Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen témákról lehet egy nem...

Milyen témákról lehet egy nem túl közeli ismerőssel vagy idegennel beszélgetni?

Figyelt kérdés
Az a bajom ismerkedésnél, legyen az barátkozás, vagy randizás, hogy nem tudom,milyen témákat hozzak fel. Emiatt beáll a kínos csend, és mindketten kényelmetenül érezzük magunkat. Szóval arra gondoltam, hogy ha találkozok valakivel, akkor előtte kitalálnék pár témát, amiket fel tudok dobni. De sok ember nem is szeret ilyen sablonos dolgokról beszélni, mint a családja, a hobbijai, meg a baráti köre...

nov. 23. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond, hogy magadra figyelsz.


Én nagyon sokszor utólag jöttem rá, hogy simán tudtam volna beszélgetni emberekkel, ha jobban figyelek egy-egy elejtett félmondatra, és arra kérdezek vissza.

nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed olvasása után rábukkantam erre az oldalra (persze, mert rákerestem 😀):

[link]

Kétkedve kezdtem olvasni, de egész jó ötletek vannak benne 🙂

Az asszociációs játék például egész jó ötlet, ha jobban belegondolok, én is "használom" ezt folyamatosan.

Az is jó, ha a saját hobbidra tudod kihozni a szót, nem muszáj kérdezned, lehet csak simán beszélni is, és legalább látod a másik reakcióit, tudod venni a jeleket, hogy merre tudod alakítgatni a témát.

És így nem is kell nagyon túlgondolni már előre, hogy mit fogsz kérdezgetni, hisz az meg kizökkenthet, ha esetleg már az első megkomponált kérdésed után olyan választ kapsz, ami letérít az utadról 🙂

nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy 36 kérdés szerelem, találsz egy csomó cikket róla. Az a része csak mítosz, hogy a kérdések miatt kialakul a szerelem, de az igaz, hogy lehet velük mélyebben elgondolkodtató beszélgetést kialakítani, jobban megismerni a másikat - amiből akár lehet szerelem is.


Persze nem csak ezek a kérdések alkalmasak rá. Sőt szerintem ezek nem is annyira érdekes kérdések.


Már maga az a szitu, hogy sorban csak kérdéseket teszel fel a másiknak elég furcsa, jobbára kellemetlen. A saját kérdéseid helyett koncentrálj inkább arra, hogy párbeszéd alakuljon ki.

Figyelj oda a másik kérdéseire, válaszaira, azokra reagálj valami relevánsat, amit ő mond.

“De jó, te is szeretsz meleg helyekre utazni, én is szeretem, főleg a mediterrán országokat. Nekem Görögország a kedvencem, neked melyik a kedvenc uticélod és mit szeretsz ott legjobban csinálni?”

nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!