Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tudok tenni a képek ellen?

Mit tudok tenni a képek ellen?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel régebben (mikor még jóban voltunk) készítettünk vicces képeket. Akkor nekem nagyon tetszettek, ő pedig feltette ezeket a netre (egy közösségi oldalra). Azóta eltelt kb 2 év. Egész más szemmel nézek a képekre és már nem csak nem tetszenek, de irritálnak.

Most fogok munkát keresni és félek, hogy ha ilyen képeket látnak rólam, akkor kevesebb eséllyel vesznek majd fel.

Szóltam a "barátnőmnek", de neki még mindig tetszenek és nem hajlandó őket levenni. Azt mondta, ha nekem nem tetszik, akkor csináljam úgy, hogy az én képeim közt ne látszódjon, de engem továbbra is irritál, hogy ilyesmi egyáltalán fent van rólam és jóformán BÁRKI számára elérhető.

Mit tegyek? Ha minden kötél szakad, akkor tehetek ilyesmi miatt feljelentést?



2013. máj. 17. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Feljelentést? Nem hiszem.
2013. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

> engem továbbra is irritál, hogy ilyesmi egyáltalán

> fent van rólam és jóformán BÁRKI számára elérhető.

Így jártál... Előbb kellett volna gondolkodni.

2013. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Feljelentést nem hinném, hiszen beleegyeztél, hogy a képeket szabadon felrakhatja a netre. Legegyszerűbb tényleg az, ha úgy intézed, hogy a nevednél ne látszódjanak.
2013. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bele tulajdonképpen nem egyeztem, hiszen nem kérdezte, hogy felrakhatja-e. Mindössze annyit mondtam, hogy tetszik.
2013. máj. 17. 12:25
 5/13 anonim ***** válasza:

Az USA-ban kezdenek felfigyelni a "cyberbully" jelenségre, de egyrészt ez szerintem még nem az a kategória, másrészt ez nem az USA. :)

Nem tudod törölni őt az ismerősök közül, hogy ne lehessen látni a fotókat nálad?

2013. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Annyira rosszban nem vagyunk, hogy töröljem. De még ha törölném is, akkor is valahol zavarna a dolog :/ Hogy olyasmi van fent rólam, amitől kb kiráz a hideg már...
2013. máj. 17. 12:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, bár engem simán olyan képeken jelölgetett be egy "jóakaróm", ami még főiskolán készült, a főiskola lapján is fent van, társasági eseményeket tartalmazó albumokban. Lényegében "csak" olyan képek, amiken iszonyúan előnytelenül nézek ki, nagyon jól tudta, hogy azt a korszakot el akarom felejteni. Amikor szóltam levett párat, persze eljátszotta az értetlen sértődést.

Nálam azóta be van állítva, hogy ne lehessen engedély nélkül megjelölni képeken.


Csak azért írtam le, mert átérzem a dolgot, egy előnytelen kép is lehet rossz "imidzs", nem kell mindig ilyenkor a legdurvább fotókra gondolni...

Ha nem vagy rajta megjelölve, akkor mások nem fogják annyira észrevenni-mármint munkaadók.

2013. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira rosszban nem vagyunk, hogy töröljem."

Simán csak megmondod, hogy ezért és ezért voltál kénytelen törölni. Döntsd el, mi zavar jobban, a képek vagy hogy esetleg nem lesz a listádon valaki.

2013. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemély sértést tehetsz ellene ha nem hajlandó letörölni.vagy feltöröd a facebookját és letörlöd
2013. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira rosszban nem vagyunk, hogy töröljem."

"Tehetek ilyesmi miatt feljelentést?"

őőő...


Amúgy jelentsd az oldalon a képet, hátha törlik.

2013. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!