Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most hogy mindjárt karácsony,...

Most hogy mindjárt karácsony, össze szoktam futni több ismerőssel is, de nagyon nem fog mindenki beleférni, mit mondjak nekik, hogyan nyugtassam magam, hogy nem baj, ha csak jövőre látom az adott személyt?

Figyelt kérdés

Tavaly szingli voltam, rengeteg időm volt ilyenekkel foglalkozni. Minden napra jutott valaki, akivel megittam egy forralt bort valamelyik vásárban. Nincs nagy baráti társaságom, meg altalában ezek az emberek nem is ismerik egymást, eddig is külön taliztunk.


Most itt van ez a távkapcsolat is, az se ok, ha már nem a párommal vagyok, mindenkivel össze-vissza talizgatok. Tavaly karácsony után meg is betegedtem, annyira ki voltam fáradva karácsonyra. Most meg az van benne h jó lenne mindenkivel is talizni, persze magamat sem akarom lefárasztani az ünnepekre, de bennem van egyfajta FOMO érzés is, hogy nem lenne jó kihagyni dolgokat.


Szerintetek mi a célravezető?



dec. 13. 10:20
 1/3 Metionin ***** válasza:
65%
Mi lenne, ha tartanátok ilyen előkarácsonyi összejövetelt több emberrel? Akkor 1-2 alkalommal le lehetne tudni mindenkit. És mi van, ha megismerkednek és kiderül, hogy bírják egymást? Nem muszáj mindenkivel külön találkozgatni.
dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez opció. Igazából csak az a probléma, hogy szeretek mindenkire egyforma időt szánni. Ha most meghívok több embert, akkor nem lesznek közös témák, meg az adott személy is inkább velem akarna beszélgetni, mint a másikkal. Nem tudom. A párom meg nem nagyon az az ismerkedős fajta, őt nehezebben tudnám elrángatni. Lehet picit zavarná is h nem vele vagyok, merr a karácsonyt mindenki a szüleivel tölti.
dec. 13. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem túlgondolod ezt a problémát. Mindenkivel megesik, hogy nem érnek rá. Ünnepek előtt/alatt pláne mindenki elfoglalt. Senki nem fogja elvárni tőled, hogy mindenképp találkozzatok. Ha mégis, akkor meg fogja érteni, hogy annyit mondasz: "Ne haragudj, sűrű a program, nem fér most bele több találkozó."


Magadban meg tedd helyre a dolgokat. Mérlegeld, hogy kivel mennyire sürgős, fontos, aktuális találkoznod, kivel mennyire régen találkoztál. Mérlegeld, hogy a barátnőddel vagy másokkal volna fontosabb találkoznod. Nyilván, akivel valamiért nagyon fontos/sürgős találkozni, azzal hozd össze, akivel nem annyira sürgős, azzal ráérsz majd januárban találkozni.

dec. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!