Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miben változtassak, vagy mit...

Miben változtassak, vagy mit tehetek, hogy elfogadjanak és megkedveljenek? 14/L

Figyelt kérdés
14éves,8.os lány vagyok egy kis faluból,aki most tudta meg,hogy felvették a megye legjobb gimijébe. Egy közeli kisváros 200fős,kissé konzervatív katolikus iskolájába járok.Itt mindenki szeret,a többség ismer,és az osztályomban(minden felvágás nélkül) központi személyiség vagyok,sokat adnak a véleményemre. nemrég rátaláltam fb-n a jövő osztályom csoportjára,jót beszélgettünk,hamar megtaláltuk a közös hangot. Viszont amikor megnéztem a "tagok" adatlapját,képeit,kicsit megijedtem: Az összes lány különleges ruhákban,kisminkelve,derékig érő hajjal pózolt a képen. Mindenki,azok is,akik tök rendesek voltak(neten keresztül,aztán ki tudja)tehát nyilván náluk ez a normális. na most itt vagyok én egy kis faluból,sose sminkelem magam,kivétel nélkül MINDIG a farmer+póló kombót választom,ami elég unalmas. A viselkedésemen nem fogok változtatni,ez biztos(folyamatos üvöltés,nyilvános büfögés,stb.,amit egy "központi figura" általában elkövet) de a külsőmön szeretnék,mert nem akarom,hogy kiközösítsenek,mert nagyon nem vagyok az a fejta. A hordott ruhák,a haj viselése(szőkésbarna,tépett,vállig érő),smink tekintetében érdeklődnék,szinte mindenre nyitott vagyok(elég fiús a stílusom,de változtathatok),de az ilyen habos-rózsaszín izéket nem vállalok. Szóval a kérdésem elég bonyolult,az érdekelne,hogy mit ajánlanátok egy kicsit bohém,punk-rocker stílusú lánynak,hogy beillezskedhessen a "nagyvárosba" és ne lógjon ki az osztályából? Mennyire sminkeljem megam,hol vásároljak,mit hordjak,mit ne hordjak semmiképp(erre főleg kíváncsi vagyok),mi most a "menő"? Anyagilag nem szánhatok rá túl sokat,olyan középkategória,max 20000ft-os cipő,1500-2000-es póló,ilyesmi. Tudom,hogy nagyon furcsa a kérdés,de nagyon nem szeretném,hogy a mostani "központi ember" szerep átváltson a "tanyasi csóró lúzer" szerepre,csak azért,mert nem úgy nézek ki,mint ők. Főleg olyan korombeli lányok válaszát várom,akik szintén valamilyen nagyobb városban élnek,és vágják ezeket a dolgokat,de persze mindenki írjon,aki hozzá tud szólni a témához. Akiknek nem tetszik,hogy a beilleszkedésem miatt hajlandó vagyok változni,az kérem távozzon. :) Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 22. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

200 fős? nem írtál el valamit? Mamám faluja 300 fős, de annyira kevesen vannak hogy még iskola sincs :O .


Ne változtass semmit. Ha a póló+farmer a stílusod, és abban érzed jól magad akkor mit akarsz változtatni? Én városi vagyok, de én sem öltözködöm másképp.

Sminkelés: nincs sok értelme, de ha mindenképp szeretnél, akkor elég lesz egy kis szájfény, és szempillaspirál :) .


Ha neked jobb így, akkor ne változtass sok mindent. Az is lehet, hogy épp azért fognak bírni mert nem követed a divatot mint egy birka, hanem úgy öltözködsz ahogy akarsz.


És gratulálok hogy felvettek abba a suliba! :)

2013. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
figyelj, ne változz. akkor az nem te lennél, hanem egy azok a lányok közül. ha tényleg jófejek elfogadnak így is. mármint velem is ez volt. nagyon féltem, aztán mi lett? elfogadtak úgy, ahogy vagyok:)
2013. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

" Egy közeli kisváros 200fős(...)iskolájába járok..." tehát a falu 600fős,és itt nincs iskola,hanem bejárok.

igazad van,talán én is ezt válaszoltam volna,csak azért szeretnék változtatni,mert nem akarom,hogy kiközösítsenek...meg azért nem szeretnék már ilyen unalmasan kinézni,mert nem is érzem így igazán jól magam... de köszi a választ :)

2013. máj. 22. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel, akkor C&A-ban, Takkoban, New Yorkerben találhatsz félvállas, ujjatlan, spagettipántos felsőket, én is ott szoktam vásárolni, bár a NYer-ben inkább a régebbi kollekcióknál találsz árban megfelelőt, egyébként elég drága bolt. Találsz mintás farmerokat. Cipőknél a Deichmann-t javaslom, nálam az vált be, nem olyan drágák a cipők. :) A sminkkel kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy alapozót NE! Nem való 14-15 évesnek, max szemceruza (mértékkel), szempillaspirál, szájfény. :) De csak akkor változz, ha te is így gondolod és nem érzed úgy, hogy ez csak megfelelni akarás! Nem éri meg.
2013. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak :) pont ilyen válasz érdekelt,és igen,én is szeretnék változni,mert már nem érzem így jól magam. sajnos egy kis alapozót mindig kell használnom,mert nagyon(!) karikás a szemem,de igyekszem minél kevesebbet. ment a zöldkéz.
2013. máj. 22. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!