Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gyári munkásnak felvesznek 16...

Gyári munkásnak felvesznek 16 évesen, 8 osztállyal?

Figyelt kérdés
jan. 30. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Elméletben fel vehetnek, gyakorlatilag meg 18 éves korig alatt más szabályok vonatkoznak rád, amiknek a figyelembevételével nem feltétlenül akarnak foglalkozni, így ezért elutasíthatnak.
jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem, mert munkaviszonyt 18 éves korodtól létesíthetsz. Diákmunkára mehetsz, de azt diákszövetkezetnél kell intézni, nem olyan egyszerű, hogy besétálsz a munkáltatóhoz egy önéletrajzzal.
jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Én dolgoztam ennyi idősen 12 órába is de nyilván full feketén.


Most 23 éves vagyok és igazából szerintem teljesen tisztán olyan 1 hónapot ha dolgoztam.

jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Max diákmunkásként de csak ha van még tanulói jogviszonyod..
jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nem, mert munkaviszonyt 18 éves korodtól létesíthetsz. Diákmunkára mehetsz, de azt"


Nagyon el vagy tévedve, ami óta 16 évre csökkent a tankötelezettség már nem így van. Ha valaki 8 osztály után elmegy 2 évet sima szakmunkásba, vagy nem tom mi a neve manapság, az 16,-17 évesen ki kerül az iskolapadból, és mehet szakmába. Max a szülőjének is alá kell írni a papírokat 18 éves koráig.

jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Nem vagy 18 éves korodig tanköteles.

Ami gond lehet, hogy x óra után és éjszakai műszakban nem lehet dolgozni. Legalábbis diákmunkásoknál. Hogy a nem diákokra is vonatkozik-e, azt nem tudom.

jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a viharba ne lehetne 16 évesen dolgozni...

Más szabályok vonatkoznak rá pl.a szünetek szempontjából

Szerződéskötéskor pedig szülői aláírásra is szükség van.

jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Hát erre az oldalra azért jellemző hogy csupa dilettáns ember írogat, és azt az infó nyomják, ami esetleg tízen évvel ezelőtt meg volt neki, ügyet sem vetve arra, hogy azóta változhatott a világ.

jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8

Sajnos igen...sokszor félrevezető dolgokat írnak sajnos le pusztán az miatt hogy nincsenek képben az aktuális szabályokkal.

Ezt éppen most én is onnan tudom mert nemrég vettünk fel a cégünkbe egy "kissrácot" dolgozni.

jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!