Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes még őszintének lenni?

Sándorjános kérdése:

Érdemes még őszintének lenni?

Figyelt kérdés

20/F

Biztos mindenki ideírja, hogy igen, meg hogyne, de akárhogy is csak azt tapasztalom, ha beszélgetek bárkivel, bármiről, ami engem, vagy őt érdekli és megmutatom mi az álláspontom ebben, vagy abban, akkor két, három hét múlva szinte nem is érdeklem ezeket az embereket, pedig ellent se szoktam mondani álláspontjuknak. Főként lányok esetében van ez. Jól elvagyunk, nevetünk, beszélgetünk, de ahogy komolyabb kérdezősködésbe csap át a dolog, valahogy nem tudok hazudni... megmondom, hogy miről mit gondolok, meghallgatom, hogy ő miről, mit. Ha megkérdezem, hogy kettőnkről mit gondol, akkor nem felel..., majd lekoptat, ha el akarom hívni, mondjuk randevúzni ("ráérünk még"... "jajj bocsi, elfelejtettem, majd legközelebb" "Nem volt nállam a mobilom, amikor hívtál" "Fáradt vagyok sétálni" stb...). Talán az én kijelentéseim ásnak el az emberek szemében? Nemcsak lányos esetében van ez, a haverjaimat se érdekli már, ha bármilyen formában megnyilvánulok, sose kérik a tanácsom semmiben, bezzeg egymást meg keresik, tehát a barátaim barátai tudnak valamit, amit én nem (pedig szeretek arról beszélni, amihez értek)? Gondolkodtam már azon, hogy mi van, ha máshogy válaszolok a lányoknak, vagy úgy oldom meg a beszélgetéseket, hogy ne ismerjenek rám, hogy ne legyek önmagam, tehát hazudjak. Ezek a hazugságok meg meghallgatást nyernek. Ha újabban lányokkal beszélek, úgy próbálok viselkedni, mint egy bunkó westernhős, akinek a könnyű nőcskék kellenek, és ez bejön nekik, ha srácokkal, akkor mindent idétlenűl közelítek meg, dobálózok a hülyeségekkel, holott mindig szerettem komolyan és egyenesen beszélni, nem értem. Vagy egyszerűen a karakterem merül ki a beszélgetések során? Azt hiszik, hogy túlságosan ismernek, ezért meg se kérdeznek, hogy mit gondolok erről, vagy arról, mert elkönyvelték az igazán rám illő válaszokat?



2014. jan. 1. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés nem az őszinteségre vonatkozik, inkább arra, hogy tudni kell, mikor jön el az ideje egy témának és mennyire érdemes belemélyedni.

Ha egy lánytól a második randin a közös jövőtökről kérdezősködsz, nem csoda, ha megijed. Nem megkérdezni nem hazugság.

2014. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem NEM az öszinteséggel van a baj, hanem azzal, amit gondolsz.


Ugyanis ha mindenki eltávolodik töled a véleményeid hallatán, akkor valószinüleg a véleményed hülyeség, vagy rossz.


Mert ha EGY embernek más a véleménye, akkor lehet, hogy nincs igaza, de ha MINDENKINEK, akkor valószónübb, hogy neked.

2014. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az őszinteséget arra értettem, hogy amit gondolok, annak hangot adok, ha olyan a téma, ez a jellemem része, hiszen a jellem az a világ befogadásából fakad és hozzá vegyül, amit én értelmezek a világból. Ha a jellememet erőszakosan valtoztatom olyanra, hogy "jófej, belevaló, vicces, vonzó" legyek, ahelyett, hogy olyan lennék, amilyen amúgy vagyok, ellent mond az őszinteségemnek, hisz akkor már nem azt mondom, amit igazán gondolok és szeretnék, hanem azt amit mások hallani akarnak.


Második, igazából elfogadnak engem, csak valahogy sújtalannak érzem az egész lényem. Próbálok belelátni másokba és segíteni rajtuk, ahogy csak tudok, de mégse fordulnak felém, ha bármire szükségük van, vagy bulizni mennének (sose hívtak még el). Mielőtt hülyeségeket mondanék, előbb átgondolom, ha átgondolva is hülyeség, akkor nem mondom ki. A másik meg, hogyha velem van probléma, mert ez bennem is felmerült már, akkor magamon kell változtatnom, de az megintcsak a felvett maszkok és pózok sokasága, ami nem én vagyok.

Első, A lányoknál se szoktam elsietni, van hogy egy, vagy másfél hónap is eltelik, mire elhívom valahová egészen ártatlan módon, szó sincs randevúról puccos étteremben, vagy ilyenek, virágot se vittem még egyiknek se, csak kiállítás megnyitóra, koncertre, moziba hívtam még lányokat (és szégyenemre legyen írva, baráti zónába is gyakran belecsúsztam).

2014. jan. 1. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!