Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért válasz mindenre, hogy...

Miért válasz mindenre, hogy "ez a legnagyobb problémád? "?

Figyelt kérdés

Minden kérdéshez írhatnánk. Vaslaki megkérdez itt valamit, a válaszadó szerint ez semmiség, és oda íjra, "ennél nagyobb gondod nincs? irigyellek, sok gondod lehet!"

De miért?

Most ha valakinek le lenne vágva a lába, és egy válaszadónak itt nem, akkor arra is írhatná, hogy "ez a legnagyobb problémád?" mert a válaszadónak megvan a lába, Ő neki ez értelmetlen kérdés!

De miért kell köcsögösködni? És szét offolni a kérdést?



2014. jan. 4. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is sokszor mondták már,nem itt ,hanem élőben,hogy "ez ki a f***t érdekel,örülök hogy ez a legnagyobb gondod" Mintha kötelező lenne mindenkinek haldokolni,meg idegeskedni.

Ha nem mindenkit érint az a dolog,de neked fontos lenne,akkor akit nem érint az leszarja teljesen,és irigykedik ,mert neked csak ennyi bajod van, vagy éppen ráérsz ilyeneken gondolkodni.Vagy ha már kérdezel valamit,egyből azt lesik,vétettél e benne valami hibát, mibe lehetne belekötni.

Ennyi erővel senki semmit nem kérdezhetne,ha ennyire "segítőkészek" az emberek.De hát Magyarországon vagyunk,mire is számíthatnál...

2014. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Te figyelj már, kérdező! Neked ez most a legnagyobb problémád?
2014. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb problémád? :D


Komolyra fordítva a szót: mit húzod fel magad arctalan emberek megjegyzésein? Tudod hány unatkozó tini, depressziós önbizalomhiányos ember kommentelget itt? Nem csak normális emberek járnak fel ide. Lépj tovább, ne olvasd el őket és nem húzod fel magad :)

2014. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem ilyen nagy gondokra/bajokra szokták mondani, mint egy láblevágás... Az valóban nagy baj...


Az "ez legyen a legnagyobb bajod" helyes alkalmazásakor olyan apró-cseprő lényegtelen kérdésekről van szó, amelyek valóban nem is kérdések, mert igazából a kérdező is tudja rá a választ, meg mindenki más is, és valójában az a kérdés, hogy akkor most miért is tette fel ezt a kérdést, ha tudja rá a választ, akkor mi is a baja? Egyszerűen ilyenkor legtöbbször arról van szó, hogy adott egy szitu, aminek adott a kimenetele, ebbe az érintettnek már nincs beleszólása, tudja mi fog végbemenni, és azt is tudja, hogy az ügynek igazából nincs jelentősége, de azért ő túlbonyolítja, megpróbál beleavatkozni amibe nem lehet, és ráadásul még bevonna ebbe másokat is, akik átlátják mi van, és csak legyintenek, hogy "ez legyen a...."


Pl. Jucika biciklitúrázni volt, és azon agyal, hogy nem sütött folyamatosan a nap. Még hat hét után is ezzel fáraszt másokat. Mások meg azt mondják, ez legyen a legnagyobb bajod, örülj, hogy nem esett a jégeső, a mi túránkon pl akkora sár volt, hogy haladni sem tudtunk a megelőző zápor miatt, méghogy napsütés vazze...


Vagy:

Béla kap a munkahelyétől, mondjuk egy bútoráruháztól egy barna kanapét ajándékba. Otthon Erzsi, a felesége nyávog, hogy csak kár, hogy nem rózsaszínű, mert az illene a nappaliba. Ez legyen a... mondja Béla, örülnél, hogy kaptunk ingyen egy kényelmes kanapét, még a színén panaszkodsz. Erre Erzsike felteszi a kérdést a GYIK-re, hogy most mi legyen, más színű a kanapé, mint ami ideális lenne.

Erre jönnek válaszok. Mondjuk vegyél szép anyagot, és alakítsd át. De nem bírom, mondja Erzsike. Akkor vidd el kárpitoshoz. De az drága, mondja Erzsike. Akkor add el az apródon, és vegyél rajta rózsaszínt. De akkor megsértődne Béla, mondja Erzsike. Hát akkor mit lehet mondani egy ilyen Erzsikének, ha semmi sem jó neki? Ez legyen a legnagyobb baja, nem kell stresszelni... :)



Ez emberek nem tudnak semminek örülni, ez a baj... ez nem köcsögösködés. Mondjuk azt nem tudom, hogy neked milyen kérdéseidet offolták szét, hogy az tényleg probléma-e.

2014. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Írok egy jobb példát,ami pl. tegnap történt.

Összevesztem valakivel,és veszekedés közben mondja ezt:

Én: -Már szinte belehalok hogy nem lehetek veled.

Ő: -k****ra irigyellek tényleg,hogy neked most ez a legnagyobb problémád...

2014. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
banyek 5-ös, ez kvára szarul eshetett :( Sajnálom :(
2014. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Spongya Bob Kocka válasza:

Én erre azt a példát tudom felhozni, mikor egy kis tini csaj megkérdezte, hogy a Barátok közt-ben egy xy nevű új karaktert miért ilyen alacsony társadalmi ranglétrán tüntetik fel (azt hiszem egy kocka gyerek volt). Erre írták csomóan, hogy ,,de jó Neked, hogy csak ennyi problémád van" meg vtak akik viccesen szét trollkodták amit meg is értek.

De példa lehet erre a bulvársajtó is, rendszerint olyan dolgokat írnak le bizonyos valakikről amik a kutyát sem érdeklik, mert a köznépnek jóval nagyobb bajaik is vannak.


De saját példám is van. Egy osztálytársam egy olyan városból bejáró ahova 15 percenként mennek buszok, egy másik meg olyan helyen lakik ahova napi szinten 2x megy busz, az alternatívák meg 20 km biciklizés a legközelebbi használható buszjáratig, de persze a Volán is szívózik vele, hogy nehezen adnak neki arra a viszonylatra igazolást/bérletet illetve járhat autóval ami pedig nem olcsó. Hamarabb engedtek el minket óráról, erre a városi elkezd hőbörögni, hogy miért nem lett elengedve 10 perccel hamarabb, mert az Ő buszmegállójához már ,,kevesebb" busz megy mint a központhoz, gyalogolni meg nem akar (2 utcányit). Persze ahhoz a buszmegállóhoz óránként megy busz, tehát sokkal több időt úgy se vár. A másik osztálytársam akinek meg ritkán van busza erre berágott és mondta ,,kit érdekel, én még sose nyavalyogtam a busz miatt, pedig ha én lekésem lehet haza sem jutok".

Sajnos ma sok emberrel azért szívóznak mert aki fentebb van egy bizonyos szinttel (törvényt alkot, főnök, hivatalban dolgozik, stb.) képtelen egyszerűen felfogni, hogy mások jóval rosszabb helyzetben vannak és azt gondolják az Ő ,,problémáiknál" nincsen nagyobb probléma.

2014. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság - nem tudom miért, talán az oktatás nem megfelelő színvonala miatt- nagyon sok ember nem a megfelelő helyen használ szavakat, mondatokat. Vagy nincs tisztában annak az adott szónak a jelentésével, és egyáltalán nem a megfelelő szövegkörnyezetben használja.

Pl nővérem is. Egy időben kijavítottam, ma már nem. Próbálom nem észrevenni.


De a kérdésre: igen, vannak olyanok, akik apró cseprő dolgokon rágódnak.

Szerintem igazából az a probléma, hogy manapság nem vagyunk elég türelmesek, empatikusak egymással.

Hiszen mindenkinek a saját problémája a nagyobb.

2014. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!