Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nyuggereknek miért kell...

A nyuggereknek miért kell elvenni a munkát a fiatalok elől?

Figyelt kérdés

Nemrég felvételiztem gépkocsivezetőnek, fel is vettek volna, ha nem egy nyugger mellé raknak oda betanulni. Nem elég, hogy hatvan akárhány évesen elveszi a munkát egy főállású elől, még alá is tesz nekik. Ha ő hibázott, egyből rámfogta hogy én b*sztam el. Meg beköp a főnöknek, hogy én nem tudok vezetni és nekem mondogatja, hogy adjam fel ezt a szakmát. Azért nekem több mint 2 év nemzetközi gyakorlatom van és magasabb gépkocsivezetői képesítésem is mint neki. Nehogy már egy nyugger mondja meg nekem mit adjak fel és mit ne. Adja fel ő, és adja át a helyet egy főállásúnak.

A rakodásnál csak játsza az agyát, hogy a ládákat nem lehet 2x-re felrakni, pedig úgy gyorsabb is lenne és nem kéne megszakadni. Játssza magát, hogy ő egybe is fel tudja rakni, aztán úgy erőlködik majdnem összesz*rja magát, aztán majd ott kap nekem infarktust, aztán rám hal ott a vén bolond. Nem tudom, ezeknek a nyuggereknek, miért kell túlbonyolítani mindent. Aztán meg dicsekszik, hogy ő 42 évesen nyugdíjba ment korkedvezménnyel és 200 fölött van a nyugdíja. Csak azért dolgozik, mert másképp megbolondulna otthon. De kell nekik a munka is, meg a nyugdíj is.


De más szakmákban sem jobb a helyzet. Pl. az őrző-védő cégek is nyuggerekkel van tele. Nyugdíjas katona és rendőrtisztekkel, akik nem dolgozták ki magukat életükbe, csak üldögeltek egy irodába, jó fele bólogattak "így elvtársam-úgy elvtársam" meg a tiszti klubba szétitták a májukat. Aztán 40 évesen meg elmentek nyugdíjba, mert az ő munkájuk olyan stresszes. Utána elmennek még dolgozni, elvéve a munkát a fiatalok elől, mert otthon unatkoznak, nem tudnak magukkal mit kezdeni. Azt meg hagy ne írjam le, hogy egy munkahelyen is mit csinálnak. Semmit. Csak fölb*sszák a lábukat az asztalra "jaj megjött má a nyugdíj?" és a fiatalok végzik helyettük a munka nagy részét, mondván ők már öregek. Csak a fizetést és a nyugdíjat tudják felvenni, meg áskálódni a fiatalok ellen. Mert a spicliskedés az megy nekik, mert egész életükben azt csinálták.


De ha elveszik a fiatalság elől a munkát, meg még alájuk is tesznek a munkahelyeken, hogy a nyugger havernak csinálják ott a helyet, ki fogja eltartani a nyugdíjas társadalmat? Ha mi nem dolgozunk, mert ezek elveszik előlünk a munkát, akkor nem lesz ám nyugdíííj meg részletre Suzuki, meg túrós bukta nekik.

Talán nem az őrző-védő cégeknél, meg a szállító cégeknél kellene tartani a nyugdíjas klubbot. És sajnos előbb felvesznek egy nyuggert, mert azok után kevesebb járulékot kell fizetni.


Vajon miért éri ez meg a kormánynak? Miért nem arra ösztönzik inkább a munkáltató cégeket, hogy főállásúakkal töltsék be a helyet? Miért nem lehet azoktól megvonni a teljes nyugdíjat, aki mellette munkát vállal (legalábbis arra az időre még dolgozik) Hiszen akkor aktív. Nehogy már két helyről húzzanak le pénzt. Állandóan csak nyígnak, mindenkitől sajnálnak mindent, csak ő nekik legyen.



2013. máj. 30. 15:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs elég manijuk és nem tudnak magukkal mit kezdeni, ezért maradnak dolgozni azt, amiben már van vagy 30 éves tapasztalatuk és simán megcsinálják.
2013. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elolvastam a többit is.


Az nem a nyuggerségen múlik, hogy valaki alja ember. Az ilyenek teljesen frusztráltak és ellenségesek mindenkivel még fiatalabb korukban is. Mondjuk abban van valami, hogy az öregség még rátesz egy lapáttal arra, hogy valaki még kevesebbnek érzi magát, mert már nem bír annyira és amúgy is érzi, hogy lassan itt az egész élet vége és annyi mindent nem tett meg fiatalon és ettől az elkeseredett nyomorultságtól még erőszakosabbá válik...

2013. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
én igazat adok neked,ez engem is bosszant,főleg úgy ,hogy sok fiatalnak nincs munkája,ők pedig 2helyről is kapnak pénzt...aki nyugdíjas maradjon otthon és pihenjen
2013. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

A nyugdíjas rendőr dologgal teljesen egyetértek.

A sofőrök 42 éves nyugdíjba ? 200.000 nyugdíj ? ez azért túlzás.


Apám 62 éves esztergályos előnyugdíjba van mellet dolgozik !

Mert: Visszahívják

Mert : a fiatalok egy azonos munkadarabból 30-at tudnak megcsinálni apám 100-at.

Mert : Ha dolgozni kell szombaton a fiatal ne megy be Mert : há pénteken buli van ne hogymá

Mert nem mondja : a f@szom ennyi pénzé nem csinálom f@szom.

Mert : Tud dolgozni.

Mert szánthatnak rá és nem fog 2 hónap után lelépni.

Mert : az unokájának szeretne mindent megadni;

2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 rémuralom ***** válasza:
100%
Ha a kormány megvonná a nyugdíjat azoktól, akik dolgoznak, akkor feketén mennének el dolgozni, mert azt nem látja az állam. Sőt, lehet, hogy már így is feketén dolgozik némelyik. Ezzel semmi nem oldódna meg.
2013. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
és ha nem dolgoznának hanem éjhenhalnának a 100.000 forint nyugdíjból az jobb lenne?
2013. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem sofőr volt a papesz aktív korában, hanem valami katonatiszt.
2013. máj. 30. 15:53
 8/23 anonim válasza:

Idősebb generációnak már a fiatalokat kell segíteni a munkában az életben ... Ha ezt a tudást nem adták tá valamilyen oknál fogva, akkor előfordul, hogy behívják dolgozni az embereket, de erről nem a fiatalok tehetnek ... ők nem szavazhattak arról, hogy miylen oktatást akarnak maguknak, mennyi pénz van rá stb ... minden generáció felelős az utána következőkért

Szerintem ne kapjon valaki egyszerre nyugdíjat és fizetést is ... pláne, hogy sok ember szeretne dolgozni, de még ingyen se tud állást találni ... tapasztalat ..

2013. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
pillepalack...az én nagymamám nyugdíja közel sincs 100000 mégsem hal éhen,sőt olyan ügyes még sporól is....és örömmel unokázik,kertészkedik és azt mondja:dolgozzanak már a fiatalok
2013. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, miért halnának éhen 100.000ft nyugdíjból. Legtöbb aktív dolgozó sem keres sokkal többet és nekik családot kell belőle eltartaniuk.
2013. máj. 30. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!