Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan a francból szerezzek...

Honnan a francból szerezzek 1-2 év tapasztalatot, ha pályakezdőt senki nem akar felvenni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 20:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gyakornokság kilőve, nem diplomáról van szó. Egyébként értek a szakmámhoz, de ezt ugyan ki hiszi el látatlanban...
2013. jún. 10. 20:44
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
írj be valami kamucéget az önéletrajzodba, hogy ott dolgoztál. jó eséllyel nem néznek utána.
2013. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
mi a szakmád?
2013. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Webfejlesztő, marketing irányultsággal -> Onlinemarketing, webshopok programozása, grafikai tervezés.

Van néhány referencia weboldalam, suli mellett csináltam, illetve plakátok, hirdetések tervezésében, reklámszövegek írásában van tapasztalatom, de ha beírom ezt 1-2 évre, akkor kiröhögnek hogy 'csak ennyi?'.

2013. jún. 10. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

bocs, de ha webfejlesztőként nem találsz melót, akkor béna vagy.


ha jó referenciáid vannak és érdekelnek az újdonságok, fejlődsz, kutakodsz, tanulsz, akkor van mit felmutatni az interjún. Sok helyen keresnek junior programozókat.


A webfejlesztés meg pont az a szakma amiben lehet maszekolni. Az is jó referenciának.



prog.hu hemzseg a junior állásoktól általában.

[link]

2013. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A maszekolás az megy, de azt hogyan írjam bele az önéletrajzomba, hogy egy éve munkanélküli vagyok, de mellette azért néha egy-egy cég odacsúsztatja a borítékot? De komolyan. Csak írjam oda: "2011.december-2013.június: maszek munkák". De komolyan, ezt nem tudtam eldönteni.

A junior állásokkal meg ugyanaz a bajom,mint mindennel: Vidéki vagyok, annyit meg nem fizet hogy beköltözzek a nagyvárosba, csak ha már tapasztaltabb leszek, az fizet eleget.

2013. jún. 10. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

2 blokkot lehet írni önéletrajzba. egyik a munkahelyi tapasztalatok, ahova a rendes cégeket írhatod be ahol dolgoztál.


A másik pedig a referenciák. oda tudod felsorolni a weboldalakat, leírásukat, programokat, stb.



Az pedig tény, hogy a junior-t nem fizetik meg úgy mint a haladót, de valahol el kell kezdeni.

2013. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdés:

Ugye a maszek...hmm...azok a cégek akiknél maszekoltam, nem fognak "csúnyán nézni", ha beírom a címüket referenciaként, de közben meg "nincs nyomom" náluk? Pl.: Grafikai tervezésnél a plakát sehol nincs. Csak nálam, a forrás a gépemen. Ezt hogyan oldanád meg?

A cég akinek maszekoltam nem fog "haragudni" ha linkelem az oldalukat, miközben ugye én "ott sem voltam" ?

2013. jún. 10. 22:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs, ez 3 kérdés :D
2013. jún. 10. 22:51
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem kötelező a cég nevét beírnod, elég csak a weboldalét. nem fogják megkérdezni a céget elhiheted, persze közszférás állásnál ne írd be. (de úgyse mész állami szférába ha van eszed)


grafikáknak csinálhatsz egy kis referenciaweboldalt magadnak. Akár le is védheted jelszóval. .htaccess-el ez 2 perc.


Így akár egy weboldalt is feltehetsz valahova, de azt tleg csak jelszóval levédve. És arra ügyelj, hogy ne adj ki nem publikus adatokat másoknak. Pl írsz egy full backoffice rendszert, akkor azt nem illik bemutatni az úh cégnél, mármint hozzáférést adni. Max képeket mutatni illetve írni róla.


Nem fog haragudni a maszekos cég, hogy a CV-dben linkeled vagy máshonnan referenciaként.


De szerintem linkeket, referenciákat csak privátban küldj, adj a cégeknek, ne tedd publikussá.

2013. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!