Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetnék beszédesebb...

Hogyan lehetnék beszédesebb és lazább?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Mindig iszonyú nehezen ment társaságban bekapcsolódni a beszélgetésbe. Elsősorban azért, mert aggódom, hogy vajon a többieket érdekelné-e mondandóm, másrészt meg azért, mert csak azért, hogy mondjak valamit, nem szeretek beszélni. Unalmasnak találom a hétköznapi témákat. Ezen a téren sokat fejlődtem, de még így is nehezen megy és mindig én vagyok a legcsendesebb egy társaságban. Viszont, ha valakivel négyszemközt kell beszélni, az nem megy. Iszonyatosan szorongok, nem bírok a szemébe nézni, nem tudom mit mondjak, ezért inkább kérdezni szoktam. Amikor a másik beszél egy csomó mindenről, akkor leesik, hogy hát ezt én is mondhattam volna, de magamtól nem jön. Nagyon de nagyon sok idő kell egy kapcsolatban ahhoz, hogy ezt valamennyire levetkőzzem. A telefonbeszélgetésekről nem is beszélve… Amikor pl. egy picit iszom, nincs ilyen problémám. Teljesen feloldódok és mondom ami jön. Egyébként ha megkérnek, hogy beszéljek egy adott témáról, akkor az is megy. Inkább a személyes kapcsolataimban van jelen ez a probléma. Amikor csak úgy cseverészni vagy eszmecserézni kellene. Van tippetek, tanácsotok, hogy ezen hogyan tudnék javítani?

márc. 26. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen összetételű a társaság, miről megy az eszmecsere. Pl. politika, hobbi, bulvár, magánélet, film, zene, játék, könyv, tudomány, gasztronómia, stb… Ezt neked kell felderítened. Az nem baj, ha időnként hallgatsz, mert legalább megismered a témákat, álláspontokat, így azoknak utána is tudsz majd nézni, hogy legközelebb már te is be tudj csatlakozni a beszélgetésbe.

Az egésznek az lenne a lényege, hogy minél több dologhoz érts, és legyen pár olyan is köztük, amiket te ismerj / tudj legjobban (önbizalom…). Ez azért előnyös, mert ha a környezeted úgy tapasztalja, hogy jó ötleteid / meglátásaid vannak, akkor passzívan is bele fognak venni a társalgásba, olyan formában, hogy kíváncsiak lesznek a te véleményedre.

márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több dologhoz értek, nagyon színesek a hétköznapjaim, de egyszerűen semmi mondani való nem jut eszembe… Mintha leállna a gondolkodásom ilyenkor.
márc. 26. 09:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2, Ha nem jut eszedbe semmi jelentős, akkor nem kell hozzátenni bármit is egy témához, csak azért, hogy te is mondj valamit. Viszont, ha mondjuk valamivel nem értesz egyet és vannak érveid is, akkor elmondhatod a saját álláspontodat. Ez is egy megoldás…
márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincsenek tanácsok. Ehhez motiváció kell! Figyelni kell más embereket, hogy miről beszélnek és ha kényelmetlen is belefolyni a beszélgetésekbe! De azért ismerd fel, hogy mikor érdemes hozzászólni valamihez és mikor nem!
márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Autizmus/Asperger?
márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Ha a jóságos ISTEN Lelke lesz bennünk, folyamatosan gyógyítja a lelkünket. Nem kell a viselkedésünket alakítani. Hozzá ragaszkodunk, és Ő regenerálja, újjá formálja a lényünket. Ha akarod jelezd, válaszolok.
márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

13:22


Igen igen bla bla mondjad csak! Igazad van senki se fejlődjön, mindenki úgy jó ahogy van :D...

Még a vallásos emberek zöme is belátja, hogy mi magunk alakítjuk az életünket, sorosunkat és az a személyiségünket. Szerintem bújj el és maradj csöndben!

márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia 7-es. Itt a gyakorin a legtöbb kérdés azért indult, mert már maguktól nem tudják alakítani az életüket. Külső segítségért jöttek. Ügy gondolom, hogy a legfőbb külső segítség a jóságos ISTEN. Akinek nem kell a jóságos ISTEN, ott a jó sem lesz. Ott rossz lesz. Axióma.
ápr. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!