Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire toleràljàtok ha egy...

Mennyire toleràljàtok ha egy baràttal vagy tàrsasàggal mentek valahova és összefut az illető màsik baràttal vagy ismerőssel és hosszabb ideig leàll beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nekem volt ket ilyen esetem mostanàban.Az egyik egy lanyos tarsasaggal kimentunk a kozeli topartra egy rendezvenyre es az egyikuk rafutott ismerosokre es jo sokaig beszelgettek.A sok alatt nem 2-3 percet ertek.Mi addig leultunk egy padra par meterrel tavolabb es vartunk.Az egyik baratno mondta szoljunk neki vagy induljunk meg majd utoler bennunket.Vegul mikor felkeltunk latta o is es elkoszont.Utana szabadkozott csaladi ismerosok reg talalkoztak es o is meglepodott hogy leallitottak.A masik eset a Libribe tortent azzal a baratnommel aki szolni akart a lanyos tarsasagos baratnonek,hogy induljunk.Itt o ragadt le valakikkel.Atment a masik reszbe nezelodni.Es latom messzirol beszelget.Kozben mar kivalasztottam a konyveket,nezelodtem egy sort,fizettem is.Itt 20-25 percrol volt szo.Vegul elmentem egy masik helyre is a plazaba.Visszamentem kb.10-15 perc mulva es latom keres.Mondtam lattam beszelgettel es elmentem venni valamit mert feltem kifutunk az idobol.Megkerdezte van- e valami gondom az egyik novel azok kozul akikkel beszelgetett.Mondom nincs mert nem is ismerem oket.Vegul elmentem vele is ahova meg tervbe volt.Visszafele menet vett egy csokoladet gondolom engesztelesul kerdezte melyiket szeretem.

Nincs azzal gond ha valaki udvozli az ismeroseit,valtanak par szot de nem 10 percekre,fel orakra.Az kicsit tulzas es udvariatlansag.


2023. júl. 15. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt ilyen, 5perc után odamentem hozzájuk, hogy érezzék, hogy valamit kellene csinálni. Vagy beszéljük meg, hogy ő marad, én meg megyek tovább, vagy menjünk a terv szerint.
2023. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,talan azt kellett volna tenni odamenni.Erre utalhatott az illeto is mikor kerdezte talan ellenszenves nekem az egyik no akivel beszelt.Vartam arra o magatol befejezi,eszreveszi ott vagyok akivel eleve jott.Valakik annyi idore jonnek ossze egy kavera amennyit o traccsolt veluk 🙂
2023. júl. 15. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer. Ráadásul kettesben voltam a "barátommal". Egyszer csak felbukkant egy haverja az anyjával (aki nekem is ismerősöm volt, szóval még jobb). Az anya meghívta a csajt, akivel voltam forró csokizni, engem észre se vett. A csaj elment velük, oda se szólt nekem. 20 percet vártam, majd elmentem köszönés nélkül. A lány még utólag sem írt rám semmit.

Elég fiatalok voltunk még, ma már soha nem tűrnék el egy ilyet, szerintem nagyon bunkóság.


A te eseted egy fokkal jobb, mert társasággal voltál, de ez is elég tiszteletlen szerintem

2023. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen, és méreten felüli bunkóságnak tartottam. Kolléganőmből lett barátnőm volt az illető, akivel hosszú egyeztetés után találkoztunk (hozzátenném, hogy nagyon régen nem láttuk egymást, mert én közben 3 év gyesen voltam, utána másik céghez mentem vissza, közben ő is elment a cégtől, de telefonon tartottuk a kapcsolatot.) Más-más városban laktunk, hosszas szervezés után lefixáltunk egy napot, hogy Pesten talizunk (ő ott lakik), és elsétálunk a Margitszigetre, beszélgetünk egy jót. Sétáltunk, beszélgettünk, aztán szembe jött egy csaj (épp kocogott ott, futó cuccban volt). Barátnőm ráköszönt, csaj megállt, lerogyott a padunkra, ivott egy kis vizet, aztán elkezdtek beszélgetni (mint kiderült, a legutóbbi munkahelyen együtt dolgoztak, a csaj még azóta is ott volt, barátnőm viszont eljött). Persze barátnőmet nagyon érdekelték az infók, kivel mi van ott, pletykák, meg hogy a szakmai dolgok hogyan alakultak, ki ment el, ki jött, kit rúgtak ki. Nem ilyen 10-25 perc volt, kb. 1 óra, már odaért a nap a padunkhoz az árnyékba. És már rohadtul untam, hogy a fejem fölött dumálnak olyan helyről és olyan emberekről, akiket nem ismerek egyáltalán. A "barátnőm" amúgy nem vette a lapot, a futó csaj szerencsére igen, és felállt, hogy akkor folytatja az edzést. Mi is folytattuk a sétát, illetve hát elment az idő, lassan mentem a vonatomhoz. Nem tettem megjegyzést, de kolléganőmnek ez szerintem természetes volt, hogy ez belefér.

Ami tény, utána is fűzött még, hogy fussunk össze, azóta soha "nem értem rá", ennek már 15 éve, nem is hiányzik.

2023. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző voltam, szóval még annyit, hogy megtehette volna, hogy volt munkatársnőjével megbeszélnek egy talit, vagy hogy telefonon keresik majd egymást, és akkor meg lehetett volna beszélni az aktuális pletykákat, nem pedig a kettőnk idejéből elvenni 1 órát.
2023. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-os igen ilyenkor az a megoldas hogy par szot valtanak sablonosan es ha van mondanivalojuk megbeszelnek egy talalkat,hogy kerrsik egymast.Ez olyan mintha talalka lenne egy masikkal valo talalkan belul.Nagyon nem korrekt.A masik van kidobva belole akivel eleve meg volt beszelve a talalkozo.
2023. júl. 16. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Tolerálom, mert sajnos nagyon konfliktuskerülő vagyok.

De nem szeretem, nagyon nagy bunkóságnak tartom.

2023. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon utálom az ilyet. Nehezen is kezelem. Én mindig utalok rá per perc után, hogy menjünk.
2023. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt jobban utálom, amikor megbeszélem valakivel, hogy találkozunk és megjelenik egy haverjával vagy egy bandával, tehát számomra ismeretlen emberrel vagy emberekkel. Főleg, ha nem buliba mentünk volna csak leültünk volna a Maritszigeten beszélgetni kettesben és odahoz egy harmadik embert, teljesen más. Én nyilván nem fogok privátabb dolgokról beszélgetni egy idegen előtt ő is így van ezzel, végig feszengünk, felszínes dolgokról beszélünk és niván nem azért kértem a találkozót.


Egyszer volt amúgy, hogy megbeszéltem valakivel, hogy találkozzunk, mert beszélni szerettem volna vele. Egy kávézóban várt rám és mikor odaértem, láttm, hogy nem volt egyedül, a munkatársnője is vele volt. Amíg ott volt én nem kezdtem el mondani azt, ami miatt kértem a találkozót, privát volt, szóval vártam, hogy elmenjen. De aztán amikor a munkatársnője elindult, a barátnőm is felállt, hogy neki is ideje lenne mennie. Egy utcát sétáltunk kettesben és amíg mentünk tudtam gyorsan elmondani, hogy mit szerettem volna. Nem nagyon vagyok egy birtokoló ember, ai elvárja, hogy csak rá irányuljon a figyelem és őszintén szólva nem is rosszul esett, hanem inkább nem értettem az egész szituációt.

2023. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!