Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet jól kezelni az...

Hogyan lehet jól kezelni az olyan embert, aki állandóan beszélni akar, és nem igazán érdekli, hogy mások mit mondanak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan lehetne sértődés és konfliktus nélkül megoldani ezt a helyzetet. Nagyon fárasztó, hogy az illető monológot tart. Amikor más beszél, látszik rajta, hogy már-már szenved, és alig várja, hogy újra ő beszélhessen. Érződik rajta, hogy a figyelme, vagy inkább az érdeklődése nem őszinte. (Kizárólag felszínes, hétköznapi témákról beszél, nem a lelkét próbálja ilyenkor kiönteni). Olyan valakiről van szó, akinek nem mernek szólni az emberek, és ezért meghallgatják. Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata és esetleg megoldása, nagyon kérlek osszátok meg velem is.

márc. 20. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Apám lett volna jó gyógyszer rá, pontosan ilyen volt, de még hatványozottabban.

Valószínű nem vagytok egy "súlycsoportban" az illetővel, jó beszélgetőpartner neki egy hasonló vérmérsékletű egyén lenne.

márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kolleganom pont ilyen.. a mondani valojanak se eleje se vege.. elmeseli azt is hogy hany percig mosta a fogat.. mint egy unalmas tanora.. mikor az unalomtol.folyik mar a nyalad.. volt egy alkalom mikor tobben voltunk es kerdeztem tole.. mondta mondta mondta.. ujra megkerdeztem hogy erre lennek kivancsi.. majd mondta mondta mondta erre szunetvegen egy masik kollega felallt es kozolte hogy 1 kerdesre 25 perc alatt nem kaptunk valaszt.. vannak ilyen emberek.. kerulom amikor nincs hangulatom hozza de ha eppen ugy adodik es raerek akkor elhallgatom 😂
márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Állapodjunk meg, Teri: elmondod a mondaivalódat, majd utána megengeded, hogy rflektáljak rá". Közben felírom a kérdéseimet, mondanivalóimat feléje, a beszélgetés közben.

Ezen emberek ilyenek: akárhányszor el lehet nekik mondani, hogy más is szeretne szóhoz jutni, nem tart sokáig, max. 1 hétig.

márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen koliban ott volt egyik haverom anyja, mert a srác kórházba került. Valamit kérdeztem tőle, erre elkezdett beszélni. És csak mondta, mondta, mondta.


Először vártam, hogy befejezze a gondolatot, de nem volt gondolatmenet, hanem jött a "flow" és szó szerint folyt át egyik témából a másikba. Már azt vártam, hogy vegyen már legalább egy nagyobb levegőt, hogy közbe tudjak szólni, de még az sem volt.

márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"jó beszélgetőpartner neki egy hasonló vérmérsékletű egyén lenne"


Szerintem számukra nincsen jó beszélgetőpartner. Ha valaki hasonló habitusú akkor zavarni fogja őket, hogy nem jutnak szóhoz.


Amúgy ennek nagy mestere apám és a húga voltak. Mindkettő azt csinálta, hogy eleve hangosan beszélt, de ha valaki megszólalt, hozzászólt, közbeszólt akkor felhangosítva magát "ledominálta" és amikor csend volt vissza vette a hangerőt is.


De volt, hogy "beszélgettek" az utcán, a szomszéd utcából is lehetett hallani.

márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!