Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 31 évesen semmi élményem...

31 évesen semmi élményem nincs, szóval nincsenek olyan élményeim mint másoknak fiatal korából. Mi értelme van így élni?

Figyelt kérdés
A személyiségem miatt van ez, sose voltan barátaim, sem barátnők. Gyakorlatilag csak léteztem, semmi élményem nincs szó szerint. Van értelme ennek az életnek egyáltalán? Szerintem semmi nem ér. Minél jobban telik az idő annál rosszabb ebbe bele gondolni. Az élet többi területén sem sikerült semmi se. F

2023. okt. 27. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

hát így nem sok, ha így marad tényleg csak egy üres sivár életed lesz ami eltelik és a végén egy idegroncs leszel.


Reggel felkelsz, borotválkozol eszel - elmész dolgozni bambulsz magad elé - beérsz munkahelyedre végzed a munkád nézel körbe de nem látsz mert nem is érdekel - kollégákkal nincs kapcsolat vagy rossz a muinkahely de kilépni sem látod értelmét - majd hazaérsz eszel tv-zel alszol és így megy szombatig...

- majd pihensz eszel esetleg vásárolsz esetleg otthon tevékenykedsz majd tv- játék esetleg alvás evés és hétfőtől minden újra....


Ez van?


Mert így keserű és szomorú élet vár rád. Egy nap pedig talán annyira elbambulsz majd annyira mélyre kerülsz, hogy elfelejtesz bemenni dolgozni, a telefont nem veszed fel, kirúgnak az állásodból, és valamilyen formában meghalsz majd és pár hét után a rohadó hullaszag miatt kihívják a rendőrséget - majd az önkormányzat eltemet....max a pap lesz ott meg pár öregasszony...


Egyébként sokan élnek ilyen életet...sajnos....

2023. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdheted 31 évesen még. Nem kell feltétlenül, hogy barátok legyenek. Elmehetsz túrázni, vagy amit megengedhetsz magadnak. Én pl. szívesen elmennék vitorlázni hetekre. Egyedül.
2023. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Általában még munkám sincs, nehezen értem meg mit akarnak mások. Fél szavakból mutogatásból nem értek, és gondolat olvasó sem vagyok. És mivel normálisan sehol nem tanítanak be vagy mondják hogy akkor mit kéne csinálni sokszor nem is értem mit akarnak. Legtöbb munkahelyen idegbeteg emberek vannak ráadásul. Szóval igen egyébként lehet sokan élnek így de azoknak legalább van állandó állásuk, vagy legalább néha nyaralnak ilyesmi.
2023. okt. 27. 22:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát az a baj semmi nem jött össze, anyagi gondok is vannak. Csőd minden.
2023. okt. 27. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem ezt a picsogást. Én utáltam fiatalnak lenni, nem sok emlékezetes élményem van abból az időszakomból, pedig volt pár barátnőm, jártam néha bulizni is, meg ide-oda. Aztán mégis azóta élvezem az életet, mióta rájöttem, hogy nekem az autózás a mindenem. És nekem ez magányos tevékenység, nincsenek hozzá haverjaim, nem feltűnősködöm, de mindig van hova fejlődni, sose untat. Nem hiszem el, hogy te ne találnál valamit, amit örömmel csinálsz, ha a picsogás helyett inkább új dolgokra nyitottan élnéd az életed. N
2023. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően szerintem nem az élmény gyűjtés tesz egy életet. Most képzelj el valami remetét aki ül valahol és meditál, meg eszik, meg gondolkodik, imádkozik. Neki is nulla élménye van, mégis egy tartalmas szép élet lehet.


Szerintem nem kellene elfogadnod azt a mércét amit a mai média sugall sokszor, hogy mi a jó. Merj bátran élni, úgy ami a te lehetőségeid, saját értékrended szerinte jó.


Az egy másik kérdés, hogy ha a jelen körülményeid között vannak dolgok amik problémák, akkor azokat megpróbálhatod megoldani. És vagy elbuksz vagy felülkerekedsz és akkor ez lesz az életed tartalma.


Szerintem ha meg akarsz oldani ilyesmit, mint a munka, akkor kell egyrészt hosszú távú terv. Években gondolkodni. Mik az elérhető dolgok neked amivel pénzt lehet keresni. Ebben benne lehet az, hogy milyenek a körülményeid, családod stb, de a személyiséged is, meg a jelenlegi ismereteid tapasztalataid. És lehet tanulni kell valami olyan irányba.


Másrészt meg jó eséllyel valahogy javítanod kellene az emberekkel való kapcsolódási készségeiden, ami sok gyakorlás. Jól beszélgetni, megnevettetni valakit stb, sok ismétlés, próbálkozás, nem sikerült dolgok után jön össze. Ezek a emberi kapcsolatok azért is fontosak, mert a munka keresés egyik legjobb módja is emberi kapcsolatokon át vezet. Ha mindenki akit ismersz tudja, hogy munkát keresel, akkor ők ajánlhatnak leginkább valamit, ha épp szembejön velük.


De a lényeg, hogy legyen hosszútávú terved. Ezt bonts le amennyire tudod olyan dolgokra, amiket naponta meg tudsz tenni. Szóval napról napra valami cselekvések legyenek. És ettől jobban fogod magad eleve érezni. Meg szép lassan ezekből felépülhet valami. Akár pl nyelvtudás.

2023. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor szerez élményeket, rajtad áll?
2023. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Semmi.
2023. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Még bőven van időd változtatni, 30 éves fiatal vagy. Csak 180 fokot kell fordulnod és lépni.
2023. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
El kéne kezdeni sportolni. El nem tudod képzelni mekkora élmény 15 kilóméter futás után letusolni és reggelizni egy jót...
2023. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!