Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek imponáló a hölgyek...

Szerintetek imponáló a hölgyeknek (25-35), hogy kutató vagyok egy külföldi egyetemen? Vagy ez manapság nem tartozik a menő hivatások közé?

Figyelt kérdés
Kutatás, publikálás, nemzetközi egyetemi kapcsolatok, saját elméletek, előadások, stb.
jan. 17. 22:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
25%

persze hogy azt hiszi, ő már nagyon-nagyon értelmiségi, és mint tudjuk, az a legfontosabb jellemvonás egy férfiben XD

és ha valakit ez nem nyűgöz le, akkor rögtön fidesz-szavazónak minősül XD

jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
#20 nem kell tőle hasra esni, de azért elismerésre méltó, ha valaki kutatással foglalkozik. Bár lehet, nem a gyakori kérdéseken fogják igazán értékelni az értelmiségi embereket...
jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

#22

Majd én eldöntöm, hogy számomra ki/ mi érdemel elismerést. Örüljön a kérdező, meg én is, hogy azt csináljuk munkaként, amit szeretünk. Nem kell mások elismerése, szerintem. Én pl. nem kuncsorgom ki a kérdezővel ellentétben az elismerést. Nekem az teljesen megfelel, hogy én magammal mert vagyok elégedve.


Attól meh nem lesz valaki jobb emberileg, hogy kutató.

jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#22 persze, hogy eldöntheted. Nem is akartalak befolyásolni. Csak szóvá tettem, hogy ettől még nem kell kötözködni és bunkózni, mivel nem ismered a kérdezőt, nem tudhatod, mi van a fejében, miért kérdezte meg, mit várt a kérdéstől, stb.

Én se mondtam, hogy a kutatástól jobb lesz emberileg (bár itt a válaszok alatt jóval emberibbnek és szimpatikusabbnak tűnt, mint jó sokan...), de nem is arra vonatkozott a kérdés, hogy csak azért akarna-e valaki randizni vele, mert kutató. Ez kb olyan, mintha csak azért randiznál valakivel, mert kutyája van... az ember nem egy dolog alapján dönti el, hogy akar-e randizni egy másik emberrel, de vannak dolgok, amik imponálnak neki. Pl az, hogy van kisállata, szeret olvasni, stb. Nyilván nem egy dologtól lesz valaki jó vagy rossz ember...

jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

#24

Nem tudod a kérdést értelmezni. A kérdező azt hiszi, mert kutató, akkor ettől magasabban van, majd mindenki hasra fog esni tőle, és már csak attól nedves lesz a női bugyi, ha meghallják, hogy ő kutató. De mit kutat ő valójában?


Attól nem lesz imponáló, hogy ő valami titkosat kutat, meg hogy ő egy kutató.

jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

#25 Az emberek véleményét kérdezte erről. Szerinted nem imponáló, szerintem meg igen.

Nem tehetek róla, én elismeréssel nézek bármilyen kutatóra, ez rengeteg munkát, tudást, energiát, érdeklődést és kitartást igényel, bármiről, irodalomról, kémiáról, történelemről vagy nyelvészetről legyen szó.

Én is szeretnék egyszer kutatni, szerintem ez egy elképesztően izgalmas dolog, és felnézek mindenkire, aki ezzel foglalkozik. Aki kutatni megy, az egészen biztosan értelmes ember, akivel lehet beszélni. Nekem imponálóbb egy kutató ember, mint pl egy favágó, de ez csak én vagyok.

Az a baj, hogy sokan nem a kérdésre válaszolnak, amikor elég lett volna annyi, hogy igen vagy nem. Ehelyett mindenki életvezetési, gondolkodási és párkapcsolati, randizási tanácsokat akar adni a kérdezőnek.

jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

#26, köszönöm szépen a kedves válaszodat.


Szerintem a kérdésemben egy szóval sem éreztettem, hogy többnek érezném magamat bárkinél is. Ha valaki így érez a kérdés után, az csak a saját kisebbrendűségi komplexusa miatt. Beleképzeltetek a kérdésembe egy csomó dolgot, ami nem is létezik...


Egyszerűen csak annyit szerettem volna kideríteni, hogy egy ilyen szakma szimpatikus-e (remélem, ez a szó nem vált ki bennetek semmilyen rohamot) a hölgyeknek, hogy büszkék lennének-e a párjukra, hogy örülnének-e annak, hogy ilyen területen dolgozik, hogy van-e annyira nívós hivatás, mintha valaki azt mondja, hogy orvos, ügyvéd, stb.


Miért írtam oda, hogy 25-35 év között? Nagyon egyszerű: mert ez az a korosztály, ami passzol az én életkoromhoz.


A kisebbrendűségi komplexus ellen pedig a legjobb szer, ha fejlesztetitek magatokat, ettől a negativitástól itt nem lesz jobb az életetek. Lehet, hogy most lelkileg ki vagytok elégülve, hogy most jól megmondtátok nekem és reménykedtek abban, hogy sikerült megbántani, de holnap reggel ugyanazzal a rossz mentalitással fogtok felkelni és az életetek úgyanúgy rossz vágányba fog menni...

jan. 19. 18:59
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Egyertelmuen nem imponal nekik ha ezt itt kell megkerdezned.
jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Egyértelműen vonzóak az intelligens és művelt férfiak, márpedig egy kutató az kell legyen. Nyilván maga az ember érdekel mint olyan, az ő karaktere, de ez egy jó plusz pont lehet.

Van olyan barátnőm, aki mindenképp egy ilyen értelmiségi párra vágyik, és kritérium nála:)

febr. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!