Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem lehet megtanulni...

Miért nem lehet megtanulni Facebook nélkül élni? Mindenki jön, hogy csináljak már Facebookot, de nem akarok!

Figyelt kérdés

Előtte is volt kommunikáció! MSN, SMS, email, hívás, soroljam még?

ÉS mondják, hogy mindenki ezt használja, így tartja mindenki a kapcsolatot... én miért nem, meg mit szórakozok(érted, még én szórakozok, mikor nem én lógok folyton a telefonomon, gépemen a Facebookon...)


Miért nem képesek az emberek megtanulni Facenélkül élni?

Már irritál!


És miért mondanak már olyanokat, hogy mindenki így tartja a kapcsolatot? Ez hazugság! Persze, kell mentőt hívni, akkor ráírok Facen a mentőkre, hogy küldjenek orvost...

Miért hazudnak?



2014. jan. 11. 09:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

"Persze, kell mentőt hívni, akkor ráírok Facen a mentőkre, hogy küldjenek orvost... " Lassan az lesz :D



Sok a hülye, ostoba, buta ember, ne is foglalkozz velük. Egyszer egészen biztosan lekattannak az emberek a fütyiről, USA-ban már kezd is veszíteni a népszerűségéből. Majd jön helyette másik hasonló.


[link]

2014. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Ja, a fentiben nincsen benne az, akik kipróbálják, és utána otthagyják, mert természetesen aki egyszer regisztrált már, azt 1 felhasználónak tekinti. Tehát nem lesz olyan 2020-ra, hogy másfél milliárd aktív felhasználója lesz :D
2014. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Jómagam sem vagyok fenn a fészbukkon, de csak örülj, hogy állandóan invitálnak, hiszen így legalább tudod, hogy kíváncsiak rád az emberek. Lehet fészbukk nélkül élni, de a mai világban kétség kívül előnyt jelent. Momentán az indiánok használtak füst jeleket, a 19. században volt morze távíró, vagy még ott van a posta galamb, illetve a nyílvesszőre tűzött üzenet. Az a helyzet, hogy egyik sem jó, mert senki sem használja. Az msn is ilyen, szóval nagyjából kilőve. Minek nyisson meg még egy programot a gépén, hogy csak veled az msn-en beszélgessen. SMS, meg telefonhívás tényleg jó, ráadásul net nélkül is működik. Bár nem tudom, hogy most Magyarországon mennyire olcsóbb annál, mint hogy apu fizeti a korlátlan internetet. Az e-mail meg nem párbeszédre szolgál. Amúgy meg a telefonhívás még mindig ott van a mentő hívásra, bár mobilon hívni elég körülményes, mert nem feltétlenül a hozzád legközelebbi mentőállomást kapcsolja. Szóval arra sokkal jobb a telefonfülke. És majd ha nem lesz fészbukk, vagy lesz valami új, akkor majd megtanulnak nélküle élni. Valljuk be, neked is bizonyára nehéz lenne megtanulni internet, vagy mobil telefon nélkül élni.
2014. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
20%

Nem azért hívnak, mert kíváncsiak rád, csak sokszor kényelmesebb lenne, nem kéne téged külön értesíteni dolgokról stb. Így plusz munkát jelenthetsz nekik és egy idő után, ki is hagynak majd.


MSN megszűnt; SMS,hívás pénzes; email lassú soroljam még?

Mivel lassan mindenkinek van okostelefonja, ezért mindenki elérhető interneten keresztül és e-mailből több féle van pl.: gmail, citromail, freemail. ezért nem látják hogy ki van online.

Facebookon látod hogy éppen ott van és tudsz neki írni, olyan mintha felhívnád, mégis csendes, inygenes megoldás és később is tud rá válaszolni, ha éppen akkor nem tudja megnézni.


Ők sem lógnak folyton a telefonon csak megnézik, és ha van értesítésük, akkor azonnal tudomást is vesznek róla, és tudják értékelni magukban. Biztosra veszem, hogy ők sokkal szociálisabbak nálad, ezért kérdezik, hogy miért nem szórakozol.


Fejlett országokban, akik haladnak a korral, igenis Facebookon tartják a kapcsolatot. Nem mindenki azon tartja, de mindenki szokott általánosítani, és teljesen jogosan általánosított. Tehát nem hazudnak.


Persze olyat leszólni és hülyeségnek tartani, amit nem is ismersz...

2014. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Én fent vagyok, de csak azért, mert van kb. 5-6 jóbarátom, akikkel beszélek (már más városban vannak). Ez meg ugye ingyen van. Lehet írni bármikor, ígyis-úgyis megkapják az üzenetem. Nem beszélve arról, hogy jó pár poénos oldal van fent rajta, illetve sok oldalnál kell használni. Persze, szerintünk is szánalmas, ha valaki elmegy bulizni, aztán nyomkodja a telefont. Jó az az oldal, csak tudni kell használni, különben ráfüggsz és ott éled az életed...

20/F

2014. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

# 3 És azokkal mi van, akiknek apu már rég nem fizet semmit, nemhogy internetet, de képesek a 3000 forintos előfizus csomagjukkal megoldani az ismerősökkel a kapcsolattartást, mert nem érzik annak szükségességét, hogy a naponta háromszor, a világon mindenkivel megosszák, hogy milyen színű alsógatyát vettek fel?


A facebook a jellemhibás emberek legnagyobb kedvence. Ezt a jellemhibát exhibicionizmusnak nevezik, és igen, a statisztikák szerint rengetegen szenvednek benne :)

2014. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
19%
MSN meg régen ugyanakkora fertő volt, mint a facebook, csak a facebook többet is kínál. Kell az a kapcsolattartáshoz, mert mindenki ezt használja, ez a populáris.
2014. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

# 7 "Kell az a kapcsolattartáshoz, mert mindenki ezt használja, ez a populáris." Szerinted.


És mégis rácáfol erre nap mint nap valamivel több mint hatmilliárd ember, akiknek még nincsen.

2014. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Anno ugyanez volt velem még az iwiw korszakban. Mindenki annak örült, küldözgették a képeket meg tököm tudja. De igazából az hülyeség hogy ez lenne a modern kapcsolattartás eszköze, leggyorsabb még mindig telefonon elérni valakit, és elhívni valahova.


Pont ez volt baromság iwiw-en, hogy akkoriban kb internet se volt otthon a fél népnek, és az iskolában iwiweztek egymással, de hogy minek azt nem tudom, tekintve hogy napi X órát alapból együtt töltenek.


Az is hülyeség hogy azért akarják mert annyira beszélgetnének veled, nekem is kb mindenki úgy ajánlgatta anno az iwiwet, mintha életmentő dolog lenne. Tipikus mondatok voltak az "úristen nincs iwiwed, meghívjalak?".


Aztán manapság hol van az iwiw, azt se tudják az emberek hogy létezett :D


Még tovább megyek, anno nekem elég hamar volt facebookom, eleinte kb csak egyetemi társaim között lett felkapott, és ha említettem másoknak akkor jöttek azzal hogy "facebook, az meg mi???"...rá pár hónapra meguntam, töröltem, és elkezdődött újra a "nincs facebookod?" kérdéssorozat.


Azt nem mondom hogy haszontalan lenne, vannak akiket hamar elérek rajta, vagy sok dolgot ott beszélünk meg, satöbbi, meg kb hírolvasónak használom a kedvenc oldalaimhoz és ennyi. De ettől függetlenül sztem az emberek 90%-a túlbecsüli, és túl sokat lóg rajta, órán, buszon, vonaton, mindenki a telefonját bújja.


Meg mikor valakinek azok számítanak hogy ki mennyi lájkot kap. Volt olyan csajom is, aki végigkérdezte hogy ki miért lájkolta a képeim, miért nincs fenn közös képünk, miért ez miért az...de én nem tartom fontosnak hogy mások képébe toljam a magánéletem, sikereim, bukásaim.


De igazából, attól hogy regisztrálsz, még nem lesz neked se más életed, regisztrálsz, beállítasz 1-2 alap dolgot, kiveszed hogy az emberek ne jelenjenek meg hírfolyamban és ennyi, heti 1x belépsz, megnézed.


Vagy csak szimplán megmondod h neked nem hiányzik és telibe sz..rod.

2014. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
# 9 Nem a facebook lesz az utolsó egyébként... a következő ilyen trend a google glass lesz, emberek százezrei, vagy lehet, hogy százmilliói fogják egész nap a fejükön hordani, és kamerázzák, meg streamelik a halál unalmas hétköznapjaikat. Mert az olyan jó nekik, meg mert trendi. A magamutogatás sosem hal ki az emberekből, pedig egészséges lenne, ha eltűnne, mert ritka undorító egy jellemtorzulás.
2014. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!