Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mond nektek valamit az, hogy...

Mond nektek valamit az, hogy megyünk "lesőbe"?

Figyelt kérdés
Létezik még ez a szokás lakodalmakkor? Ez csak falun (volt) szokás?

jan. 3. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok falusi lakodalomban voltam, de sosem hallottam ezt a kifejezést és fogalmam sincs, mit takar.

Lehet, hogy csak a ti vidéketeken jelent valamit ez a kifejezés.

jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én még emlékszem rá, hogy régen, amikor nem étteremben, hanem a háznál, sátorban volt a lagzi,akkor a kerítésnél mindíg álltak a lesők mint a verebek.Ilyenkor tudtak potyázni, mert a vendégek egy-egy sörrel, pohár itallal megkínálták a kint ácsorgó haverokat, a házigazda kisebb ételcsomagokt, kóstolót adott nekik. Éjfél után pedig, mikorra lement a vacsora, páran bejöttek bulizni.( 70-es évek, Borsod)
jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam, nekem még a 80-as évekből van ilyen emlékem Nyugat-Dunántúlról.

Annyit még hozzátennék a házakon és a sátrakon kívül, hogy falvakban, községekben az ún. kultúrházakban, közösségi házakban is főztek, ahol volt főzési lehetőség, vagy iskolai, üzemi konyhákban, és ezeknek volt étkezésre alkalmas helyisége is, na ott tartottak nagy lakodalmakat. Valóban oda mentek kisebb-nagyobb csapatokban a lesők, és ha jól emlékszem, ez akkor nem volt ciki dolog, hanem bevett szokás volt. Én is voltam lesőben gyerekként, és voltam olyan lagzikban, ahol láttam, hogy kint állnak az emberek, akik lesőbe jöttek. Megnézték, milyen a buli, milyen a menyasszony, és kaptak kis adag kóstolókat, vagy tálcán, tányéron ott kint az udvaron helyben fogyasztásra, vagy elcsomagolva. Az is lehet, hogy vacsora után be is mehettek, erre már nem emlékszem.

Kíváncsi vagyok, kinek van még emléke ezekről, melyik évekből, mely térségben.

jan. 4. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!