Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kocsmában belém kötött egy...

Kocsmában belém kötött egy srác, hagyjam annyiban? Többi lent

Figyelt kérdés

(Lehet rossz kategóriát választottam, de 2x átfutottam a témákat, és ezt találtam a legalkalmasabbnak.)


A haverokkal sörözgettünk, mikor belénk kötött egy srác. Verekedni akart, mi többször mondtuk neki, hogy nem balhézunk és nem verekszünk. Majd később újra visszajött "nyalni". Beszélgettünk vele, de nagyon senki se szólalt meg csak ő mondta a magáét. Majd azon akadt fent, mikor megkérdezte, hogy "kaptunk már-e pofont az élettől?" Ekkor én válaszoltam, hogy "mért, téged ért?"


Ő mondta, hogy igen, majd én megkérdezte újra, mondtam, hogy igen. Ekkor ő azt kérdezte, hogy "és ha tőlem kapnál pofont az tetszene?" én erre azt válaszoltam, hogy "nem, nem balhézok". Ilyenkor felállt és odajött, hogy "normálisan válaszoljak". Én meg nem értettem mért akadt fent, és mondtam neki: "normálisan válaszoltam". Ekkor pofont adott, majd mondta újra: "normálisan válaszoljak". Ugyanezt mondtam, és megint pofont adott. Majd harmadszorra megismételte, én meg nem mondtam semmit, ekkor ököllel állon ütött, miközben ültem.


Ekkor már nem válaszoltam valamennyi kötekedős kérdésére, csak vártam, hogy elmenjen. Nálam idősebb, de kb. egy magasság, mégis ő magasabb súlycsoport, és én soha nem verekedtem.


Én sosem kerestem a balhét, ekkor is próbáltam olyan válaszokat adni, hogy békén hagyjon vagy ne tudjon mibe belekötni, de sikerült neki.


Ezt most hagyjam annyiban? Szóljak rendőrségnek vagy valami?



2013. júl. 27. 00:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Szólhatsz a rendőrségnek.

Am tanulság megvolt? Néha egyszerűen nem lehet elkerülni a balhét, hiába nem akarsz belekeveredni. Az első pofon után fel kellett volna állnod és cselekedni, mert ha ilyen kötekedős pöts talál meg, akkor vagy verekedtek, vagy ő ver laposra téged ellenállás nélkül.

2013. júl. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%

A haverok meg tétlenül nézték? Jó haverjaid vannak.

Nem tudom, mikor történt, de napokkal később már nem sokat fog kezdeni vele a rendőrség. Főleg ha látlelet sincs.

2013. júl. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem tudom leírni a düht amit éreztem, hogy megüssem. De soha nem verekedtem, enm vagyok bunyós, és helyben átgondoltam, hogy simán alul maradhatok. Méghozzá úgy, hogy ők többen voltak, a haverjaim közül meg csak 1 volt az aki helyre pakolta volna. Többször fékeztem magam hogy ne üssem meg mert inkáébb én bánom, kiüti a fogam vagy valami.


Az ütés még csak meg sem látszik, a rendőrség ilyenkor tehet valamit?


elnézést ha rossz a fogalmazásom, de ez kb egy órája történt, én még ittas vagyok és nem tudok jól gépelni.

2013. júl. 27. 01:18
 4/36 A kérdező kommentje:

Most történt nemrég.


A haverjaimra meg ne mondd hogy nem jó haverok, mikor egyikőnk sem bunyós, mindannyiunk gimnazista, szinte soha nem volt balhénk. Egyszerűen ültünk és mondtuk többször, hogy nem akarunk bunyózni, a legtöbbször meg csöndben vártuk hogy elmenjen.

2013. júl. 27. 01:27
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, ki volt az, akkor simán feljelentheted.


Legközelebb tényleg üss vissza. Inkább 1 fogad bánja, mint az önbecsülésed.

2013. júl. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%

Haver, jó nagy puhap*cs vagy. Ha férfi lennél, akkor már az első pofon után felálltál volna és lekeversz neki egy akkorát hogy kihányja a kannásbort vagy fültövön csapod egy palackkal.

Ha meg szólsz a rendőrségnek, akkor csak bebizonyítod az igazát, hogy nem tudsz kiállni magadért. Inkább menj vissza sok haverral, ha megint belédköt, akkor védekezz, és ha nincs egyedül, akkor besegítenek a haverok is. Nincs neked büszkeséged, becsületed? Nem prosti vagy, akit pofozgathatnak, legközelebb ne hagyd, hogy így porig alázzanak.

2013. júl. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
De srácok, én tényleg nem verekszek, apám fiatalkorában más volt, ő megvert XY embert ha bántották a tesóját stb. De nekem azt tanítja, hogy a balhét kerüljem. De akármennyire is akartam, nem tudtam elkerülni, mert az ilyenek akkor is keresik az ürügyet az ütésre, ha nincs. Akkor abba kötnek bele amibe tudnak. És lehet hogy nem sokkal erősebb, de ki tudja hogy jár-e küzdősportra? Meg úgy 5 évvel idősebb, inkább nem üttetem ki a fogamat vagy okozok magamnak sérülést.
2013. júl. 27. 01:38
 8/36 A kérdező kommentje:

Na jó, elmondom hogy 17 éves vagyok (nem rég lettem annyi, most ne keverjük hogy mit keresek kocsmában). Gimnazista, ő meg egy 22 éves lecsúszott iparis, aki már gondolom nem egyszer verekedett.


Volt vagy 4 haverja ott, mi is voltunk kb. annyian, de mi csak négyen ültünk az asztalnál, és egyikünk se balhés. Ha visszaütök, akkor ürügyet kap hogy megverjen, nem mondjátok komolyan hogy ez lett volna a helyes cselekedet?

2013. júl. 27. 01:40
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyoma nincs, látlelet meg nem lett felvéve akkor már nem sokra mész feljelentéssel így utólag. El tudom képzelni milyen iszonyat dühítő lehet, az meg pláne, hogy a haverjaid sz_rban hagytak.


Vannak ilyen kötekedős retardáltak, igazából tökmindegy mit mondasz az ilyeneknek, ezek keménykedni akarnak, megmutatni maguknak és a külvilágnak hogy ők az alfa példányok, de mivel semmiben se jók, így csak kipécéznek valakit akin érzik, hogy nem fogja lealázni őket és bemosnak neki egy-kettőt, hogy májerebbnek érezzék magukat, ha van sapka az illetőn, ha nincs.


Időben ki kell szúrni az ilyeneket (az ilyen kötekedős jelzések már hamar levehetőek) és a társasággal együtt odébb állni. Detto ugyanilyen módon viselkedő f_szjanikkal találkoztam már én is, még a szövegük is alig tért el az általad leírtaktól.

2013. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Justicar ***** válasza:
100%
Szerencsétlen. Mit vársz, mit csináljunk? Ha szólsz a rendőrségnek, akkor még egy lapáttal rá is teszel, hogy mennyire életképtelen vagy. Fölösleges kerülgetni. Minden normális ember kiállt volna magáért, ha bunyós, ha nem.
2013. júl. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!