Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen általános jó cselekedet...

Milyen általános jó cselekedeteket tudnék csinálni a világban?

Figyelt kérdés

Nem adakozásra, adományozásra gondolok, mert nekem sincs miből. Csóróbb vagyok még egy leszázalékolt csótánynál is, így csak a fizikai erőmet tudnám adni e célért. Olyasmire gondolok, mint például a szemétszedés. Csak azt nem tudom megtenni, mert ha össze is szedem a szemetet mondjuk a város határában, nincs hova elvinnem. Nincs egy kommunális szemétgyűjtő, ahova lerakhatnám, csak pénzért vinnék el. Ilyen szemétgyűjtő csoportokhoz meg nincs kedvem csatlakozni. Igazából a legjobb lenne, ha lenne egy fix konténer, ahova bármit kidobhatok, amit az utcán összeszedek, de ilyen nincs.

Ott van opciónak például a véradás is, de egyrészt tűfóbiám van, másrészt az is egy olyan esemény, ami csak időnként van. Spontán felindulásból nem tudnék elmenni vért adni akkor se, ha akarnék. Egyébként is, én úgy akarnék jót tenni a világgal, hogy anonim maradok.

Valaki tud valami olyan tanácsot adni, hogy hogyan cselekedjek jót úgy, hogy az független legyen időtől, emberektől? És senki ne tudjon róla, hogy én tettem a jót?

Esetleg aki már tett ilyet, van tapasztalata.



2023. okt. 10. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szemetet felveheted akkor is, ha van kuka a közelben. Kutyával szoktam úgy kijárni, hogy viszek egy zacskót, aztán ami belefér,azt felveszem. Aztán az első kukáig elviszem. Nem sok, de a semmitől több.
2023. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a város határában van egy kriminálisan nagy szemétrét, ott 120 literes kukás zsákkal kéne napi szinten vagy 3 forduló, úgy egy év alatt talán ki tudnám takarítani. Azt a mennyiséget viszont nem lehet bármilyen kukába belesuhintani sajnos.
2023. okt. 10. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az önkormányzathoz és kérdezd meg, hogy elszállítanák e, ha vállalod, hogy összeszeded. A lakóhelyeden biztos van valamilyen helyi csoport Facebookon, esetleg meg is lehetne hirdetni. Szoktak lenni ilyen civil szerveződések.
2023. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Ne gyártsál, illetve vásároljál szemetet.
2023. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, ezt csak és kizárólag úgy lehet kivitelezni, ha ősemberként élek a természetben. Azt meg lehetetlen, mert vadászni illegális, halászni illegális, fát kivágni illegális, még erdőben megtelepedni is illegális. El kell fogadni a civilizáció törvényeit, az meg egyenes út a szemét gyártásához. Akármilyen ruhát, ételt, használati cikket veszel, az vagy környezetszennyezés révén jött létre, és/vagy szemetet termel. Még a bio cuccoknak is megvan a maga fekete kartonja.
2023. okt. 10. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg "A nevem Earl" c. sorozatot, abból lehet ihletet meríteni.
2023. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5#

Nemcsak ez a két véglet van. Egyébként ha már itt tartunk ilyenre ne is készüljél. Felszínre hoztunk már annyi szemetet, hogy a civilizáció fennmarad vaskorhoz hasonló körülmények közt. Csupán a modern kényelmes életünknek meszelnek hamarosan.

2023. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Máltaihoz, Vöröskereszthez, Magyar Ökumenikus Segélyszervezethez el lehet menni önkéntesnek. Ők kiadják a feladatokat, te pedig önzetlenül segítesz. Fizetést nem kapsz, csak munkaruhát és elismerést.
2023. okt. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!