Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi oka van annak, ha beszélget...

Mi oka van annak, ha beszélgetés közben az egyik fél nem néz a másik szemébe?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. hazugság, hazudozás, vagy valaminek a titkolása;


2. nagyfokú félelem


A bántalmazott emberek, különönsen akiket kisgyerekként bántalmaztak így viselkednek. Gyakran nézik őket hazugnak, holott csak rettegnek a másik embertől, lévén, hogy a kisgyerekkori bántalmazások miatt az egész világtól és benne minden embertől fognak rettegni - válogatás nélkül.

2013. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában,ha tetszik egy fiú akkor nem merek belenézni a szemébe.Azért van,mert nem akarom,hogy észrevegye,hogy igazából mennyi hiba van az arcomon.
2013. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van az első válaszolónak, a legfőbb indok a hazugság. Én konkrétan azért nem nézek folyamatosan a másik fél szemébe, mert egy kicsit kancsal vagyok, és rohadtul zavar, hogy nem tudok a szemébe nézni. :-)
2013. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor nem nézek a másik szemébe, de én azért mert kevés nagyon az önbecsülésem és kényszerképzeteim vannak a velem szemben lévő gondolataival :(
2013. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

több oka is lehet.

a fentebbi hozzászólók pszichológiai okfejtését kiegészítendő,

néhány egyéb lehetséges ok:

- genetika

- a szemkontaktus zavarhatja a koncentrációt, elvonja a figyelmet

- elmeműködés jellege, vagy kulturális tényezők,

például az úgynevezett ázsiai típusú beszélgetésnek

nem része sem a szemkontaktus, sem az egymáshoz illeszkedő dialógus,

hanem egymás mellé tett monológok vannak,

mindenki elmondja amit akar, és mindenki megy tovább a maga útján...

egy személyes megjegyzés:

ahogy öregszek, egyre jobban tetszik az ázsiai típusú beszélgetés...

:-)

2013. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szégyenlősség, félénkség
2013. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

- zavarban van

- hazudik

- tetszel neki (itt vissza is térhetünk az első pontra)

- fél tőled

- vastagon tesz arra, hogy mit mondasz neki, nem akar a beszélgetésben részt venni

2013. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát. :)

Amúgy egy osztálytársamról van szó. Jól néz ki, de sajnos foglalt. :D Facebook-on 2x beszélgettünk, házi kapcsán, de akkor is tök jól eltudtunk beszélgetni. A suliba nem sokszor beszélünk, amikor nagy ritkán beszélünk, nem nagyon néz a szemembe, ezért tettem fel a kérdést.

2013. dec. 20. 19:27
 9/9 anonim válasza:
@_Mihály válaszára. nagy igazság van abban amit mondasz főleg az utolsó két sor. sajna én is észrevettem így az egyetemen, rengeteg önző ember van, folyton csak ha kell valami akkor keresik az embert (vagy folyton csak valami haszon reményében), sokan pl magukról áradoznak, vissza sose kérdeznek. sok emberrel közvetlen voltam, kérdezgettem érdeklődtem iránta, pl mit csinál satöbbi, sajna csak nagyon ritkán viszonozzák... az ilyeneket le kell szarni jó magasról, majd csak találkozol valaki olyannal, aki számára tényleg fontos vagy, érdekli hogy mi van veled, stb...
2013. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!