Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki elmondja, hogy a...

Ha valaki elmondja, hogy a rákbetegséget hogyan küzdötte le meg mi volt vele hogyan reagáljam le?

Figyelt kérdés
Nem kellenek a szemét kommentek, elég szarul érzem magam előre is, mert ilyenekben sosem voltam jó. Mikor vigasztalni kéne vkit. Mondjuk happy end-del zárult a dolog, mert hát legyőzte, csak mély nyomot hagyott benne, én meg nem tudom, hogy fel vagyok-e eléggé készülve (nem vagyok idős na) arra, hogy erre tudjak bármit is felelni. Vagy egyáltalán kéne?
2013. jún. 25. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Leginkább megerősíteni jó ilyenkor az illetőt, hogy nagy dolgot vitt véghez, de általában sajnálatra nem kíváncsiak, de ez személyfüggő is lehet. Én jobbára megértő szemekkel bólogatnék, néhány elismerő kifejezéssel. Közhelyeknek semmi értelme, nem is azt várják. Szerintem csak jól esik nekik is kiadni magukból, hogy mivel néztek szembe.
2013. jún. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak megértően bólogass, elég.

Mikor tumorom volt, nem szerettem, ha kérdeznek. Azt sem, ha sajnálnak. Egy hétig készültem, hogy a parókával kimenjek az utcára. Aki megkérdezte, miért van parókám,

bele tudtam volna rúgni.

Másik dolog pedig az, hogy aki elmondja Neked, azzal már eléggé bizalmas viszonyban lehetsz, mert ez nem olyan információ, amit mindenki orrára kötünk.

Megnyugtatlak, az idősek sem tudják kezelni.

Elég, ha meghallgatod. Ne sajnálkozz, ne adj tanácsot, és válaszolnod sem kell. CSAK elmondta. Nem vár választ, reakciót. Ha mégis (nem hiszem), akkor megkérdezi.

Kezeld úgy, mintha elmesélné, milyen rosszul volt egy náthától.

2013. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell vígasztalni,vagy sajnálkozni.Az a segítség neki,ha meghallgatod azt,amit mondani szeretne.
2013. jún. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!