Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rokonom mindig valamilyen...

Rokonom mindig valamilyen indokkal leteszi a telefont, ha hívom, ez normális?

Figyelt kérdés

Nagyim távol él, nem látogathatom ezért szoktam vele telefonon beszélni elég sűrűn. Viszont az elmúlt években észrevettem, hogy mindig lepasszol a telefonról, ha bejön a szomszéd hozzá, vagy ha hívja a menye vagy a fia és akkor engem, akivel hívasban van leráz, fogja magát és közli, hogy jön az xy és leteszi. És utána vissza se hív. Úgy érzem feleslegesen hívom a rokonom.

Nem úgy lenne a normális, hogy amíg velem beszél és nem életbevágó a dolog, addig a kedves betolakodókat elküldi? Tegyük fel ne haragudj szomszédasszony, köszönöm, hogy átjöttél, de az unokámmal beszélek telefonon, légyszíves és gyere vissza akkor ha letettem a telefont.

Szóval vajon mi várható el, illedelmesen, mert most sokalltam bele ebbe az egeszbe.



ápr. 4. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az embereket egyetlen dolog köti össze igazán: az együttes cselekvés. Ha két személy nem csinál közösen dolgokat, akkor lehetnek akármilyen közeli rokonok, élhetnek akár egy fedél alatt is, valójában nem lesz köztük kötődés.

Nem kell ezt rossz néven venni, veled egyszerűen nincs meg az a kapcsolata, ami téged előrébb helyezne a képzeletbeli "ranglistáján", mint másokat.

ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez a sorrendem:

-telefonon beszélek, de valaki pint akkor állít be személyesen: telefonban elköszönök, később visszahívom

-telefonon beszélek, valaki hív közben: a későbbi hívót hívom vissza, ha az első beszélgetést befejeztem.

De ez "hierarchiától" független, egyszerűen így diktálja az illem.

Persze ez nem vonatkozik arra az esetre, mikor fontos hívást várok, vagy mikor a "betolakodó" valami porszívóügynök vagy hasonló :)

Szóval szerintem a mamád szimplán illetlen, de ez valószínűleg tényleg abból fakad, hogy nem igazán vagy neki fontos.

Persze ezzel nem tudsz mit kezdeni, hs nem hívnád, biztos megsértődne és te lennél a hibás...

Én mondjuk biztos megjegyezném, hogy ez bunkóság, hiába nem érek el vele semmit.

ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Lehet demens lett es nem képes már koncentrálni es nem fogja mar annyira fel amit mondsz es azert teszi le. Nem alarja bevallani meg magának sem, hogy baj van. Esetleg.
ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat nektek.

Valóban igazatok van, nem vagyok neki annyira fontos, mint akik miatt leráz :(

Régóta érzem ezt magamban, eleinte sokszor elhessegettem a megérzésemet.

Évekkel ezelőtt meghalt a fiatal testvérem és most ezt szerettem volna a nagyival megbeszélni, hogy még mindig rosszul érzem magam, hiányzik a tesóm, rosszakat álmodom stb. és a mama még ilyen fajsúlyos témát is képes volt 2x félbeszakítani egy másik hívással és a menye jövetelével. Hozzáteszem egy udvarban laknak a menyevel és mindig tudnak találkozni, simán megmondhatná neki, hogy veled úgyis mindennap együtt vagyok kedves menyem, most az unokám fontosabb, de nem tette. Én megkértem, hogy küldje el a menyét és ne tegye rám a telefont, de sajnos határozottan ellenem szegült és közölte, hogy a menye az fontos és rám tette a telót.

Hát szóval, kénytelen vagyok elfogadni, hogy nem vagyok neki a prioritásban benne :(

Amúgy elvileg tiszta és ép a tudata, sziporkázó az elméje, fel tudja mérni az illemet.

ápr. 4. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

:(

Mondjuk ebben az esetben a meny is megéri a pénzét, ő tudja, hogy miatta rádteszi a telefont? Mert akkor mondhatná, hogy tessék csak megbeszélni, Ica néni, majd visszanézek egy negyed óra múlva...

ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

A többség mindig előnyben részesíti azt aki élőben ott van. Sajnos akkor is,ha a szomszéd az. Az, hogy a menye ott lakik nem jelenti azt, hogy el kellene küldeni mert ti beszélgettek. Valószínűleg jelenleg több közös élményük, témájuk van, mint amiről veled tud beszélni.

Még annyi, hogy az én nagyim nem is igazán szereti a hosszú telefonos beszélgetést, nem kényelmes neki sokáig tartani a telefont. Te nem lehet, hogy nálatok is hasonló gond van?

ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom a tanacsotokat, sajnos rájövök, hogy tényleg az a fontosabb, akivel közös az élmény, akivel együtt van akivel találkozik élőben is. Itt lesz a kutya elásva, de én szerettem volna menni a mamához, csak éppen a menye és a fia nem engedik a mama pedig nem ellenkezik. Gondolom az lenne a megoldás, ha nem hívnám telefonon a mamát, és akkor megóvnám magamat a folyamatos csalodastól.

Amúgy a mama imád telefonon beszélgetni, van egy csomó ismerőse barátnője akivel meghatározott időpontokban dumalnak akar 2 órákat is, na őket nem rázza le csak engem.

ápr. 4. 17:56
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

#3:

Neked minden idős ember demens, te szerencsétlen...

ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

"Nagyim távol él, nem látogathatom"


Ezt azt jelenti, hogy a szomszédasszonnyal - hiába nem rokon - közvetlenebb kapcsolata van, mint veled. Hiszen őt rendszeresen látja, úgy tűnik, jóban is vannak. A vérrokonság igazából egyetlen dolgot jelent: közös DNS-t. Ha nincs meg a kötődés, nincsenek közös pontok az életetekben, akkor te vagy a kevésbé fontos.


"amíg velem beszél és nem életbevágó a dolog"


Nem hiszem, hogy te minden egyes alkalommal, amikor felhívod, életbevágó dolgokról akarsz vele beszélgetni. Mivel a többiekkel jobb a kapcsolata, - vagyis VAN igazi kapcsolata - veled meg felszínes, persze, hogy őket hallgatja meg inkább. Nem is értem, mit vársz tőle, soha nem mész el hozzá, csak telefonon hívogatod, és valamiért mégis arra számítasz, hogy majd a kedvedért félreteszi azokat az embereket, akik körülötte élnek, és akik fontosak neki.

ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Félre érted, 9es! Én mennék hozzá de ki vagyok tiltva, mert a menye utál és sajnos nem nyitnak nekem kaput, nem tudok találkozni mamával.

Egyébként mindenben igazad van. Köszönöm a fájó felvilágosítást :(

ápr. 4. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!