Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezek mind kezdeményezések is...

Ezek mind kezdeményezések is lehettek volna, csak én nem csaptam le a labdát vagy hétköznapi kis dolgok, amiken kár is agyalni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elgondolkodtam kicsit az életemen és enyhén szólva kétségbe estem, hogy vagy én szalasztom el a lehetőségeket (már amennyiben ezek nevezhetők azoknak) vagy tényleg úgy különösebben senki nem érdeklődik az irányomba. Lássuk is, miről beszélek!

- Udvarias gesztusok. Lehet, hogy nem elegendő, hogy szimplán csak megköszönöm, hanem mondanom is kellene mellé valamit? Például, hogy nagyon kedves vagy vagy hasonló.

- Nézés, szemezés (?). Nem tudok a kettő között különbséget tenni, így nem is igazán tudom, hogy hogy kellene reagálni arra, ha valaki néz.

- Ez egy régebbi egyetemi sztori, de ezen is elgondolkodtam, ezzel kapcsolatban is kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az óránk eleve egy sokkal kisebb teremben volt megtartva a valós létszámhoz képest és egyszer késve érkeztem, ezért már csak a lépcsőn maradt hely. Több lépcsőfok is volt, de hirtelen megkérdeztem az egyetlen ott ülőtől, egy fiútól, hogy leülhetek-e mellé. Természetesen megengedte, majd az óra felénél valamit hozzám szólt az előadással kapcsolatban. Kis idő múlva felszabadult egy hely a közelünkben, ahova gondoltam, majd leül ő, hiszen ő már régebb óta ült a földön, de nem ült oda és én sem. Ezt a szitut azóta se tudom hova rakni.

Mindezeken túl a saját életetekből tudnátok példákat hozni, hogy ti miket vesztek már kezdeményezésnek vagy csak udvariasságnak. Köszönöm.



2023. okt. 17. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy teljesen hétköznapi sztorinak hangzik, nem látnék bele semmit.

A nézés, és a szemezés azért szerintem elég egyértelmű, ha valaki néz az csak néz, ha szemeztek akkor a tekintetetekkel kb játszotok egymással.

2023. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor elég brutális belegondolni, hogy én még sosem szemeztem.😨
2023. okt. 17. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Sok ember van ezzel így ne aggódj rajta.
2023. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shaddark ***** válasza:
100%

Félénk vagy.

Igazából sok tanácsot adhatnék, de a legjobb lenne egy barátnő aki megtanítja neked ezeket a dolgokat.

Ha jól értem lány vagy? Manapság nem kehet tudni, de ha fiú lennél kérlek ignoráld amiket írok és bocsánat a félreértésért.

A fiú kezdeményez. Ez lehet szemezés, amire neked nem visszaszemezéssel kell reagálnod hanem néha visszanézel, de ha rádnéz elkapod a tekinteted. Ha kiérdemli mert kitartó, akkor lehet szemezni egyfolytában. Ez fontos, a pasik nem szeretik a könnyű "zsákmányt", ha nincs benne kihívás keresnek érdekesebbet.

Ha érdeklődik irántad akkor keresi a lehetőséget hogy beszélgessen. A nők ilyenkor, ha tetszik nekik a pasi akkor nevetnek a bénácska viccein. Van a hajigazítás, amivel tudtára adod hogy tetszeni akarsz neki.

Közben rájöttem, hogy ez egy nagyon hosszú téma, ezért kerestem neked inkább linket róla.

[link]

És még egy, ezzel mondjuk nem teljesen értek egyet, ha nő lennék és egy ismeretlen pasi megpróbál tapizni én simán orrba vágnám :)

[link]

2023. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a tartalmas választ. Nem voltam egyértelmű, lány vagyok. Az egyetemi eseten azért “akadtak fenn”, mert tulajdonképpen beszélgetést kezdeményezett a srác, de nem tudtam különbséget tenni, hogy ezzel bármi egyéb szándéka is van vagy csak, mint megállapítást megosztja velem a véleményét. Külön köszönöm a linkeket!
2023. okt. 17. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Okés, kezdeményezett egy beszélgetést na bumm :D Mi változott volna ha tudod hogy mondjuk egyéb szándéka is lenne?
2023. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 Ez a cikk nagyon szemfelnyitó volt. Mégegyszer köszönöm.

#6 Ha valaki akkor megsúgta volna, hogy akar valamit, akkor lehet nekem is fél centivel több önbizalmam lett volna.

2023. okt. 17. 21:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom nélkül nem is beszélgetsz? Annál többet általában nem kell tenned nőként, hogy úgy kommunikálsz a pasival ahogy ő veled. Legyél ugyan olyan szinten közvetlen, poénkodó, stb és akkor gyorsan kiderül mit akar.
2023. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shaddark ***** válasza:
100%

"mert tulajdonképpen beszélgetést kezdeményezett a srác, de nem tudtam különbséget tenni, hogy ezzel bármi egyéb szándéka is van vagy csak, mint megállapítást megosztja velem a véleményét."


Igazából, ha a srác normális, akkor az ilyen beszélgetések célja hogy megismerjen mert felkeltetted az érdeklődését. Persze, vannak csajozógépek akik akarnak valamit, de azokkal nem érdemes szóba állnod, hacsak nem egy jó dugás a cél :) Mert utána lelépnek és keresik az új prédát.

Tehát normális esetben nem úgy működik hogy meglátni és megszeretni mint Hollywoodban, hanem ha érdekel valaki akkor keresem az alkalmat megismerni. Attól hogy valaki jól néz ki még nem biztos hogy érdemes vele foglalkozni. Mondjuk ilyenkor egy számcsere vagy valami is szokott játszani, ha nem kért akkor vagy nem adtál jelzéseket és esélytelennek látta a dolgot, vagy nem akart semmit mert van pl. barátnője.

2023. okt. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Ezek a semmi kategóriák. Elszalasztottál egy lehetőséget, hogy a föld helyett, széken ülj, ennyi. Semmi több
2023. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!