Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bíznak bennem?...

Miért nem bíznak bennem? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

A családban én vagyok a fekete bárány,mivel becsúsztam,ezért én lógok ki legjobban a tesóim közül (2 nővérem van). A legidősebb hamar férjhez ment (20 évesen) így ő hamar kirepült(most 30 éves),a fiatalabb (27)nálunk a kedvenc,ő mindent elért az életbe, őrá büszke az egész család,kezdve a védőnői diplomájával,amivel nem kellett soha munkát keresnie,mert mielőtt végzett volna,már megvolt a helye,és még az ott van az összes iskolai kitüntetése és persze élete egyetlen szerelmével,akivel 13 évesen jött össze és azóta már házasok is 4-5 éve. Én meg...rengeteg negatív dolgot éltem meg. Az iskola nem nagyon ment,nem is nagyon segítettek,csak ha szóltam,a középsuliban a szakmai gyakorlati oktatóm szintén le se sz@rt, hiába mondtam otthon,hogy keressünk másikat,mert ez így nem lesz jó,nem kerestünk,mert az oktató olcsó volt,de csak nagyon a legalja alapokat tanította meg,holott nagyon jó a szakmám (fodrász) és ha jó helyen lettem volna mára már saját üzletem volna,de nem,szép kis bizonyítvánnyal vizsgáztam,épp hogy nem buktam meg.

Aztán még jobban kezdődtek a bonyodalmak. Tovább tanulni nem tudtam,mert minden áron munka kellett,akkoriban voltam/laktam együtt a nagy szerelmemmel,akivel 6 évet voltunk együtt,mégse voltam boldog,mert a fiú egy anyuci/apuci pici fiacskája, "Pán Péter-szindrómával" egy begyöpesedett, nyugtatókon élő hárpiát csináltak belőlem. Mivel én egy vidéki BKM-i kisvárosban élek így munkám is csak addig volt,amíg "kellettem" és aztán mehetek amerre látok. Rengeteg szekálást kaptam h takarodjak munkáért,de ha megszakadtam se találtam,hiába tettem le még egy szakmát,itt soha nem fogok egyről a kettőre jutni. A mostani párkapcsolatom is egy nagy nulla,együüt is lakunk mindenki imádja a párom,mert a látszat azt mutatja mennyire szeret,de mikor magunk vagyunk akkor ő vagy a facebook-on lóg,vagy játszik,és jó formán hozzám se nyúlt már hetek óta. Már egy hónappal ezelőtt elterveztem h elmegyek Szegedre. Ott több a munkalehetőség,és talán jutok vmire az életben. De a családom nem érti meg h itt nincs jövőm,haza se tudok költözni,mert anyámék hálószobát csináltak a szobámból,és ők is megmondták h nem tudnak fogadni otthon. Most úgy hozta az élet h inkább Budapestre mennék, de erre is az első reakció már majdnem úgy esik le h mit képzelek én magamról h oda akarok menni, h az nem egy leányálom, majdnem h nyugodjak bele abba ami most van,mindenki a saját önérdekét nézi h nekik ne fájjon a fejük az én silány kis életem miatt, de az eszükbe se jut h nagyon nem vagyok boldog,sőt rettenetesen fáj h idáig fajult az életem. Nem jön össze semmi,semmilyen téren és ha végre a sarkamra állnék nem értik meg.

Mit vétettem h ezt kapom az élettől? Nem vagyok irigy egyik testvéremre sem,mert jó a viszony,szeretem őket,ők is engem,de miért én vagyok az,akit soha nem értenek meg és bíztatnak h próbáljam meg? Én is arra vágyom h legyen egy biztos állásom,egy jól működő párkapcsolatom,akivel egyszer házasság és gyerek is lenne,de ha egyszerűen nem jó a jelenlegi helyzetem és lépni akarok,nem becsapni a másikat akkor miért nehezítik meg még jobban,majdnem h bűntudatot ébresztve azzal és ahogy viszonyulnak hozzám? EL AKAROK MENNI!!!


2013. okt. 25. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tart vissza, hogy elmenj? Szedj össze egy kis pénzt és menj ha menni akarsz. Nem vagy senkihez sem kötve. Párkapcsolatban pedig ne azért élj, mert a szüleidnek tetszik a srác. Rakd ki és ennyi. Nem kell mindenre engedélyt kérni. Ha meg pénzed nincs és a szüleidre akarsz támaszkodni, tegyél a kedvük szerint, de akkor ne szidd őket, a pénzük se kelljen. Keress valami gyári, kétkezi, akár fekete munkát és uccu, lehet költözködni.
2013. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy kérdésem van.


Te mindig mindenben a maximumot nyújtottad? Mert a leírás alapján nekem az jön le, hogy mindig mindenki az életed "elrontója" volt.


A oktatód azért hibás mert csak az alapokat adta át, miatta nincs most saját üzleted, meg ugye a szüleid miatt, mert te hiába szóltál nem foglalkoztak veled. Az első szerelmeddel nem voltál boldog, ő is tönkretett, miatta lettél begyöpösödött, nyugtatókon élő hárpia. A mostani párkapcsolatod is egy nagy nulla, nem foglalkozik veled.


Miért hibáztatsz mindenkit magad körül aki csak létezik? Miért nem próbálsz egy kicsit magadba nézni?


A döntéseinkért mi magunk vagyunk felelősek. Szűk kereteken belül mindenki maga a szerencséjének kovácsa. Persze lehet keresni a kifogásokat meg mindent másokra hárítani, de ezzel maximum saját magad vigasztalhatod, de jobb nem lesz tőle.

2013. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is ugyanúgy hibás vagyok,mert hagytam idáig fajulni a dogokat

Azért miért én lennék a hibás,mikor annak idején tanultam,miből fizettem volna egy normális oktatót??? És leírtam h ha megszakadtam se találtam munkát,akár diákot,akár másikat

És ha én jeleztem h "segítség" akkor miért volt azt h legyintettek rá? Mit tehettem volna? Nem akarom magam körül hibáztatni az embereket,de ha én veszem a fáradságot és mindent beleadok h mindenkivel jó legyen a viszony,általába mindig más kénye kedve szerint cselekedtem,akkor nehogy már ne legyen jogom kérni h ugyan hallgassatok már meg,értsetek már meg,fogadjatok már el...?! Oké h mindenki a saját életééért felelős,de ha nem engedik érvényesülni az életbe milyen érzésekkel induljon útnak a szerencsétlen???? Ilyen negatívan?

2013. okt. 25. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2013. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok
2013. okt. 25. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer három testvér.

A legkisebb elindult szerencsét próbálni.


Állj talpra!

Az a legfontosabb, hogy TE BÍZZÁL ÖNMAGADBAN!


Indulás! Próbálj szerencsét.

Építsd fel önmagad.

Ne másnak, hanem önmagadnak akarj megfelelni.


Aztán, ha sikerült, gyere haza tüstént, mert itthon szükség van rád!


:))


Sok szerencsét!

2013. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25 évesen a szüleidtől vársz segítséget?! Könyörgöm, ha nem is a szakmádban, de valahol gyárban üzemben bárhol el lehet helyezkedni. Ne másoktól várd, hogy megoldják az életed, hanem saját magadtól! Kezd azzal, hogy kilépsz egy olyan kapcsolatból ami neked nem jó !
2013. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi nagyon jó egy fodrász szakmában? Abból nem fogsz tudni megélni... A mai világban egy fodrász szaktudás jó??? 3D műkörőmépítő diploma nincs?? Menj el k*rvának, az többet keres.
2013. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!