Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek? (hosszú történet)

Mit tegyek? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Ott kezdeném az egész történetemet, hogy én alapjáraton egy lusta ember vagyok, de ha régebben belekezdtem valamibe, ami kell érdekelt, akkor azt nagy erőerőfeszítéssel, és kitartással végig csináltam. Viszont a tanulás sosem volt a kedvencem, mint sok más embernek a koromban, pedig, ha leültem pl történelemből megtanulni a török hódoltságtól a rákóczi szabadság harcig, akkor azt 2 órán belül tökéletesen mmegjegyeztem, és másnap 5-ös dolgozatot  írtam belőle. Régebben sokat olvastam, és érdeklődtem minden iránt, ez nem is volt olyan erősen régen, 1-2 éve.

Tudom, hogy én nem vagyok egy osztály hülye gyerek, több évig külföldön éltem, és folyékonyan beszélek egy idegen nyelven ( nem momdom el melyiken, mert nem szeretném, ha felismernének). Ennek köszönhetően nyaranta tudok külföldön éltem dolgozni, ami azért nem adatik meg mindenkinek. Családi hátterem átlagosnak mondható, megvan mindenem ami kell egy normális élethez, nem éhezem, van hol laknom, van saját szobám, fel tudok öltözni, van jogosítványom is stb.. azaz semmi okom nincs a panaszra, de nem tudom szórni a pénzemet sem. Ebből következik, hogy titkon néha irigy vagyokazokra akiknek több van.. na mindegy is, a lényeg, hogy én nagyjából ez lennék én. Most egy kis múltba való visszatekintés: 15 évesen, 3 éve kerültem egy osztály szakközépiskolába, melynek a társasága zömében fiúkból áll. Az osztályomat anno nem túlságosan kedveltem, de ez azóta pozitív irányba változott. Második osztálykirándulásunkon jött elő aminek nem kellett volna, a fű. 16 éves voltam már akkor, nagyon jó volt, sokat nevettem, jól éreztem magam. Ezzel nem is lett volna baj, csak nekem a baráti társaságom, akikkel általános iskola óta vagyok (bár mostanában hidegebb a helyzet) ezt nem díjazta, ezért utána 4hónapig elő sem jött, de  volt egy lány, nevezzük D.-nek, megtetszett, és mivel régebben mindig is izgulós fajta voltam, de utáltam az alkoholt, ezért egy kis zölddel lazítottam el magam (a mai napig szégyellem), és össze is jött, annyira, hogy a lány miatt eldobtam a focit, pedig imádtam(ezt is milliószor megbántam), és egy boldog párkapcsolatban voltam, a fű az maradt az osztálytársakkal 2-3 havi rendszerességgel, általában kirándulásokkor toltuk. Durván egy évnyi kapcsolat után  D-vel a szüleim elváltak, amit azóta nem dolgoztam fel, akkor többet füveztem, és D végig mellettem volt, és biztosított, hogy velünk nem megyek lesz ilyen sosem. Teltek múltak a hetek, 1 évesek lettünk, általában melankólikus voltam, de hála a barátaimnak, D-nek és a fűnek voltak boldog pillanataim is.. Jött 2013, tele voltamn reményekkel, új év, új élet stb alapon.. Naja, ezen a nyáron D többször is megcsalt, és szakított velem, én mondtam akkor, hogy nem zavar, ha többet nem fordul elő, de őt ez nem érdekelte, így vége lett. Ez után egy hónapig külföldön voltam dolgozni, de közben hallottam ezt-azt, D-ről, hogy miket csinált.. Mit tettem? Téptem.. sokat, mire hazaértem jobban éreztem magam, de a lányok szóba sem jöttek, nem érdekeltek, sőt hírtelen semmi sem érdekelt.. Elkezdődött a tanév, suli mellett is szívtam 1-2, majd heti rendszerességgel.. D elkezdett irogatni, újra akarja kezdeni, én meg nem tudom mit akarok tőle, mert átjártam hozzá néha d.gni, és amikor vele voltam, éreztem valamit, de amikor csak simán neten beszélünk, akkor nem hoz már úgy lázba, mint régen.. Nem tudom mit akarok tőle, a napjaim alvással, évessel telnek amikor nálad józan vagyok, betépve is, csak akkor nagyon nem érdekel, hogy ez nem mehet, így tovább. Ezért úgy döntöttem, hogy leállok, tudom ez lepkefing, de 4 naja tiszta vagyok, és tervezem folytatni, csak nem tudom  mi jót motiváljon.. D iránt nem érzek úgy, mint régen, de nem is akarom megbántani megbántani avval, hogy összejövök vele, és aztán később dobom, mert  ez nekem nem megyek megy.. Nem tudom mit akarok.. Az iskola sem érdekel. Még van egy évem, és nincs ötletem, hogy mivel teljesebb szeretnék foglalkozni.. Más lányoknál próbálkozni nincs merszem, pedig nem vagyok csúnya sem, csak nem gátlásos..  Egyszerűen semmi sem tud motiválni, és nincs kedvem semmihez.. a barátaim szépen lassan elfordultak  tőlem.. Mit tegyek? Mivel motiváljam  magam? Lelkileg nagyon padlón vagyok.. Mivel lábalhatok ki ebből? 



Remélem érthetően fogalmaztam, a helyesírási hibák miatt elnézést kérek, és kérem csak értelmes válaszok érkezzenek.. Köszönöm


18/f


2013. nov. 10. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mit tegyél? Felejtsd el a multadat, 4 napja uj életet kezdtél, és ébredj fel még jobban.

Menjél sportolni, ott biztosan fogsz találni uj barátokat, járj olyan helyekre ahol ilyesmi nem fordulhat elõ, amit eddig tettél.

Vedd elõ ujra a tankönyveket és tanulj, hogy tudd magadat tovább képezni.

Sok sikert és kitartást!

2013. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az előzővel mindenben egyetértve, folytatom.

Mindenkinek vannak vagy lesznek ilyen időszakai, mikor hirtelen azt sem tudja, hogy minek van itt. Túl leszel rajta, ahogy elkezdesz valamit csinálni. Tképpen mindegy, hogy mit, de nem árt, ha szereted csinálni.

A sport, vagy a zene tipikusan olyan dolog, amit érdemes erőltetni, mert utána ad annyi élményt, hogy magától is menni fog.


És.... lesz még ilyen, ha ezen túl vagy is. Normális dolog, hogy eljutsz egy-egy krizishez, ami után megváltoztatsz dolgokat. Azt jelenti, hogy okos vagy. :)

2013. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!