Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Másnak is sokkal jobb volt a...

Másnak is sokkal jobb volt a 90-es évek vége 2000-es évek eleje mint mostanában meg az elmult pár év?

Figyelt kérdés
Lehet mert gyerek voltam és azért tünik ugy hogy sokkal jobb volt akkor de teljesen ugy emlékszem hogy az emberek kedvesebbek voltak vidámabb és jobb volt minden
2013. okt. 27. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
jobb volt a gazdasági helyzet, meg az emberi kapcsolatok mivel nem volt facebook, okostelefon, meg internet se ilyen formában, de még sok más is az oka
2013. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
akkor még nem félt senki sem a frank hitel áldásos hatásától, ami viszont manapság rányomta hatását mind a gazdaság, mind a családok életére.
2013. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Én is teljesen így vagyok ezzel. Én is akkor voltam gyerek. /Bár most se vagyok még eléggé felnőve./
2013. okt. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

sok szempontból jobb volt.

pl a 18-20 éves csajok,akkor még úgy köszöntek vissza nekem,hogy sziaaa!

most meg így-csókolom!

2013. okt. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Igen,abban az időszakban volt a legtöbb barátom és ismerősöm.Azóta mind elhagytak,vki külföldre ment dolgozni stb.Így egyedül maradtam teljesen,a magány meg felemészt.
2013. okt. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Az elsővel értek egyet de akkoriban tényleg más volt minden. Én azt hiszem, hogy kb. 2002-2004 körül kezdett el valami megváltozni és 2006-2007 körül kezdett gyorsulni. 2010 környékén elértünk egy szintre és most nagyjából ugyanott vagyunk. Hogy van-e még ennél lejjebb nem tudom, eléggé érzelemmentessé vált a világ de talán ennél már csak jobb lehet. Én azt remélem, hogy a mostani fiatal generáció megérti a dolgokat és majd változtatnak rajt. De nem a 16-20 évesek, mert ők pontosan azok akiknek a nagy része semmivel sem törődik, hanem a mostani 10-13 évesek. A 20-on felüliek meg szerintem már lassacskán kezdik belátni, hogy itt így nem sok minden fog változni.. legalábbis jó irányba. Nekünk is tennünk kell, de nem erőszakkal. Egyszerűen csak példát kell mutatni jó szándékkal, hogy terjedjen ;)
2013. okt. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Igen, sokkal, de sokkal jobb volt akkoriban, mint most. A pénztelenség valahogy mindenkit, vagy majdnem mindenkit teljesen lerombort. Már nem olyan vidámak az emberek, mint régebben. Mikor végig megyek az utcán, mind lehajtott fejű embereket látok és esküszöm, árad belőlük a pesszimizmus. De hát nem is csoda... Sosem voltam anyagias, mindíg azt mondtam, hogy a pénz nem boldogít, de be kell látnom, hogy igenis a pénz bizony boldogít. Lassan már ott tartunk, pontosabban már ott is tartunk, hogy még ahhoz is pénz kell, hogy az ember munkát kapjon... Talán egyszer majd minden helyrerázódik és akkor megint vidám és boldog emberek fogunk az utcákon látni. :)
2013. okt. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Megváltozik a világ,olyan emberek kerültek magas pozicióba akik nem értenek jó szinten tartani az egész rendszert,csak azt tanulták meg hogyan lehet csalni,lopni,hazudni,erkölcstelenül élve piszkos gazdagnak lenni.

De élvezzétek ki mert ennél már csak rosszabb jöhet,jobb nem lesz mert egy kis számú,hatalommal rendelkező embercsoport érdekeit sértené.

2013. okt. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarom a Facebookot védeni, de miért jó az, ha a valós problémák helyett arra fogunk rá mindent? Attól, hogy ott is tudnak kommunikálni az emberek, még nem lesz mindenki búvalba**ott.

Sok különbséget egyébként nem érzek. Ez inkább az "idő mindent megszépít" dolognak köszönhető. Akkor is ismertem rengeteg s**gfejt, akkor voltak válófélben nagybácsimék, akkor mérgezte meg a szomszéd a kutyáinkat... ez mind a 90-es évek végén volt.

Persze, lehet valami, hogy az emberek stresszesebbek a rosszabb gazdasági-anyagi helyzet miatt, de én messze nem látom jobbnak az akkori időszakot.

2013. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zabmester ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból biztos jobb volt, de hát én is gyerek voltam még akkor, úgyhogy az ilyen anyagi részleteket nem a saját bőrömön tapasztaltam meg. Mondjuk azt tudom, hogy a szüleimnek nem volt sok pénze (pedagógusok), elég sokat hallgattam, hogy ezt nem lehet, azt nem lehet, mert nincs rá pénz, de mondjuk ez is elég relatív, mert azért nélkülözés nem volt nálunk, meg volt kocsink, még ha régi is, meg eljutottunk nyaralni, még ha úgy is, hogy a szüleim munkahelyével mentünk és ingyen volt a szállás.

De arról már nem vagyok meggyőződve, hogy minden vidámabb volt, az emberek kedvesebbek voltak, meg ilyesmi. Én inkább azt mondanám a mostani életvitel ellenében, hogy nagyon túlszabályozott.

Például emlékszem, mi milyen jókat ökörködtünk/aludtunk öcsémmel a Lada hátsó ülésén, most meg jóformán iskolás korban is be vannak kötözve a gyerekek a gyerekülésbe. Tudom, első a biztonság, nekem is van gyerekem, de sajnálom, hogy ő abba a kalodába van bezárva egy hosszabb út alatt, és ha elalszik, akkor nyeklik-nyaklik ide-oda, míg én gyerekként olyan kényelmesen el tudtam feküdni hátul. Biztonsági öv sem volt hátra beszerelve, nem ám hogy gyerekülés.

Meg még amit sajnálok abból az időszakból, hogy már nincs, az a nyaralós képeslap küldés. Akkor még szokás volt... Tudom, most is megtehetném, csak azt kapni is jó volt... Meg a legtöbb ismerősömnek nem is tudom a postai címét, nem szokás megkérdezni, nem szokás elmondani. Persze nyilván ha megkérdezem a barátaimtól, akkor mondják, de érdekes, amikor gyerek voltam, ezt kérdezni sem kellett, tudtuk mindenkiét.

De úgy amúgy a többi szempontból nekem teljesen megfelel az a korszak, amiben élek, nem szeretnék olyan lenni, mint azok, akik állandóan nyafognak, hogy régen minden jobb volt, és most meg csak a negatívumokat veszik észre maguk körül. Régen is voltak kevésbé jó dolgok, csak az idő sokmindent megszépít.

2013. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!