Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vam az, hogy a gazdag...

Miért vam az, hogy a gazdag emberek még jobban sajnálják a pénzt a másik (akár idegen) emberre, mint a szegények?

Figyelt kérdés

Tehát pl. Én vagyok X. Nem vagyok gazdag, hogy szépen fogalmazzak. A haverom Y, ő sem. Ha bármelyikünknek kell valami, odaadjuk, ha az egyikünknek van. Viszont, ha Z lenne a barátom, aki gazdag, nem adná oda a cuccait, ha nekem kéne, viszont ha neki kell valamo azonnal megveheti.


VAGY


Látok egy hajléktalant az utcán. Van 10 000 forintom még, a hónap vége fele vagyok már. Adok neki egy ezrest, pedig én is van amikor kopott, több éves ruhában járok. Utána meg elmegy mellette Z, a gazdag gyerek, annak van még 50 000 forintja erre a hónapra még, de ő érdekes módon nem ad semennyit.


Miért van ez?



2013. dec. 31. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy a gazdag embernek kellemetlen adni a szegénynek! -hallgass végig -, mert megalázónak tartja a szituációt. Nem azért nem ad, mert irigy, hanem, mert úgy érzi, ezzel megalázza az illetőt, és alá-fölé rendeltségi viszonyt alakítana ki, és ezt ő nem akarja.


Több dologtól függ.

Aki megteheti, hogy adjon, megkérik, hogy adjon és nem ad, az már tényleg nem szép dolog.


Még az is lehet, valaki azt a nem túl szimpatikus elvet vallja, hogy miért jutott koldusbotra a másik ember, miért nem takarékoskodott, vagy miért nem vigyázott jobban az életére.

2013. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
88%

Én azért nem adok a hajléktalannak, mert tudom, hogy az esetek 90%-ában mire fogja költeni a pénzt, ahhoz pedig nem asszisztálok. Arról nem is beszélek, hogy az már a jobbik eset, ha ő költi el a pénzt, nem pedig nem végén behajtja rajta valaki a pénz nagyrészét. Adakozni csakis "tárgyilagosan", tehát ha ételre gyűjt, ételt adok.



És amúgy általánosítás az egész, mivel elég megnézni Bill Gateséket, J.K ROwlingot, vagy egy rakat milliomost, hogy éppenséggel milyen alapítványt vezetnek, milyen helyekre adakoznak.

2013. dec. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bumbi02 ***** válasza:
85%
Amit kiírtál, inkább azokra igaz, akik beleszületnek a gazdagságba, mivel ők nem tudják mi a nélkülözés. Akik maguk érik el, hogy gazdagok legyenek, ők szerintem az esetek többségében adakoznak.
2013. dec. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Attól gazdag, hogy garasoskodik. :-DDDD
2013. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
Ez duma szaud arabiaban es dubaiban is vannak gazdagok es megsem sajnaljak a penzt a szegenytol, ezzel a cimszoval, hogy megalazo...az a megalazo egy szegenynek, ha levegonek nezed! Oman-ban zsakbol szorjak az apropenzt a szegenyeknek ami egy het alatt osszegyult!!!
2013. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenki egyforma, attól mert gazdag lesz valaki, nem írtad le minden jellemvonását. De tény, hogy sokuk úgy lett gazdag, hogy a pénz az istenük! És kiadni belőle olyan érzés lehet nekik, mint egy kereszténynek összetörni egy feszületet.


Azt mondom, aki sajnálja másra a pénz, annak ellenére, hogy neki magának van, az önző elsősorban, és ezzel jobban körülírod, mint azzal, hogy gazdag, remélem érted, mire célzok.

2013. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Dollármilliomos vagyok. Pénzt ritkán adok hajléktalannak. A múltkor sétáltam a Lánchídon, láttam, hogy egy hajléktalan kéreget, elmentem a közeli Sparban, vettem egy egész ételcsomagot és visszavittem neki. Nagyon hálás volt. Amúgy meg adakozom különféle szervezeteken keresztül.
2014. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az igazi gazdagok szoktak adakozni, csak nem hajléktalanoknak, mert ők úgyis cigire és piára költik. Nekik attól nem lesz jobb az életük, hogy többet piálnak. A gazdagok milliós összegeket kínálnak fel alapítványoknak, egyesületeknek, ahol igazán segíteni tudnak embereknek és támogatják őket. Tehát a gazdagok jóval többet adakoznak, mint egy átlagember.
2014. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
90%
Kar hogy ennek nincs akkora latszatja, foleg az ilyen segelyszervezetek ellopjak a penzt, ezt a sajat szememmel lattam amikor alkalmazottkent dolgoztam nem egynel es nem kettonel, vegyuk csak az angol hasznaltruhat amitbol uzletet csinalnak , pedig azt az egyesult kiralysag adomanyban ingyen adja a raszorulo kelet europai orszagoknak!
2014. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!