Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem akar senki utánvétte...

Miért nem akar senki utánvéttel küldeni csomagot, miért csak "előre utalással"?

Figyelt kérdés
Most akartam rendelni valamit neten, világosan megmondtam a lánynak már előre, hogy utánvéttel szeretnék fizetni vagyis így kérem a kézbesítést, és persze én állom a postaköltséget is, nekem így biztosabb. Mivel csak egy e-mail címet tudok a lányról, és egy márkás termékről van szó, de nekem így biztos. Ráadásul annak is egyszerűbb lenne aki átvenné mivel egy ismerősöm címére küldetném a csomagot, jelenleg nem tartózkodom otthon. Erre válaszol, hogy utánvéttel még soha nem küldött csomagot, de utaljak előre és aztán ajánlottan elküldi, és lefényképezi az ajánló szelvényt. Miért nem lehet felfogni, hogy én attól még nem vagyok bebiztosítva?
2013. júl. 2. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert ő is kockáztat. Ha nem valós címet adsz meg, akkor ő fizetheti a költségeket.

Személyes átvétel nem megoldás?

2013. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos bennem van a hiba, de bennem felmerülne a gyanú, ha valaki nagyon köti az ebet a karóhoz az előre utalással. Főleg ha egy márkás termékről van szó, ami sokkal olcsóbb, mint máshol... Nem bíznék meg benne.
2013. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Mert ha nem veszed át,akkor neki van nagy költsége.


Én se köldök utánvéttel semmit.

Ha nem jó előreutalással,akkor majd megveszi más,aki hajlandó így.

2013. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Mert ez a szokás. Ez nemhiába alakult ki így.


Rendkívül kockázatos utánvéttel küldeni, nem beszélve arról, hogy horribilis összegbe kerül a postaköltség az előre utaláshoz képest.....

Én rendszeresen adok-veszek a neten, és MINDIG előre utalok, és én is így kérem a vevőket. Kb. 600 adásvételből 3 utánvét volt, minddel meggyűlt a bajom rendesen...

Próbálj meg utánanézni az eladónak, hogy mennyire megbízható. A vaterán és teszveszen éppen ezért vannak az értékelések.

2013. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem vaterás, teszveszes vétel, emiatt parázok, mivel az összes elérhetősége egy e-mail cím. Külföldön élek így egy mobilszámmal sem mennék semmire. Személyes átvétel nem megoldható, mivel egyrészt annyit nem ér az egész, hogy hazautazzak, másrészt bármikor megszülhetek... :D Mindenképpen átvenném a csomagot, nem hiába írtam neki, hogy érdekel a terméke. Márkás termék, azt írja párszor használta, de jó áron adja. Azonban engem sem ejtettek a fejemre, nem érek semmit ha átutalom neki a pénzt és aztán várhatok a csomagomra, nem küldi... Ha az utánvétes dolog nem felel meg neki, akkor adja el másnak, de nem fogok kidobni az ablakon többezer Ft-ot. Most a válaszára várok, kíváncsi vagyok, mit mond. Engem nem hat meg, hogx azt írja, mindig előre utalás után küldi a csomagot, csaló is lehet, ha az lennék én is ugyanezt mondanám...
2013. júl. 2. 11:41
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát engem nem győznél meg hogy küldjem előre majd utána fizetsz. Énnekem az járna a fejemben hogy nekem nem sürgős eladni. Ha nagyon kell megveszed úgy ahogy én szeretném. Ha neked ez nem jó, akkor no problem. Majd megveszi mást. Nem csinálnék ügyet egy olyan emberből aki azt hiszi neki van igaza. Mindenki előre fizet. Ha ez neked nem jó, akkor nem veszed meg.. ennyi.
2013. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én Vaterán szoktam vásárolni, előre utalással. Licit leütése előtt mindig tüzetesen átnézem az eladó véleményezését. Ebből ki lehet szűrni, hogy vert már át valaki(ke)t vagy még nem. Olyantól sosem szoktam vásárolni, akinek nincs még elég eladása.

Még sosem csalódtam sem termékben, sem eladóban.

2013. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vaterás vétel, éppen emiatt félek, mivel semmiféle értékelés nincsen azon az oldalon, ahol hirdette magát, csak egy e-mail címet tudok róla, meg hát a nevét, de ennyi. Ezzel nem megyek semmire, nekem nem muszáj megvennem a holmiját, persze megvenném ha a nekem is megfelelő körülményekkel adná el de ha nem fogadja el, engem sem érdekel. Akkor adja másnak, de nem adok lehetőséget senkinek arra, hogy átvágjon. Inkább vagyok óvatos, mint hogy aztán utána főjön a fejem a pénzem miatt. Sajnos sok a szélhámos manapság. :(
2013. júl. 2. 12:33
 9/15 anonim ***** válasza:

"Sajnos sok a szélhámos manapság. :("


Pont ezért, ha valamit el akarok adni, akkor magamat fogom elsőnek bebiztosítani, ha a vevőnek nem tetszik, akkor más is megveszi.

2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7. válaszoló vok.

És ha előre elküldenéd neki a postaköltséget, és úgy állapodnátok meg az utánvételben? Akkor te max. a postaköltséget buknád, ha mégis szélhámos.

így én sem vásárolnék.

2013. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!