Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon nagy a szorongásom,...

Nagyon nagy a szorongásom, mitévő legyek?!

Figyelt kérdés

A szorongásom nem normális mértékű, voltak már pánikrohamjaim a suliban (max félórásak), és egy kis halvány ingerlés végett képes vagyok elsírni magamat, az a legnagyobb problémám ezzel, hogy középiskolás vagyok, és ismételten elhatalmasodott felettem az az állapot, hogy nem tudok már normálisan tanulni, pedig most kitűnő vagyok. Az alvászavarom pedig átfordult abba, hogy túl mélyen alszok, mégis triplán kimerült vagyok..


A gyógyteák nem segítenek, az antidepresszánssal nem sokat érek.


Akik egykor ezzel küzdöttek, mi a legjobb tanácsotok? Mi segített nektek?



#szorongás #alvászavar #szorongásos depressziós zavar
nov. 12. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismerek az légzéstechnikával küzdötte le a pánikrohamait.
nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amugy elfojtott ki nem adott sèrelmek miatt a szervezetbe fulladt fusztrációk miatt van panikroham.


Nekem egyetlen egyszer volt csak, amiert tűfóbiás vagyok és megakartak katérezni egy felfázás miatt es nem mertem szólni, mkndták hogy várjak a váróban es utána mehetek katéterre és a váróban nyigtattam magam csendben hogy ne lássanak rajtam semmir teljesen el akartam fojtani a tűfóbiámat es egy normalis felnőttként viselkedni aztán az lett belőle hogy szívdobogás felpörög, aztán nem kaptam levegőt. Leállt a légzésem, az egész tüdőm meg se moccant, fulldokoltam, beszaladtak velem lefektetni vmi ágyra stb.


Azóta ha urulógián vagyok szólok hogy tűfóbiám van hát senkit nem érdekel elkezdenek velem orditozni hogy megtagadom a vizsgalatot akkor nem ir fel semmit es lehet menni..


A pánikrohamokkal, fóbiákkal egyszeruen még orvosok se foglalkoznak..

nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal nincs is gond, idővel rendbe jön a pánikrohamom, csak túl kaotikussá vált a "lényem", amit nem tudok kontrollálni, pedig jó lenne, mert piszkosul nehéz a nagy mennyiségű szorongás mellett végezni bármilyen teendőt (gyakszizni, beszélgetni, feladatokat végezni, koncentrálni, tanulni)
nov. 12. 15:58
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Sajnálom!

A pánikrohamokat nem tudják megfelelően kezelni az orvosok, mintha valami fertőzés lenne számukra, amivel nem szívesen foglalkoznának.

nov. 12. 16:03
 5/7 anonim válasza:
79%
Sportolsz? Fél óra futás csodákra képes.
nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A sportot én is ajánlom, ill. bármilyen mozgást. Testmozgás hatására olyan hormonok termelődnek a szervezetben /endorfinok, serotonin stb./ amelyeknek szorongásoldó hatása van.

Pánikroham esetén légzéstecnikával tudsz magadon segíteni. Nézz utána, hogy kell csinálni. /Lassú, mély légzés, hasi légzés/

Nálam depresszió ellen vált be a sport. Az önbizalmat is növeli. Félóra testmozgás tényleg csodákat tesz.

nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 Jelölj ki magadnak utat, egy cél felé, amit jónak tartasz. Ez legyen előtted, bármilyen káosz van körülötted. Olyan, mint a világítótorony a tengeren, segít megtartani a helyes irányt, nem tévedsz el a gondok sűrűjében :)

Ne foglalkozz egyszerre az összes problémáddal, mert abból káosz lesz. Csak nyugodtan, egyenként oldd meg, a nagyobbakat részekre is lehet osztani.

nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!