Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem lehet megtanulni...

Miért nem lehet megtanulni Facebook nélkül élni? Mindenki jön, hogy csináljak már Facebookot, de nem akarok!

Figyelt kérdés

Előtte is volt kommunikáció! MSN, SMS, email, hívás, soroljam még?

ÉS mondják, hogy mindenki ezt használja, így tartja mindenki a kapcsolatot... én miért nem, meg mit szórakozok(érted, még én szórakozok, mikor nem én lógok folyton a telefonomon, gépemen a Facebookon...)


Miért nem képesek az emberek megtanulni Facenélkül élni?

Már irritál!


És miért mondanak már olyanokat, hogy mindenki így tartja a kapcsolatot? Ez hazugság! Persze, kell mentőt hívni, akkor ráírok Facen a mentőkre, hogy küldjenek orvost...

Miért hazudnak?



2014. jan. 11. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Magamutogatással úgy vagyok, hogy ehhez kell egy befogadó fél is, aki meg nézi. Olyan ez mint a TV, sz..r a műsor, de ha nem tetszik akkor kikapcsolom.
2014. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Hja, a normálisabbja a fecebúk-májsztrókat is körberöhögi....
2014. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A hóvihar meg az árvíz esete megmutatta, mi a haszna a sok függő gyökérnek. Legalább ott a "segíts már egy megosztással gyökér" értelmet nyert, eljuthatott azokhoz, akik pattantak is segíteni. Erre se lenne szükség persze, ha a mainstream hírforrások megmoccantak volna normálisan az első pillanattól kezdve.


És hát rövidesen választások... Annyira nem gáz, hogy hála nekünk, tökfejeknek, egyre kevésbé lesz döntő az, hogy ki mekkora lóvét képes áldozni kampányra, beleértve a webes jelenlétet, és inkább valamiféle egészséges pletykagépezet kezd beindulni, meg persze marhanagy feliratú képek ezrei, amik segítenek emlékezni kegyetlenül amnéziás polgártársainknak... Na meg az ignoráns tömeget is felpofozza, hogy nem otthon ül, nem "szavazz f...al", hanem igenis elmenni és a szerinted legkevésbé gázosra nyomni egy ikszet, mégiscsak ezért haltak az őseid, hogy megtehesd, akkor csak van benne valami jó...


Még kellemesebb következmény, hogy olyan sügér analfabéták kezdenek mostanában egész jó tempóban, normálisan hangsúlyozva, értőn felolvasni, hogy csak ámulok és bámulok. Végre egy jó tendencia. Igaz, rég ott kéne tartanunk, hogy ez egyáltalán nem okoz senkinek gondot, de így, hogy okoz mégis, legalább itt egy pozitív addikció, ami napi olvasgatásra késztet olyanokat is, akik nagyon-nagyon nem terveztek ilyesmit. :)

2014. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%
Akkor már ültessük át az egészet: időjárásjelentés, kormány, meg iskolák helyett legyen facebook, facebook meg facebook.
2014. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az sms és a hívás pénzbe kerül, a facebook üzenet ingyenes. Tudom, hogy az msn és az email is, de azokat alig használja már valaki. A facebook jó, ha mértékkel használják, csak sajnos már rengetegen függők.

Egyébként hány éves vagy? Csak mert ha felnőtt, 20-30 vagy afölött, akkor már nem annyira fontos a facebook.. a tinik körében számít kifejezetten "ciki"-nek, ha nenm vagy regisztrálva, és úgy egyébként tényleg sok mindenről lemaradhatsz, pl. ha az osztálycsoportba kiír a tanár valami fontosat, hogy másnap ünneplőbe kell menni, te meg nem látod, és normálisan mész. Érted.

2014. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
22 éves, de a baráti köröm, is 20 körüli, és azok piszkálnak!
2014. jan. 12. 16:46
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen 20+ évesen azért már gáz, ha valakinek ezek az értékek.


Mondjuk tény hogy vannak előnyei, ingyen meg lehet dumálni dolgokat, kisebb cuccokat el lehet küldeni, közös csoportokban is találni egyetemhez is jó anyagokat, stb, szóval azért a facebook teljes elutasítása is hülyeség lehet.

2014. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

20 körül még semmi, nekem 30 fölötti a legtöbb ismerősöm, kollégám, és sokuk fb-függő! Sőt, 42 évest is ismerek, egész este, lefekvésig fent van, napi 100 képet-cikket oszt meg, kommentel stb. Sétálni? Sportolni? Minek? Ott a face! Nézegeti, hogy a volt pasijai kinek mit lájkolnak. Meg hogy a kolléganői mihez mit kommentelnek.

Szánalmas!

Én nagyon örülök, hogy sok előttem szóló úgy gondolkozik a fb-ról mint én. Egyáltalán nem haragszom rá, csak ráuntam. Ezért már nem osztok meg, nem lájkolok, nem kommentelek, csak ingyen chatelek néha-néha, hogy pl. megbeszéljünk egy találkozót, ahol majd személyesen beszélgethetünk. Nekem nincs kedvem és időm napi 8 órát nézegetni mások macskás meg babás képeit és naponta több tucat embernek szülinapi meg névnapi köszöntőket írni az üzifalára meg gratulálni az esküvőjükhöz. Még képem sincs fent, aki ismer, úgyis tudja, milyen a pofám.


"Miért nem képesek az emberek megtanulni face nélkül élni?" - a média, a munkahelyek, a tanulás és a birkaszellem miatt.


1. A média mindenütt ezt sugallja: osszál meg mindent, élő-egyenesben, azonnal. Éld nyilvánosan a "magán"életedet, lassan már a wc-ben is webkamera lesz, mert trendi. Azt sugallják, hogy azok a barátaid, akik nézegetik a képeidet, ja, persze, mind a 600-an.

2. Munkahely: a főnökök nézegetik a beosztottak adatlapjait. Ha menő helyen nyaralt, nincs fizetésemelés, mert úgy sincs rá szüksége. Az állásra jelentkezőt pedig nem veszik fel, ha gázos képei vannak fönt, ha pedig egyáltalán nincs fent a fb-on, akkor meg azért, mert interjú előtt nem tudják lecsekkolni a pofáját (sem).


3. Tanulás: lassan az általános iskolások órarendjét is csak onnan lehet megtudni, ezért kénytelenek lesznek 6 évesen regisztrálni, hogy megtudják. Szinte minden ismerősöm 10-12 éves gyereke már fb-ozik.


4. Birkaszellem: mindeni csinálja, hát én is akarom. Pszichológia: nem akarom, hogy elfelejtsenek, aki nincs fent, az nem is létezik, az halott, arról elfeledkeznek stb. Így gondolják és ezért nyomkodják még a vonaton is 3 órát, ahelyett, hogy néznék a tájat. Én még akkor is nézem a tájat, ha már 100-szor jártam arra.

2014. jan. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem kell megtanulni nélküle élni. Azt kell megtanulni, hogy te nem akarsz felmenni, ne várják el tőled. (Egyébként gondolom az a bajuk, hogy téged csak pénzért lehet elérni. Ha van emailed, nem szóltam.) Te se akard fordítva: ne akard megtéríteni a világot, hogy mindenki milyen h ülye, hogy face-ezik. De persze ők se téged.
2015. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szokjunk le az akkus fúróról, a láncfűrészről meg a fűnyírásról is, legalább annyira értelmetlenek, mint a face...
2015. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!