Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kávé után energia ital nagyon...

Kávé után energia ital nagyon káros?

Figyelt kérdés
Tejes kávéról van szó.

nov. 20. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Az energiaital alapból káros. Ne idd, ha jót akarsz magadnak.
nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Napi 1 belefér. Kávé után is.
nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy milyen kávé, hanem hogy mekkora mennyiségben. Ha tejeskávéba beleöntesz egy presszó adagot, attól az egy presszó kávé marad. Egyébként a kávé napi szinten egészségesebb, mint az energiaital napi szinten, a kettő együtt szerintem felesleges és baromság. 1 energiaital kb másfél presszónak felel meg. Belehalni nem fogsz, de nem tesz jót a szervezettel.
nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

A tej csak a gyomrodnak jó, attól az még ugyanannyi kávé.

Az energiaital meg még sokkal erősebb. Az már önmagában is veszélyes.

nov. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1 energiaitalban kb annyi koffein van mint 1 kávéban. Alapvetően a napi egy még okés lehet, de ilyenkor már a függőség esélye bőven fennáll. Ezért én inkább heti 1-2-re igyekszem korlátozni a saját fogyasztásom. Ez igaz a kávéra és az energiaitalra is, bár a kávé valamivel egészségesebb. Itt az lehet a probléma leginkább, hogy ha rövid idő alatt iszod meg ezt a mennyiséget, akkor nagyon megpörgeti a szívemet. Én egy 500ml-es energiaitalt (ami mondjuk 2 normál doboznak felel meg) 4-5 óra alatt iszom meg.
nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapból, mind a kettő koffeintartalmú, szóval a kettőt egymás után inni rossz ötlet szerintem. A pulzusodat rendesen felviheti, de ha hozza vagy szokva, akkor gondolom nem okoz változást.

Hosszútávon szerintem nagyon káros, de nem vagyok orvos, nem értek hozzá, úgyhogy úgy tedd tönkre magad és más is, aki szerint normális energiaitalt meg hasonlókat literszám inni, ahogy akarod.

nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van az egyes autóknál a "Kick down" lehetőség: na ez is ilyen. Eléggé meg tudja terhelni a vérnyomást, a szívverésre kihat, tehát nem javaslott.
nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Méregtelenítésnek biztosan megfelel a tej + energiaital kombináció.
nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!