Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetnek boldog,...

Hogyan lehetnek boldog, felszabadult, hogyan vonzhatnek magamhoz jo baratokat?

Figyelt kérdés

Eleg regota maganyos,vagyok illetve depresszioval kuzdok.Nagyon szeretnem jol erezni magam a boromben,szeretnem,ha tobb lenne a baratom,nyugodt lennek egy fajta vonzo kellemes szemelyisegem lenne.


Ha barki tud tanacsot adni azt nagyon megkoszonnem.:)



2013. szept. 18. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! OKa biztos van annak, hogy nincsenek barátaid. És most nem rossz okokra gondolok.

Én ugyanilyen helyzetben vagyok, mint te. Csaj vagyok (és te?).

Az új osztályomban (ahova néhány ismerős arc is jár) első alkalommal leültem egy lány mellé, akit csak látásból és névről ismertem engem, és ő is kb így, azóta egész jó a viszonyunk!

Csaj létemre én többnyire fiúkkal szerettem beszélgetni, hülyéskedni. Félénk voltam régen nagyon, sosem mertem volna egy idegen fiúhoz odamenni. Most viszont 2 fiú van az osztályban, és volt alkalom mikor odacsatlakoztam hozzájuk dumálni. Nem utasítottak el, sőt! Azóta mindkettővel beszélő viszonyban vagyok, az egyikkel olyan szinten, hogy facebookon is napi szinten beszélünk (egyébként járok valakivel, szóval ő csak barát). Azóta felszabadultam, hogy ennyire elfogadtak ők, látszólag kedvelnek is, úgyhogy még több emberrel tudtam az osztályban felszabadultan beszélgetni. Szerintem próbálj meg te is nyitott lenni, és lépj oda olyan emberekhez, akikhez eddig nem mertél valamilyen oknál fogva!

(pl lányként ha nem mertél fiúkhoz eddig odamenni vagy fordítva, esetleg ha fiatal vagy, beszélgess kicsit idősebbekkel,nekem 40 éves barátnőm is volt 20 évesen, vagy beszélgess olyanokkal, akiket alapból elutasítanál pl rockerek, közülük sokan nagyon jó fejek! vagy próbálj meg egy látszólag cicababának tűnő csajjal dumálni, szerintem meglepődnél! hagyd el a sztereotípiákat!)

2013. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megérteni amit most leírok, és segíteni fog.

Az első dolog az legyen, hogy fogadd el magadat teljesen, minden "gondolt" hibáddal együtt.Értsd meg, hogy csak akkor fogod magad jól érezni a bőrödben, ha megérted működésed.Kisugárzásod is akkor változik, ha te magad jobban tudod magadat szeretni, elfogadni, és el tudsz vonatkoztatni minden múltbéli dologtól, lereagálástól, legyen az a te lereagálásod egy adott helyzetben, vagy legyen más lereagálása, a lényeg, hogy ne a múltból építsd fel magadat.Az emberben ki tud alakulni egy kép önmagáról, különböző múltbéli gondolatok, és mások által tett megjegyzések hatására.A megoldás ott kezdődik, hogy elfogadod mindezt, megérted, és elvonatkoztatsz mindettől, azért, hogy a jelenben tudj reagálni.Ne gondolj magadról semmit sem, mert akkor azzal fogsz beazonosulni, és annak a gondolatnak a hatása alá kerülsz.

Például megjelenik az a gondolat, hogy "nem érzem jól magam a bőrömben".Észre sem veszed, és már e gondolat hatása alá kerültél.

Maga a depresszió is csak beazonosulások tömkelege.

Próbáld meg élvezni azt amit épp csinálsz, legyen az akár csak egy séta, vagy az, hogy ülsz a buszon.

Az az ember lesz vonzó, aki szereti önmagát, és bármit csinál azt élvezni tudja.

Ezt pedig csak a múlttól függetlenül teheted meg.

A magányod abból ered, hogy nem fogadtad még el magad, és azt gondoltad, hogy egyedül nem lehetsz boldog.

Pedig nagyon is lehetsz.

Például ha csak elkezded élvezni azt, hogy más szempontból nézheted a dolgokat, már a kisugárzásodat is megváltoztatja.

Vagymha tudatosul benned, hogy te nem az vagy akit magadról gondoltál eddig, vagy amivel mások azonosítottak be téged, ha ez tudatosul benned, hogy te nem függsz semmitől, akkor már meg is nyugodhatsz egy kicsit.

Mert egyre többször érzed azt, hogy van benned egy pont ami mindentől és mindenkitől független.

És akkor elkezdesz kreatívabb lenni, jobban fog esni bármit is csinálsz.

És ez fog tebelőled sugározni, nem a gondolatok és érzesek hatásai amivel beazonosultál.

Ha vonzódni kezdesz magadhoz, akkor mások is elkezdenek vonzódni tehozzád!

Ha szereted azt amit épp csinálsz, és őszintén élvezni tudod, nem csak gondolod, hogy "ezt most élvezem", akkor mások is élvezni fogják a közelséged, még ha nem is tudják, hogy miért!

2013. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
hol laksz? hány éves vagy?:)
2013. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,kedvesek vagytok.:)


2.Valaszolo:Igazad van.En szoktam pozitiv allitasokat mondani pl:h magabiztos vagyok,boldog vagyok stb. Ezt jonak tartod?

Csak mert a beazonositasrol irtad erdekes dolgokat...

2013. szept. 20. 23:01
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez már jobb hozzáállás.

Ezzel azt éred el, hogy az elmédet kontrollálod.Így is beazonosulsz egy állapottal, gondolattal, hangulattal, csak ebben az esetben pozitív szempontból.

Figyeld meg, hogy mi történik akkor, ha nem azonosulsz be sem pozitív, sem negatív hangulattal.

Akkor egyszerűen csak mint megfigyelő vagy jelen az adott helyzetben, az elméd közbeiktatása nélkül.

Ebben az esetben csak mint szemtanú vagy jelen.És a magabiztosság, boldogság érzete, ha megjelenik, az azért lesz eredetibb, valósabb, mert nem egy beazonosulásból ered, hanem mert kezded észrevenni, hogy valódi "éned"-nek nincs szüksége önhipnózisra, sem beazonosulásra, csak a jelenlétre.

Tehát az nem baj ha azt mondod magadnak, hogy "magabiztos vagyok, boldog vagyok", csak tudd azt, hogy e nélkül a beazonosulás nélkül is képes benned erősödni az a pont, ami valódi lényed, és ami inkább csak szemtanúként van jelen mindentől és mindenkitől függetlenül.

A beazonosulás egy pozitív hangulattal működik, mert például az agykontroll is ezen az elven alapszik.De ezzel csak kontrollálod az agyad működését.

Valódi lényed, megfigyeli, megérti, elfogadja, majd ezen keresztül fejlődik.

Tudd, hogy a benned megjelenő gondolatok, és érzések nem te vagy.

Te annál sokkal több vagy!

Magabiztosságod abból adódjon, hogy tudod, nem lehet rád hatással egy gondolat és érzés sem.Sem más gondolata, sem a benned megjelenő gondolatok.

Erre törekedj.És tudd, hogy lehet be fogsz azonosulni már megszokásból újra meg újra negatív hangulatokkal is.

De vedd észre, és abban a pillanatban el fogsz tudni vonatkoztatni tőle.

És érezni fogod valódi lényed jelenlétét és szabadságát.

2013. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nagyon erdekes dolgokat rsz,koszonom szepen. :)


de az a helyzet h en magamtol nem tudok se boldog,se felszabadult lenni csak beazonosulas altal...legalabb is eddig csak igy sikerult...

2013. szept. 22. 18:47
 7/14 A kérdező kommentje:
azert is erdekes,mert sokszor volt h megvalosult az amit szerettem volna pl:. h elkepezeltem ki mondtam vmit es megvalosult illetve jol ereztem magam. :) orultem neki es jo volt viszont elmult es azt ereztem mintha nem is en lennek marmint amikor jol ereztem magam,tudtam,ereztem h ez csak atmeneti allapot...
2013. szept. 22. 18:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Törekedj arra, hogy a hangulataidat, el tudd vonatkoztatni attól a ponttól, amit kezdesz felfedezni magadban.Észre fogod venni, hogy lehet egy beazonosulás hatására leszel jó kedvű, vagy felszabadult, de egyre erősebben fogod érezni mindettől függetlenül magadban azt a pontot aki mindezeket a történéseket mint szemtanú figyeli.

Törekedj arra, hogy észrevedd a távolságot, te magad és a körülötted lezajló események között.

Nem baj ha egy beazonosulás hatására lesz jó kedved.Csak érezd a távolságot te magad és a hangulataid között.

Mert ez a pont, ami mindig ott van benned, valahol mindig őszintén "tudja", hogy minden változik körülötted, a hangulataid, a gondolatok, az érzések de ez a pont benned, ez mozdulatlan, és mindig visszatérhetsz oda.

Ez a pont inkább az ember szíve, mint elméje.

Ha törekedsz a spontán cselekvésre, reagálásra, akkor inkább a szíved vezet.

Amennyiben az elméd szerint cselekszel, akkor az inkább megszokott reakciók, múltbéli lereagálások, a múlt ismétlődése leszel.

Tehát csak felejtsd el a múltat!

Kezdj el kreatív lenni.Törekedj arra, hogy szeresd azt amit csinálsz, legyen az akár egy séta is.

Sokat segíthet valamilyen dinamikus mozgás, amivel a testben és az elmében felhalmozott feszültséget le lehet vezetni!

Ez fontos!Azért fontos, mert ha a test feszült, akkor ez az energia, az agyra is hat.És így lehet a benned lévő feszültség miatt, többet agyalsz, gondolkodsz feleslegesen, bizonyos dolgokon.

Tehát egy dinamikus mozgás is nagyon sokat segíthet!

2013. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

koszonom szepen,kedves Toled. :)


irsz megint csak erdekes dolgokat bar nem mindent ertek...


en,hogyan segithetnek Neked? :) van valamire szukseged?olyan seitokesz vagy es ez itt gyk-n sajnos nem mindig megszokott...

2013. szept. 23. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, de nem várok segítséget!:)

Viszont ha van valami amit nem értesz, szívesen leírom egyszerűbben!

2013. szept. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!