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!