Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te érezted már hogy "KICSI AZ...

Te érezted már hogy "KICSI AZ ORSZÁG" amelyben élsz? Mi hiányzik ami máshol van?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nagyon Budapest központú az ország..

hiányolom h itt nincs olyan lehetőség (szinte ) h új életet kezdek egy másik nagyvárosban..

mert hát Bp a központ, itt a munka itt a pénz..

és hiányzik az is , hogy nincsenek tényleg nagy hegyeink, illetve nincs olyan régiónk ahol kimarad ez a 6 hónapos tél és sötétség :(

2013. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.. bár Budapestikétn talán szerencsés vagyok, mert főváros révén, rengetegen vannak itt, nyüzsgés, pezsgés van.. szóval élet. :)

De egy másik Balatonnak, vagy Velencei-tónak ,de legfőképp egy tengerpartnak örülnék. :)

2013. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ha az embernek nincs autója és 7-8 órákat zötykölődik buszon / vonaton, hogy a kiválasztott nyaralóhelyére lejusson, akkor inkább nagynak tűnik :)
2013. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kislánykoromban mindig arról álmodoztam hogy nagy színésznő legyek. Nem bántam meg hogy nem azon a pályán indultam el, mert ebben az országban vagy celeb ribiként lehetsz híres vagy sehogy.
2013. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Igen. Főleg most, hogy újraolvasom Magyarország teljes történelmét. Szomorúan konstatálom, hogy egykor (1526 előtt) egy jellemzően független, nagy kiterjedésű, erős állam voltunk, amely jelentős erővel bírt Közép-Európában.
2013. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ami mindenképp hiányzik az a meleg téli időjárás. Gyakorlatilag az év egyik felében nem lehet kimenni a hideg miatt.
2013. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Közbiztonság.

Tisztaság az utcákon.

Ne turkáljanak a kukánkban és ne hugyozzank a kapunkba.

Normálisabb egészségügy: miért nem fizette ki a TB a csípőprotézisemet??

Lehetne jövöképe az embereknek, de a 70-120ezer forintért megszakadás, majd a totál bizonytalan nyugdíj nem az.

2013. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

1. A nagyvárosok nekem is hiányoznak. Nálunk csak Budapest van, ami lényeges minden szempontból. Lehetne sokkal több is.

2. Szeretnék úgy több ezer km-t utazni, hogy közben színesebbnél színesebb tájakon, városokon vágok keresztül és még mindig beszélik a nyelvem. (pl. USA)

3. Szeretném ha lennének havas hegyeink, mint pl. a Tátra a völgyben ilyen tóval: [link] ,lenne vízesésünk, mint a Niagara, lenne óceánunk vagy tengerünk

4. Jó lenne ha nálunk is lenne Disneyland, kardszárnyú delfin show hatalmas átlátszó medencékkel, hozzánk is kellene valami világra szóló látványosság, mint pl.: az eiffel torony

5. Javítani kellene az oktatás színvonalán, sokkal több gyakorlatra van szükség az iskola keretein belül kihelyezve más és más cégekhez. Sajnos elméletet azt tömnek belénk, de tapasztalat és gyakorlat nincs, ami ráadásul sokszor totálisan más, mint az elmélet, nem tudunk semmit hiába oktatnak.

6. Egészségügyet sürgősen át kellene alakítani, azon belül főleg az orvosok hozzáállását. elegem van abból, hogy ha belépek a rendelőbe, akkor kb. olyan érzésem van, hogy elindítanak egy stopper órát és turbó sebességgel kell elmondani a bajom, a vizsgálat még gyorsabb és kb 3 perc alatt már dobnak is kifele egy antibiotikum recepttel. Szánalmas, hogy magánrendelésre kell járni, hogy meg is hallgasson az orvos. Persze TB-t azt fizetjük a szar ellátásra

7.Akkor természetesen a munka. Nagyon szorgalmazzák hogy szaporodjunk, de el sem tudom képzelni, hogy mi lenne itt, ha még többen lennénk, amikor így sincs munka vagy pedig be kell érni diplomásan a gyári vagy eladói állással, mert nem fog jobb jutni. Külföldön még mindig jobb ez is.

2013. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Off: Hat hónapos tél? Nem lehet kimenni fél évig? Ez melyik ország? :D Én Svédországban élek, na itt még nagyjából helytálló, de Magyarországon egyáltalán nincs fél éves sötétség és elviselhetetlen hideg. Mondjuk annak igen, aki 28 fokban még fázik (itt az oldalon olvastam egyszer egy kommentben).
2013. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem régebben a különcök hiányoztak. Mert itt mindenki olyan egyforma külsőre, aki meg nem, az tuti, hogy bénán néz ki. Nincs stílusuk az embereknek. Aztán kimentem pár hétre Németországba, na ott voltak fura arcok rendesen, de tulajdonképpen teljesen NORMÁLISAK voltak belsőre. Szóval a végén már nagyon hiányzott a jó magyar nép. Mert itt külsőre átlagosak az emberek, de igazából a nagy részük őrült. És ezt imádom. Pedig én régebben tényleg úgy voltam vele, hogy el innen, valami menő helyre, ahol menő arcok vannak, és jó bulik. De ilyen random bulik: olcsó bor, sötét utcák, ferde padok, omladozó kocsmák, részegek minden sarkon, na ilyen balkán feeling csak itt van.

Amit hiányolok, az a normális közlekedés(Bp. mellett lakom, de este alig tudok hazajutni). Meg most már hogy lehessen cigit kapni minden boltban.

2013. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!