Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok a TikTok-ról?...

Mit gondoltok a TikTok-ról? Milyen a hatása az emberi kapcsolatokra, avagy a szocializációt hogyan befolyásolhatja?

Figyelt kérdés

Szerintem katasztrófa.


Bár van előnye. De dszerintem a "magyar tiktok" lájvolói messze az alját képviselik.



ápr. 1. 21:19
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
0%
Én szeretem. A mai ember ingerküszöbéhez lett tervezve. A kínaiak jól kitalálták. Érdekelne mi alapján működik az algoritmus, pl. hogy kinek milyen videókat ad be, ez vajon teljesen random lehet, vagy valami alapján próbálja a legrelevánsabbakat beadni személyre szabva,
ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól kezdve hogy nem lehet beletekerni a béna videóikba, semmiféle időtakarékosságot nem jelent, csak időpocsékolást. Mint a reels videók, az meg a másik förmedvény.
ápr. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs róla pozitív véleményem, mert többek közt ez a platform okolható azért, hogy az embereknek tovább csökkent a figyelemideje (attention span), hogy már nem tudnak annyi ideig aktívan figyelni valamire.

Nekem kifejezetten szekunder szégyenérzetem van, amikor városban sétálok, vagy bármilyen nyilvános helyen, téren járok, és látom, ahogy gyerekek, fiatalok ugrálnak, tátognak a kamera előtt. Vagy max. hangerőn bömbölő zene kíséretében "alkotnak" valamit. Az pedig még kényelmetlenebb, amikor addig szórakoznak, míg én magam is beleesek a kamera látószögébe. Buszon is jártam már így.


Anno, mikor még volt Vine, azt imádtam, mert ott a viccesek és kreatívak voltak a tartalomgyártók, míg a TikTok-nál ez aligha mondható el, mert itt már egyre kevesebb az igényes videó.

Egy időben, míg egyesületben sportoltam gimisként, volt pár általános iskolás lány, akik aktívan osztották meg Instagramon a TikTok-os videóikat, hát... arcokat vágva, erősen gesztikulálva tátogtak mindenfélére, angolul persze, és ez az egész nagyon visszatetsző volt. Elég hamar ki is követtem őket.


Az emberi kapcsolatokat is roncsolta, egyre gyakoribb a fiatalabbaknál, hogy nem tudnak beszélgetést kellően fenntartani, sokaknak fontosabb a közösségi médián begyűjtött szívek, like-ok száma, meg a követőké, mint az emberi, offline kapcsolatok.

ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#23


Szívemből szoltál. Bár említettem, említettük ezt a rövidségre szoktatást.


A kérdés itt (is) mélyebb. Nyilván a figyelemhiányt tiniknél IS nem a tiktok okozza (de fokozza), hanem a kérdés;

Ha ezt így kicentizték, akkor már agyilag itt tartunk?


Hosszú távon az egésznek civilizációs összeomlás lesz a vége.


De már őszintén nem érdekel. Csak akkor nem kell szóvátenni, sem nem rinyálni azon, hogy ez meg az nem jó, nem működik, rohad... ha a nővér, tanár, melós, de az orvos is tiktokozik.


A videóba kerülésről.meg annyi, hogy szerintem iratlan szabály, hogy mit és kiket nem illik felvenni, mégha ha tetszik, ha nem; közterületek is vannak.

ápr. 7. 13:02
 25/26 anonim válasza:
0%
Ne várjátok azt, hogy az ember figyelme/ingerküszöbe az 50 évvel ezelőtti legyen, amikor még sem internet, sem okostelefon, sem email, egyszóval semmi nem volt nyilván ahogy a világ változik, egyre több dologra kell figyelnünk egyszerre, de ez nem biztos, hogy rossz dolog. Ezt evolúciónak is fel lehet fogni valamennyire, mert mi van ha tegyük fel 10-20 év múlva már csak úgy tudsz boldogulni ebben a digitális katyvasz világban, ha minimum 3 dologra tudsz figyelni egyszerre? A videók rövidségének ehhez semmi köze. nem lehet, hogy inkább unalmas a tanár? Mert ha a tanár unalmasan magyaráz, az Tiktok nélkül is baromira nehezen viselhető tud lenni.
ápr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

#25


Ja vágom, jön a dugitális pénz meg a mátrix.


Te meg azt vágdd, hogy ez mit jelent.

ápr. 8. 01:48
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!