Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy pszichopata hogy viszonyul...

Egy pszichopata hogy viszonyul a baráti köréhez?

Figyelt kérdés

Gondolom a tartós barátságokat akkor tartja fenn, ha élvezi a másik társaságát. Például érdekesek a beszélgetések, pizzázások együtt.


Hogy kell ezt elképzelni? Ha esetleg van itt pszichopata és elmondaná, nagyszerű lenne.



jan. 6. 22:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz tartós baráti kapcsolatokat elképzelni, ha az egyik fél tárgyként használja a másikat. Ebben benne van a válasz a "hogyan viszonyul?" kérdésre is.
jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De nem minden barátját használja tárgyként (rövid célra). Gondolom van, akit az intellektuális stimuláció miatt hosszabb távra is megtart (rendszeres beszélgetések, közös programok). És ezutóbbival kialakulhat egy barátság.


Nem minden pszichopata gonosz, lásd James Fallon.

jan. 7. 08:58
 3/19 anonim ***** válasza:
Én nem tudok helyettük nyilatkozni. Egy beszélgetést hallgattam egy ilyen hölggyel, akit a baráymtja hozott el kocsival a beszélgetésre. Szoba került a barátság kérdése is. Eléggé viszolygott attól, hogy őszintén el kelljen mondania, de a végére kimondta, hogy valójában minden kapcsolata érdekkapcsolat. Amíg számára hasznos, addig van értelme. De persze ettől még simán lehet, hogy egy másik jelölt már máshogy gondol erre.
jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Talán abban megegyezhetünk, hogy egyetlen interjú nem feltétlen döntő erejű. Az is igaz, hogy a pszichopaták nagyon az érdekkapcsolatok felé orientálódnak.


Az viszont szintén igaz, hogy ha közösek a hobbik, érdeklődési kör és jó a humorérzékük stb akkor simán szórakozásból is barátkozhatnak. Persze erre mondhatod, hogy akkor a "kellemesen eltöltött" idő az érdekük. De hát nem minden barátság a kellemes időtöltésről/szórakozásról szól?

jan. 7. 11:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

4



"Az viszont szintén igaz, hogy ha közösek a hobbik, érdeklődési kör és jó a humorérzékük stb akkor simán szórakozásból is barátkozhatnak."



Tévedés. Akit leírtál most, az a normális ember. A pszichopata viszont nem normális, nem normális aggyal születik eleve.

A pszichopatának nincs szüksége társaságra, nem invesztál az emberi kapcsolatokba szinte semmit, csak abba, amelyikben érdeke van, de önmagáért, tehát magáért az emberért, hogy ő vicces, jó humorú, "közös hobbi" stb. miatt nem fog megkedvelni senkit, szórakozásból sem.

Fenntartja a látszatot, mert kell, hogy beilleszkedjen valamennyire, de legbelül nem érdekled, nem érdekli a bajod, nem érdekli a "nyomorod", és tetejében még csak nem is kedvel. De eljátszani? Hát ebben ők a legjobbak.

Akire mondjuk igaz lehet, amit írsz, az a nárcisztikus személyiségzavaros ember. A nárcisztikusok kifejezetten szociális típusúak, mivel kell nekik az emberi energia, kell nekik az emberi csodálat, az emberi visszaigazolás arról, hogy ők milyen fantasztikusak, stb. szeretnek a társaságodban lenni, udvariasak, miegyéb.

A pszichopata nem ilyen. Lehet ugyan barátságos, de nem őszinte egyetlen pillanata se, és ez értelemszerűen abból a nagyon egyedi agyműködéséből ered, amivel születik. A pszichopátiát vehetjük szinte egyedülálló jelenségnek is. Mivel az érzelmi élete gyenge, ezért nem tud kötődni emberekhez, barátai pedig éppen azért nincsenek (őszinte barátai), mert az egocentrikus, önző viselkedése kizárja a környezetében élőket, a pszichopatának mindig is ő saját maga lesz az első.

A nárcisztikus szívesen segít neked, meg barátkozik veled ha visszaigazolod neki, hogy milyen nagyszerű, meg csodás, meg lenyűgöző személyiség, és akkor őszintén kedvelni fog téged, de a pszichopata nem.

Neki hiába mondasz ilyeneket, hiába dicséred, hiába "nyalod a talpát", ő nem fog emiatt kedvelni, sőt, inkább ez neki egy zöld lámpa arra, hogy kitud majd a későbbiekben használni. Célorientáltság. A nárcisztikus nem cél orientált a szociális szférában. A munkájában igen, de baráti kapcsolatai nem felszínesek, mint a pszichopatának. Tehát te kevered a szezont (nárcisztikust) a fazonnal (pszichopatával).

jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"mondhatod, hogy akkor a "kellemesen eltöltött" idő az érdekük. De hát nem minden barátság a kellemes időtöltésről/szórakozásról szól?"


De igen. A fő a különbség egy hideg, számító, ugyanakkor normális ember, és egy pszichopata között a másik félhez való hozzáállás. Egy számító, de normális embernél ez annyi, hogy amit a barátainak őszinte érzelemből adna, azt itt számításból adja oda, hogy kapjon valamit cserébe. A pszichopata nem ad, csak elvesz. Gátlástalanul kihasználja az illetőt, hazudik, manipulál.


Mondjuk, hogy olcsón tudok koncertjegyet szerezni. Ha egy számíó, de alapvetően normális ember ezért barátkozik velem, akkor az történik, hogy kapok olyan gesztusokat, amiket barátoktól szokás kapni, de nem őszintén, ezért kilóg a lóláb. Pl meghív a szülinapjára, de le se szar a bulin. Elhív sörözni, de leginkább akkor, amikor valami menő koncert közeledik. Ja, és persze, ha nekem kell valami, akkor sajna nem ér rá, és végül, ha már nem tudok olcsón koncertjegyet szerezni, akkor felszívódik.


A pszichopata nem így válogat. Ő akkor fog velem "haverkodni" ha befolyásolható vagyok, le se szarja az olcsó koncertjegyeimet, meg a közös zenei ízlést. Megdumál, hogy elmenjek vele a koncertre - amit én nem is szeretek -, a helyszínen valami szar hazugsággal kifizetteti velem mindkettőnk jegyét, majd amint beléptünk a kapun, otthagy a p.csába. Amikor a végén nekiugrok, hogy mit képzel magáról, akkor teljesen kifakad, hogy egész koncert alatt engem keresett, már a szívbaj kerülgette, hogy mi lehet velem, hetek óta ezt a koncertet várta, emiatt meg nem is tudta élvezni, és még le is cseszem. Hát milyen barát vagyok én? Szóval a végén még nekem lesz bűntudatom is.

jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De ez valami borzalmasan ostoba pszichopata lehet, nem? Ezt ki az aki beveszi?
jan. 9. 14:24
 9/19 anonim ***** válasza:

8



Már mire/kire gondolsz kérdező?

jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A pszichopatára a példádban, aki azt várja, hogy a másik elhiszi, hogy őt kereste végig.
jan. 9. 14:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!