Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem vagyok menő a gimiben?

Miért nem vagyok menő a gimiben?

Figyelt kérdés
Az osztályunk nagyon kétfelé húz, vannak a "menők" és a "nyomik", ez a két megjelölés egy menőtől származik. Engem is a nyomik közé sorolnak, bár mostanában egy-két menővel is elvagyok. A menők nem igazán beszélgetnek a nyomikkal, emiatt elég rosszul érzem magam, úgy érzem, le is néznek. Sokak szerint szép lány vagyok, okos, sokat nevetek, mégsem kedvel engem az a zárt klub igazán. Arra is gondoltam, hogy talán a barátnőim miatt, mert több olyannal jóban vagyok, akik mondjuk nem járnak szórakozni, egyáltalán nem felületesek stb. Szeretném, ha befogadnának a menők, de nem szeretném eldobni a barátaimat. Lehetséges ez? Egyáltalán mi lehet az oka, hogy a menők lekezelőek velem? 18L
2013. szept. 24. 18:45
 1/7 anonim válasza:
88%

Ez baromság! Nincs olyan, hogy menők meg nyomik. Minden nézőpont kérdése. Társadalmilag manapság, az a normális ha a a korodbeli fiatalok, piálnak, dohányoznak, bulizni járnak ettől lesznek olyan rohadt menők. Hát ez egy piszok nagy tévhit. Attól lesz valaki menő, hogy pusztítja a szervezetét, ahogy csak tudja? Ha téged emiatt lenéznek, mert te ezt nem teszed, akkor ne akard h befogadjanak.

De persze lehet egy arany közép út, nem ismerem őket. Ha nagyon szeretnél ebbe a társaságba is bekapcsolódni, akkor járj el velük olyan helyekre ahova ők is járnak, próbáld meg magadat jól érezni velük. A HÜLYESÉGBEN NEM KELL RÉSZT VENNI, de bizonyos korlátokon belül, biztos megoldható :) És hívd a többi barátnődet is, és próbáljátok meg feloldani ezt a klikket az osztályban.

2013. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnyugtattál :)
2013. szept. 24. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért akarsz olyan emberekkel barátkozni, olyanok "elvárásainak" megfelelni, akik másokat lenyomiznak, kirekesztenek, lekezelnek? Te is ezt akarod csinálni? Örülj neki, hogy te és a barátaid különbözöl tőlük!

Egyébként ismerős a helyzet, nálunk is volt két viszonylag elhatárolható klikk, emiatt nem is igazán szerettem gimibe járni, nem nagyon barátkoztam senkivel. Viszont utolsó két évben nagyon jóban lettem a "kevésbé népszerű" klikkel, igaz barátokra leltem, akik azóta is legjobb barátaim maradtak. És ez az ami fontos, nem az h a menők szerint most te menő vagy-e vagy sem. Ez a "menőzés" is őket minősíti..

24/L

2013. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért 18 évesen már ennél jobb értékrenddel kéne élj.Egy év és vége az iskolának,mégis mi értelme már ,,menőnek" lenni? Különben is,nem számít hogy milyen barátaid vannak,a lényeg hogy te jól érezd magad velük:)
2013. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azért lekezelőek,mert hagyod.

elveszíted a kontrollt,nem gyakorlod és alkalmazod másokon.

de a követőknek ez a sorsa.

2013. szept. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk három klikk van.


1. Az osztály legnagyobb hangjai - egyikük sem nagyképű, mindegyikük segítőkész, mindenki kedveli őket, fontos közösségi szellem alkotók és a tanárok is kedvelik őket. Mégis kicsit antipatikusak néha.

2. A középréteg - Közülük csak kevesen avatkoznak bele az osztály ügyeibe. Csak sodródnak az árral. Ide tartozik néhány züllött fazon is, néhány olyan is, akik soha nincsenek az osztályban, csak ha nagyon muszáj, és ide tartoznak azok is, akik még menőnek számítanak, de osztályszinten nem kiemelkedő egyéniségek.

3. Az "ostobák" - Ide tartoznak azok, akik a tanulmányi eredményük, meg úgy általánosságban a szereplésük az osztály előtt - ezek alapján sorolták őket ide. Nem igazán beszélgetnek senkivel, csak ülnek. Mindig hülyeségeket beszélnek, hülyén néznek ki, kitaszítottak, esetleg nem elég nyitottak.


Nálunk kb. így néz ki az osztály. A mi "nyomijaink" elég kevesen vannak. De senki sem szól be nekik, csak elvannak magukban.


Szerintem minden osztályban van ilyen rendeződés. Ne akarj a menők közé kerülni.. Most komolyan olyanokkal lennél, akik nyominak neveztek? :D Hülye vagy. Én ezek után már csak azért sem szólnék hozzájuk.

2013. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta egyetemista lettem, és egy másik közösségbe is járok, ahol nagyon kedvelnek engem. Az emberek kíváncsiak a véleményemre, érdeklődnek felőlem, és randira is sokan hívnak.

Úgyhogy nekem szerencsém volt, és kiderült, hogy nem feltétlen bennem volt a hiba. Csak néhány közösség nagyon kegyetlen tud lenni, és hát a csordaszellem...

Azóta megtaláltam önmagamat, sokkal közvetlenebb vagyok. A "menő" gimis osztálytársaim pedig alig köszönnek nekem, de nem is bánom. Az osztálytalálkozóinkra sem tervezek menni.

Ha visszamehetnék az időben, az osztályon kívül keresnék barátokat, akár osztályt is váltanék.

2015. dec. 6. 05:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!