Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy aki becsüle...

Miért van az, hogy aki becsületesen, keményen dolgozik, (fizikai vagy szellemi munkát végez) nem ér rá pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Nem dőzsölő milliomos akarok lenni, csak biztonságban akarom tudni a családomat. Pénz kell mindenhez! Az egészséghez, a tanuláshoz. A becsületes emberek fizetését nem emelik, de a terhek nőnek.

Míg én gondolkozom, hogy mit vásároljak, mit tudok megfizetni, addig gondolkodás nélkül megvesznek mindent, az olyan külsejű hölgyek, akikre azt mondják "dubaiozásól" szedték meg magukat. A hétvégén pont ezt láttam. Két ilyen hölgy annyit költött majdnem, mint aminnyit én, egy hónapban keresek meg.


2013. nov. 26. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert a technológiai fejlődés nyomán csökken a kibocsátáshoz szükséges bérmunka mennyisége. A termelésben egyre inkább a gépek dominálnak, vagyis a tőke, mint termelési tényező háttérbe szorítja a munkát, a másik termelési tényezőt. Ennek folytán a tőke koncentrálódik, a gazdagok még gazdagabbak, a szegények még szegényebbek lesznek. Akinek nincs tőkéje, szép lassan kiszorul a jövedelem megtermelésének és elfogyasztásának körforgásából. Az említett hölgyek, ha csakugyan prostituáltak voltak, azért keresnek jobban, mert az ő munkájuk a legkevésbé helyettesíthető gépesítéssel. A munkavállalók helyzete egyre rosszabb lesz, ez egészen biztos. Valaminek meg kell változnia, mert a jelenlegi jövedelemelosztási rendszer szerintem fenntarthatatlan.
2013. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen felháborodtam ezen a hétvégi vásárláson.
2013. nov. 26. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azon háborodnék fel, hogy valaki annyi költ el... hanem azon, hogy én miért keresek oly keveset?

Manapság a munka, a tudás és a szakértelem abszolút nincs megfizetve. Részletezhetném, de szerintem úgyis mindenki tudja, miről beszélek.

2013. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Egy olyan országban, ahol arcra adják a diplomát, ezen nem csodálkoznék. Nincs munkalehetőség, ha nem elég a pénz amit adnak, mehetsz, lesz 6 olyan a helyedre, aki elvállalja ennyiért.

Teperni kell, átvágni másokat, minden lehetőséget megragadni egy kis pluszpénzért, és talán a rámenősséged hozzásegít a stabil anyagi háttérhez.


Szép és jó dolog a becsületesség, de azzal nem tudod megetetni a családodat, se befizetni a gázszámlát.

2013. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindig ezzel a közhellyel jöttök "nem ér rá pénzt keresni, aki dolgozik"

Részletezd már, mit dolgozol? Mi az a fontos munka, amit csak te tudsz elvégezni, vagy legalábbis annyit kellett hozzá tanulnod, hogy jóformán pótolhatatlan vagy? Mekkora a felelősséged az adott cégnél, mennyiben múlik rajtad a bevétel, tőled függ-e, hogy csődbemegy a cég, avagy duplaanyit termel?


Mert a "becsületes ember" éppen képezhetné is magát, hogy előléptessék, amivel rögtön több fizetés is jár. Még jobb lenne, ha otthon lennél annyira a világban, hogy felismerd, hol van rés a piacon, mi az a termék, az a szolgáltatás, amivel pénzt lehet keresni, vagy azért, mert te vagy az egyetlen, vagy azért, mert te vagy a legjobb. Kasszásnak lenni a Tescóban, az nem épp a karrier csúcsa, de persze biztosan mindenki prostituált, aki ápolt, elegáns és épp sokat költ a szemed láttára...

2013. nov. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A férjemmel együtt tanárok vagyunk.
2013. nov. 27. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:

A tanárokat mindig sajnáltam. Komolyan! Az én diákkoromban egy, az életét hülyegyerekek pallérozásával végigkínlódó tanár tizedrészét kereste, mint a diákja, ha az, teszem azt megyei válogatott focistaságig vitte.

Ami prostikat illeti: vedd figyelembe, hogy alig néhány jó év vár még rájuk, aztán menthetetlenül kiöeregszenek, és mehetnek az árokpartra, mert (nagyon kevés kivételtől eltekintve) nem tesznek félre semmit a jól menő időkben.

2013. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként igy szokott lenni, hogyha valaki dolgozik és nincs megelégedve a fizetésével akkor szúrja a szemét az amit a másik megtehet, aki mondjuk nem dolgozik. Ezt napi szinten tapasztalom én is, egy kis szabolcsi városban lakom és napi szintem hallom a sugdosást boltban meg egyébb helyeken hogy nekem miből telik dolgokra és hogy miből van bmw-m, mikor soha nem dolgoztam egy napot (28 éves vagyok). Tudni kell jól és jó helyre születni, sokak elitélnek azért az életért amit folytatok de nem foglalkozom vele. Vásárláskor soha nem kell gondolkozni hogy mit vegyek, amire éppen szükségem van, azt veszem.
2013. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

a munka olyan értéket teremt, ami nem pénzbeli.

a pénz meg a birtoklásról, hatalmi indexről szól.


pénzt keresni eszközökkel lehet, nem becsületességel. pl dubajozással. lehet minimálisat keresni a prostitúció silányabb formájával is: gyári munkák, bolti eladó, tescos árufeltöltő és hasonlók.

a lényeg az, hogyan tudod elvenni a pénzt másoktól.


egyébként meg sok pótolható ember van, ezért nem érnek semmit (kereset=társadalmi érték/hatalmi index)

2013. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jókai Mór mondatát idézem:"magyarországon a tőkét nem lehet tisztességes úton megszerezni"
2014. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!