Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan reagáljam le, ha...

Hogyan reagáljam le, ha megaláznak mások előtt, pl. munkahelyen egy férfikolléga?

Figyelt kérdés
Múlt héten történt, és nem tudtam "se köpni, se nyelni" a döbbenettől. Igaza volt valamennyire, csak a megnyilvánulása volt bicskanyitogató. Én meg gyáva sz...nak érzem magam, mert nem kértem ki magamnak a stílusát.Amúgy állandóan érezteti, hogy szálka vagyok a szemében.

2013. ápr. 1. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg a stilus a gond, akkor szolni szoktam, hogy vegyen vissza, nem a haverja vagyok, egyebkent rovidre zarom a beszelgetest. Eddig 2* kellett ilyet mondanom, onnantol oke volt. A hatarozottsag a titok!
2013. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha felettesed, akkor ez még hivatalos ügy is kéne hogy legyen.

Meg eleve az, hogy mások előtt... mi volt pontosan?

2013. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, ez nem életem egyedüli ilyen esete. Gyerekkorom óta értek-érnek ilyenek,és hasonlók. Úgy látszik, olyan kisugárzásom van, ami miatt belebotlok az ilyen emberekbe és szituációkba.Békességpárti vagyok, de nem akarok más lábtörlője lenni.
2013. ápr. 1. 20:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem felettesem, ugyanolyan alkalmazott, mint a többiek, meg én.
2013. ápr. 1. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg foleg kikerni magadnak, de nem szabad lesullyedni a szintjere stilusilag! Csak nezz vegig rajta es kerd ki a stilust! Ki o, mi o es milyen jogon engedi meg ezt maganak?
2013. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán az sem biztos, hogy bántani akart. Ha veled már többször fordult elő hasonló eset, akkor lehet, te reagálod túl a dolgot. Ha megírod, mi meg tudjuk ítélni.
2013. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne már, 6-os, látatlanban megmondom, hogy jól ítéli meg a kérdező, ez egy patriarchális, verbálisan erőszakos társadalom, rengeteg az olyan férfi, aki megenged magának ilyeneket embertársaival szemben, míg nőtől ez nagyon ritka. Elég csak a parlamenti viselkedést figyelni, az van máshol is.

De tényleg segítene, ha meg merne mondani néhány ilyet nekünk, adhatnánk választippeket.

2013. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 es! Te is nyugodtan megírhatod, ha téged ilyesmi ér folyamatosan.

Megjegyzem, a férfifőnökök, vagy a férfikollégák sem mindig tolerálják ha a női munkatársuk úgy bánik velük, akár otthon a férjével. Bár tapasztalatból mondom, ahol sok női dolgozó van, ott maguk a nők szokták lerendezni ezt a kérdést, főleg akkor, ha a férfifőnök amúgy rendes.

2013. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!