Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért gúnyolják, nevetik ki,...

Miért gúnyolják, nevetik ki, vagy szólják meg sokan a testi rendellenességgel élő embereket?

Figyelt kérdés

Sajnos testi rendellenességem nekem is van ( több is), és középiskolában azt vettem észre, hogy néhány emberkének roppantul mulatságos ez, illetve hallottam már hogy gúnyolódnak is ezen.

Ugyanakkor nem csak magamon tapasztaltam ezt, hanem ahogy figyeltem másokat is gyakran megszólnak ( főként a velem egykorúak), hogy "Úristen, hogy néz ez ki,..." "Figyeld má' milyen kövér... nem igaz hogy nem tud tenni ellene" vagy "Nézd azt a nyomit.." meg hogy "Fújj, de undorító..."


Vérzik a szívem, mikor ilyeneket hallok, mert valamilyen szinten egy cipőben járok azokkal az emberekkel. Ilyenkor odamennék az illetőhöz, és úgy képen törölném, hogy 2* megkerülné a Holdat.


Ha egészséges volnék, teljesen, akkor is ugyanez volna a véleményem. Én elfogadok mindenkit, úgy ahogy van.

De mégis, miért kell valakit cikizni, kinevetni azért, mert valami betegsége, baja van?

Szerintem egyáltalán nem vicces... Akkor is ilyen jól nevetnének az ilyenek, ha valami olyan bajuk lenne, amit most kinevetnek?



2013. aug. 24. 15:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Hát mi a pontosan a betegséged? Nem egyszerűbb lenne megszűntetni, és tenni ellene?
2013. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Mert az emberek már csak ilyenek. Pontosan az ilyen és ehhez hasonló mentalitás miatt van elegem a teljes emberiségből... De krvára.
2013. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kancsalság, dongaláb. Voltak műtétek, de ennél többet nem lehet tenni ellenük. Egyik sem fog elmúlni.
2013. aug. 24. 16:14
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy nem fog jólesni, de ezt öniróniával le lehet győzni. Ha viccet csinálsz a saját állapotodból, akkor nem találnak rajtad fogást, látják, hogy simán együtt élsz a bajaiddal és kész.
2013. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Ja, ha látják hogy elfogadod magad és jól érzed magad a bőrödben akkor előbb-utóbb leszállnak rólad, mert csak azért cikiznek, hogy szembesítsenek a problémáiddal és hogy ezáltal rosszul érezd magad
2013. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akárhova mész, akármit csinálsz mindig lesznek olyan "emberek" akik ki fognak cikizni, vagy valamilyen más módon meg fognak alázni. Sajnos ilyenek a kulturálatlan idióták, akikből egy rakat van mindenhol.

Mit tudsz tenni? Nem sok mindent. De gondolj bele, hogy milyen sekélyes és sz*ar lehet az életük, ha abból merítenek erőt, hogy másokat kinevetnek. A lényeg, hogy Te boldog legyél, ezt pedig úgy tudod elérni, hogy tudd magadról, hogy ki vagy és mit tettél le az asztalra.

2013. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Mert saját magukban is bizonytalanok, s ezzel próbálják ellensúlyozni. Csak az tesz ilyet, aki nincs kibékülve a saját személyével.


Sajnos nem sokat tudsz tenni, max elengeded a füled mellett, vagy, mint ahogy feljebb írták, kicsi öniróniával könnyítesz a helyzeten. Ne engedd, hogy pár bunkó elcsessze a napod :)


Egyébként régen túlsúlyos voltam, meg hozzá olyan hülye, hogy beengedtem a fejembe az ilyen beszólásokat... most 42 kg vagyok, másfél éve gyógyuló anorexiás és bulimiás. Gyakorlatilag az élő példa arra, hogyan lehet egy mentálisan egészséges embert belekergetni egy ilyen pokolba, mint az evészavar. Gondoljatok, mielőtt beszéltek emberek... :)


Kitartás, kedves kérdező, csak lazán, akár megcserélt cipővel is ;) /az egyik barátnőm is dongalábú, és fordítva kell felhúzni a cipőit, neked is?/

2013. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, amikor sérült gúnyol sérülteket. Ugyanis a legtöbb gúnyolódó MENTÁLISAN sérült.
2013. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a magyar nők ilyenek, pedig hát nem is tudom kik szülnek: a nők vagy a férfiak?

Vissza lehet nekik dumálni, hogy "Ha akarod, cseréljünk életet. Akkor is vicces lenne a helyzet?".


A magyarok mind elfelejtik, amikor valakit is szekálnak emiatt, hogy őket is érheti bármikor bármilyen baleset, bénulás, stb., és akkor mi lesz? Mennek perlekedni mindenkihez, hogy "mindenki hibás, de én nem", és ezzel mindent elintéznek maguknak.

2015. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felső ajkamon vannak műtéti hegek, nem jelentős, de észre lehet venni. Sokan ezért, szinte már azonnal szellemi fogyatékosnak is néznek és hülyén kezdenek el beszélni hozzám én meg akkor el szoktam kezdeni neki filozófiáról beszélni, amivel foglalkozom már több mint 15 éve. Akkor aztán néznek tág pupillákkal, hogy most akkor mi van... A beszólások már rég óta nem zavarnak, ma már inkább egyszerűen csak kinevetem az ilyeneket. De régebben volt egy olyan időszakom, hogy nekiestem embereknek akár a nyílt utcán is. Egyszer meg is vertem valakit nagyon, amit nem kellett volna, utólag megbántam. De ez már nagyon sok évvel ezelőtt volt, még szinte tinédzser koromban. Legújabban súlyzókat emelhetek, futok és mindezek meglátszanak rajtam, azóta elég, ha csúnyán nézek, azonnal befogják a bagólesőt és keresik merre van a legtávolabbi sarok. Egyébként nekem egy csan buddhista tanítás segített a legjobban, ami arról szól, hogy az ember arca az a testrésze, amit legkevesebbet lát életében: tehát majdhogynem olyannak képzeli el, amilyennek akarja. Lehet, hogy van akinél a műtét, az eltűntetés segítene, nálam nem hiszem, mert a sérültség tudat gyerekkorom óta elég erősen belém exponálódott, tehát már akkor sem hinném el magamról, hogy ugyanolyan vagyok mint a többi ember, ha ez valóban így is lenne. A vicc az a dologban, hogy nem vagyok túlságosan csúnya férfi, az értelmi és érzelmi intelligenciámmal sincs különösebb baj, sokan kifejezetten okosnak, érzelmesnek, gyengédnek stb. tartanak. Volt már barátnőm, de most a barátnőtalálással komoly problémáim vannak. Nem találok egyetlen olyan lányt sem, aki ezzel a testi sérülésemmel együtt be merne vállalni és ez az, ami teljesen tönkretesz. Mert egyedül képtelen vagyok bármire is, rettenetesen hiányzik egy társ, aki mellett tényleg értelme lehetne az életemnek. És, hogy igazán őszinte legyek, a szex hiányzik a legjobban, de szerintem ezzel mások is így vannak, legfeljebb nem merik bevallani. Pontosan benne vagyok a legszebb férfikorban, teljesen egyedül, barátnő, barátok nélkül, kínomban már majdnem a falat kaparom... Egyelőre a kutyám van, szeretem és tízszer annyi szeretetet kapok tőle vissza amenyit részére kiutalok. De mindegy is, a lényeg nem ez, hanem, hogy amióta olvastam az említett bölcs tanítást, azóta nem érdekel, hogy milyen az arcom, teszek rá nagy ívben... Azóta bárhol, akár az utcán is simán megnézek minden nőt, határozottan a szemébe nézek és gyönyörködök abban amit látok, megnézem a fenekét és ettől jól érzem magam, nekiállok csajozni bárkivel és elmegyek bárhány randira, voltam is már néhányon (az eredményről inkább ne beszéljünk :-( ). Szóval szerintem is ez a titok nyitja, roh*dtul le kell sz*rni az egészet és onnantól kezdve nyugodtan elkezdhetsz saját magaddal megbarátkozni, azután meg már minden megy majd magától. S ez miatt még pszichológushoz sem érdemes elmenni, kidobott pénz, ugyanezt fogja mondani, legalábbis nekem ezt mondta jó sok pénzért, amit aztán lehúzott az illemhelyen. Na, bocsánatot kérek, azt hiszem ezt most jól megmondtam... :-) Remélem van olyan, akinek tudtam ezzel segíteni.
2015. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!