Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Depresszió után hogyan lehet...

Depresszió után hogyan lehet újra elkezdeni élni?

Figyelt kérdés

Többéves depresszióból jövök kifele, minden egyre jobb.

Amíg nagyon depressziós voltam, nem érdekelt semmi, antiszociális voltam, nem jártam el itthonról, konkrétan a falbámuláson kívül semmit sem csináltam. Semmihez nem volt kedvem. Ez idő alatt rajtam kívül minden folytatódott szépen tovább, én meg mindenből kimaradtam. Baráti társaságok alakultak, és én most nagyon szeretnék tartozni valahova de úgy érzem lemaradtam mindenről. Még az is nehézséget okoz, hogy odamenjek másokhoz beszélgetni, de megteszem, mert anélkül egyedül maradnék. De az emberek még mindig kerülnek, mindig más a jobb, nem én. Mindig mást hívnak el, és nem engem. Ha meg odacsapódok mindenkihez, az olyan mintha ráakaszkodnék.

Félek hogy egyedül maradok és visszaesek. Hogy lehet "visszamenni és élni"?


2013. nov. 20. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia ! :)

Hány éves vagy : Fiú/lány ? -- ettől is függ.

Én tavaly voltam depressziós, már nem tudok mit tenni a jelenemen, de tudok a jövőn segíteni kicsit : hogy az én példámat elmondjam neked, én pl sokkal jobb viszonyban vagyok a családommal, szüleimmel rendszeresen beszélgetek, tudok mindenről ami zajlik a családban. Nekem ezidő után a család fontossága esett le, ezért nem is érdekeltek a baráti kapcsolatok, met tudtam hogy akik nem keresnek azoknak nem hiányzom. Így is volt, ők találtak maguknak jobb barátot, engem soha nem kérdeztek meg hogy vagyok. Ebből nekem is elegem lett, szóval a jelenben elvagyunk, de az ilyeneket nem mondom barátnak.

Őszinte leszek veled, nem tudom hogy hol laksz/élsz de ha nem vagy gyerek, akkor más városban/országban gondolkozz. Én pl így fogok cselkedni. Tudod, könyebb új életet kezdeni olyan helyen ahol nem ismer a kutya sem. Ezen kívül, a külföldiek (pl angolok, németek stb) sokkal kedvesebbek és kommunikatívabbak mint a magyarok olykor.

Esetleg ha nincs párod, keress magadnak, hátha majd ő be fog téged vonni a baráti társaságába. Ez is sokban segít. Ha dolgozol, próbálkozz nyitni a munkatársaid fele (ha sulis vagy, ezt nem ajánlom, tudom elég jól milyen alattomos a diákság).

Remélem tudtam mondani valami jót is !

Ne feledd, mindig lehet újból kezdeni mindent, csak akarat és kellő erő kérdése és SOHA ne add fel, soha de soha !!!

Sok szerencsét kívánok hozzá !


Timi

2013. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

20 éves lány vagyok, pont tavaly költöztem el otthonról fősuli miatt. Azt gondoltam ha majd eljövök és újrakezdek, minden jobb lesz, de az elmúlt 1 év volt a legrosszabb sajnos..

2013. nov. 20. 20:16
 3/3 anonim válasza:

én is ebben a cipőben járok 25/f

én a gimiben elég népszerű voltam, sok barátom volt de a depresszió miatt elvesztettem az összeset.

furcsa, hogy egyik barátom sem kérdezte meg soha, hogy mi van velem, hoyg érzem magam, egyszerűen csak megsértődtek

én arra döbbentem rá, hoyg érnek-e egyáltalán valamit a barátságok vagy főleg a kötelesség hozza össze az embereket (suli, munkahely, közösség)?

2013. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!