Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a szociális...

Mit tegyek, ha a szociális szorongásos vagyok, és emiatt mindenkinek az jön le a munkahelyemen bizonyára, hogy egy buta, béna lány vagyok. Ügyetlenkedek, ha többen vagyunk,vagy elrontok vmit mert annyira zavarban vagyok?

Figyelt kérdés
Van aki csak annyit mond, hogy szétszórt vagyok, de többeken látom, hogy ostobának tart. Nem is beszélek sokat, így meg se tudnak ismerni.
2021. szept. 15. 20:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Arra gondoltál már, hogy a probléma gyökerét, a szoc. szorongást leküzdjed?
2021. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
27%
Nem tehetsz erről, max leküzdőd, de ha ennyire érdekli őket (amit kétlek), akkor ezt is elmondott nekik.
2021. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
1.Ez nem ilyen egyszerű...
2021. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
1es. Igen, gondoltam már rá, sőt próbáltam is hosszú éveken át, de jelentős javulásra képtelen vagyok.
2021. szept. 15. 20:29
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elég jó vagy meg nem kel foglalkozni mások véleményével majd te eldöntöd hogy, jól dolgoztál nem más mondja meg.Meg nem kel ügyetlenkedni ha körülöted vannak gondolom mindenkiröl azt hiszed hogy, jobbak nálad.Ezen változtas inkább de ez fejben döl el.
2021. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%
Ahelyett, hogy vergődsz meg megmagyarázod másoknak, hogy miért viselkedsz úgy, mint egy fogyatékos, például el is mehetnél szakemberhez.
2021. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

20:10-es vagyok


Köszönöm a kiegészítést.


Mit tettél eddig a javulás érdekében?

Miért vagy képtelen -saját belátásod szerint- tartós javulásra?

Szakembernél voltál-e? Miért nem?

2021. szept. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Ismerős, csak velem az egyetemen van ez. A legtöbben totál hülyének néznek, aki azt sem tudja hol van, mit csinál és akit nem is érdekel egyáltalán, vagy éppen bunkónak vagy bénának, életképtelennek. Van egy-két pozitív kivétel, aki hajlandó megismerni, de a legtöbben leírnak a szemükben és kész, ennyi volt. Igazából sok mindent nem tudok vele csinálni. Eleinte nagyon zavart és rosszul esett, be akartam bizonyítani én nem vagyok olyan stb., de mára elengedtem és igazából nem érdekel, hogy mit gondolnak vagy mi rólam az első benyomásuk. Aki meg akar ismerni az megismer és kiderül számára, hogy milyen vagyok. A munkámon, eredményeimen stb. úgyis látszik, hogy mivel mennyire vagyok képben. Az a gáz, hogy egy-két tanár is így gondolkodik és néhány tárgynál szubjektívabb is az értékelés, de ez van. Amúgy jártam pszichológusnál nem egyszer és nem kétszer, nálam semmiféle érdembeli, tartós megoldást nem hozott.
2021. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Én is küzdök hasonló problémákkal, emellett még autista is vagyok, de mégis azt gondolom, hogy megbélyegezni magad, hogy képtelen vagy jelentős javulásra, és elvárni, hogy a világ köréd alkalmazkodjon, elég gáz.


Engem is hülyének és butának néz az emberek többsége jelenleg, aki nem ismer meg közelebbről. És sokszor kínosan érzem magam olyan társaságban, ahová nem tudok egyből beilleszkedni. Tehetném azt is, hogy megbélyegzem magam, hogy hát igen, nekem szociális szorongásom van, ezért vagyok ilyen, meg autista is vagyok, ezért nem tudok beilleszkedni, ehelyett inkább gyakorlom a dolgot, megpróbálok tenni érte, hogy ez változzon.


Mindenki tud fejlődni, ha pedig tényleg nem megy hosszú időn át a fejlődés, még annak ellenére sem, hogy gyakorlod, érdemes szakembert felkeresni, hogy megkeresse a problémád gyökerét.


De igazából, ha gyakorol az ember valamit, akkor abban egy idő után magabiztos lesz, ez igaz a szociális dolgokra is. Nálam vannak még helyzetek, amikben tényleg balfsz vagyok, de van amikben javultam, mert mertem gyakorolni ahelyett, hogy megbélyegezzem magam.

2021. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

06:18-as vok


Köszi, kedves 20:06-kor kelt válasz adója, a hozzászólásodat. Te legalább teszel magadért valamit. Sajnos a kérdező 4db, egyszerű kérdésre se tudott válaszolni. Ha nem ismerjük az állapotát, hogy is lehetne hasznos tanácsot adni neki?

2021. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!