Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért taszítom a fiúkat?

Miért taszítom a fiúkat?

Figyelt kérdés
13 éves koromban iskolát kellet váltanom (költözés miatt). Rettentően utáltak az osztálytársaim, pedig nem csináltam semmit, próbáltam barátkozni, de megállás nélkül szívattak. Azt mondták, ronda vagyok és folyton csúfoltak. Három év után új iskolába mentem, ahol befogadtak, viszont még mindig rengeteg olyan emberrel találkozom (iskolában és az utcán is), aki fintorogva néz rám vagy csak simán lenézően, de van, aki hangosan be is szól (nem szoktam kihívóan öltözködni, szerintem teljesen átlagos a külsőm, szóval nagyon okuk nem lehet rá). Múltkor is a folyosón feltűnően bámult egy srác. Kedvesen rámosolyogtam, mire ő fintorgott és megrázta a fejét valami iszonyat undorral, utána megfordult és röhögve beszélgetett tovább a haverjaival. Miért van ez? Ilyen gáz lennék? /Ha valakit érdekel, küldök privibe képet, ha írtok várost. Őszinte válaszokat szeretnék./
2013. okt. 1. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem küldhetsz , pesti vagyok
2013. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

no :)

Rotterdam

2013. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is küldhetsz.

Budapest

2013. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is küldhetsz, Budapest
2013. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Első tanács: SENKINEK NE KÜLDJ KÉPET MAGADRÓL. Egyszerűen, ne tedd, soha, senkinek, akivel az Interneten találkozol! Iszonyatosan veszélyes. Nagyon, nagyon durva bűncselekmények alanya lehetsz, az identitáslopástól elkezdve... nem is akarok belemenni, a lényeg, hogy arany szabály, se képet, se személyes adatot, senkivel ne ossz meg az interneten.


Nézd, a kérdésed alapján tizenéves vagy, felteszem, lány. Most írhatnám neked azt, hogy ne foglalkozz velük, hogy csak azzal foglalkozz, aki fontos, de ez pont nem érdekelne téged. Őszinte leszek, a helyzet pont olyan nehéz, mint amilyennek neked tűnik. Ha valaki azt mondja, hogy jaj, nem kell ezzel foglalkozni, jaj, ez nem ilyen nagy probléma, vagy, jaj, életedben lesznek nagyobb problémáid is - az vagy nem érti, vagy elfelejtette, vagy nem látja át, tehát ne is foglalkozz a válaszával. Ez tipikusan az az eset, hogy attól még, hogy Afrikában éheznek, neked is rossz lehet valami másért - két ember problémája között nincs összefüggés, két korosztályé között sem.


Nézd, tizenéves vagy, ami azt jelenti, hogy életdben most próbálsz igazán beilleszkedni, kialakítani az identitásod. Hogy miért gonoszak veled a többiek? Mert a tizenévesek társadalma szerintem sokkal durvább és kegyetlenebb, mint a társadalom más korosztály szerinti szubkultúrái. Vagy beilleszkedsz, vagy felfalnak, mint látod.

Azt tudom mondani, hogy ez változni fog. Nyilván nehéz túltenned magad a mindennapos megpróbáltatásokon - de gondolj arra, hogy igazából első sorban magadnak kell megfelelned. És ha ez nem megy, ha meg kell felelned valakinek, keress olyan barátokat. Ha az osztályod befogad, és jó a közösség, járj el velük, kapcsolódj ki. Ha nem olyan a közösség és/vagy nem fogad be, keress olyan baráti társaságot, akár szubkultúrát, akik befogadnak. Ha a gótok, akkor a gótok, ha a kockák, akkor a kockák, ha a röpisek, akkor a röpisek, ha a szamba klub, akkor a szamba klub, ha a versíró szakkör, akkor a versíró szakkör. Alakíts ki olyan identitást, amilyet akarsz, a tetoválást és a korai és elrontott szexuális élménykeet kivéve minden megy, ha egyszer váltani akarsz, hát ne félj kísérletezni. És ha semmiképp nem tudsz az iskolában utat találni magadnak, tartsa benned a lelket az, hogy biztosan van olyan szubkultúra, olyan csoport, olyan társaság, ami befogad, úgy, ahogy vagy.


Más. A testi megjelenés. Nem tudom, mennyi idős vagy, de 18 éves korod körülre biztos hogy még változik majd a megjelenésed. Na most, mint feltettem már korábban, biztosan lány vagy. Őszintén, a nagyon feltűnő testi hibákat kivéve egy átlagos kinézetű lány is vonzza a legtöbb férfit. A férfiak általában vonzódnak a nőkhöz, az átlag férfi az átlag nőhöz. Elég sok fiú lehet, aki pár év múlva pont fordítva fog rád nézni. Rút kiskacsából hattyú, kibontakozás, érés, ahogy tetszik.


Harmadik pont. A fiúk a korosztályodban szintén érésen mennek keresztül és a férfiasságuk próbálgatása és a szárnybontogatás része a durvulás, a keménynek mutatkozás, a konfrontáció, ettől férfinak érzik magukat. Egymást és a lányokat gyakran vehetik célba. Ha te újonnan jött vagy, ha nem vagy a "menők között", vagy egy sor más dolgo miatt "kiszemelhető" vagy, akkor lehetsz a durvulás áldozata - gúnyolódás, trágárkodás, ilyesmi, simán előfordul. A legjobb, amit tenni tudsz, az önkontroll. Azt lehet szívatni, aki hagyja magát. Ha tudatosan nem veszed fel, ha tudatosan fapofát vágsz és megpróbálod kizárni, eltűnik rólad ez a célkereszt, vagy legalább elhalványul. Ha valaki lereagálja a támadást, az azt jelenti, célt ért. Ha még fel is húzod magad rajta, akkor csak remekül fognak szórakozni.


Negyedik pont, a külső. Azt illetőleg pedig, szerintem a legjobb, ha egy másik lányt, nőt kérdezel meg, akiben megbízol, akár nővért, akár idősebb barátnőt, anyukádat, jófej keresztanyát, akárkit. Ha mást nem, akár interneten is kérdezhetsz, de ne adj ki képet magadról, csak írd le, hogy mi van. Amit taszítónak találhatnak rajtad, őszintén, az az esetleges pattanások, zsíros haj, izzadás - Ez a kamaszkorral jár, kezelhető.

Amit esetleg nem érezhetsz, és ne sértődj meg, de gondold meg: Testszag, szájszag. Vannak emberek, akiknek erősebb, vagy más, mint másoké, és ez kiütközhet. Nem a te hibád, nem is hiba, csak kezelendő körülmény, de ha van, érdemes minden reggeli fürdéssel, fogmosással, parfümmel, rágóval kezelni.

Az embernek van szaga. A bőrnek, a hajnak, a szájnak. Nem hiába mondják, hogy a szerelem kémia, mondjuk most nem arra gondolok, amire más (hormonok) hanem a szagokra: Van benne valami, hogy azzal működik a dolog, akinek nem érzed a szagát. Nekem is volt olyan lány ismerősöm, aki kedves volt és nagyon aranyos, de szegénynek valahogy... érted. És az egyik másik ismerősömmel, egy sráccal jöttek össze, akivel együtt vannak azóta is. Én is kapcsolatban élek, évek óta, tudom, milyen. Ha véletlenül van valamilyen... Testszagod, nehogy ebből önértékelési kérdést csinálj. Mindenkinek van, de van, akiét jobban megérzik, mint másokét, ennyi.

Ezeket kivéve, nem hisem, hogy más probléma lehetne a külsőddel. Esetleg túlsúly, de azt le tudod mozogni. Vagy szemüveg, de ha az ciki, következő váltáskor tudsz venni valami lazább, klasszabb, fiatalosabb keretet.


Hát, erre tudok gondolni. Remélem, segítettem. Fel a fejjel!

2013. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző, egy kép kevés ahhoz hogy valaki ellopja az identitását, és bűncselekményt se lehet elkövetni a képpel mert önszántából adta.
2013. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ne haragudj, de nagyon, nagyon veszélyes bárkinek képet küldeni magadról, iszonyatosan sok kockázattal jár. Kapásból vagy egy tucat bűncselekményt tudok felsorolni, amihez felhasználható.

És hogy önként adta, az annyira teljesen mindegy, ha felhasználják a képét valamilyen illegális/beteges/undorító célra, ő lesz az áldozat.

Ráadásul, az interneten követhetetlen az adatok terjedése, ha egyszer kiadta a kezéből, senki, sehogyan nem tudja megállítani a kép terjedését akárhova.

Egyszerűen nem szabad, és ezt tanítani kéne a tizenéves és a tíz alatti korosztálynak.

És ne is bátorítsd, kérlek, a kérdezőt, hogy ossza meg a képét.

2013. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem küldhetsz képet, őszinte leszek.

Rosenheim

2013. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, én tanácstalan vagyok, mint egy kisközség. Megnéztem a képedet (köszi a bizalmat), de bizony én semmi kivetnivalót nem találok rajtad. Aranyos, kedves, szép arcod van, s ha elég ideig nézem, még csak tucatarcnak se mondhatom.

Te mondd, kérdező! Nem lehet, hogy félreérted a mimmikát? Mert az, hogy mit mondanak, az egy dolog. De hogy úgy is néznek rád, ez nekem magas, mint tyúknak az ábc.

2013. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Küldhetsz képet nekem is.
2013. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!