Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez csak szerintem udvariatlans...

Ez csak szerintem udvariatlanság? Veletek már előfordult?

Figyelt kérdés

Amióta családi házba költöztünk (falura) a legtöbb ember csak úgy megkérdezés nélkül betoppan hozzánk. Most nem a szomszédokra vagy más közelben lakóra gondolok, mert azt már megértettem, hogy a tipikus falusi embereknél teljesen normális, hogy csak úgy átjön beszélgetni, vagy pl. meglát az udvaron és leáll dumálni, ez még nem is zavar, én olyanokra gondolok, akik távolabb laknak, nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot és egy évben max. kétszer ha találkozunk.

Most is ilyen volt, hogy telefonálás minden nélkül idejöttek, nem is tudták, hogy ráérünk-e vagy egyáltalán itthon vagyunk-e, de bejönnek este félnyolckor a nagy családdal. Csak szerintem pofátlanság ez?

Ez már a sokadik eset, de ez sikerül a "legjobban", ugyanis én a kádban fürödtem, kikapcsolódtam, mert anyukámék egy összejövetelre mentek, így gondoltam, tök jó, kicsit lazítok. Csakhogy valaki csöngetett. Óvatosan kinéztem az ablakon, de nem ismertem fel őket. Mondom magamban én most fürdőköntösben, csuromvizesen biztos nem fogok kimenni. De aztán, hogy látták nem fognak így bejutni, felhívták a szüleimet, akiknek meg haza kellett rohanniuk a vacsoráról.


2014. jan. 18. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit akarnak?
2014. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább fontos vagy halaszthatatlan dolog volt? Vagy csak egy sima családi látogatás?
2014. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak látogatásképpen jöttek.
2014. jan. 18. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet általában illene előre megszervezni, megbeszélni kinek mikor alkalmas, mikor ér rá vagy valami. Még ezzel sem lenne különösebb gond, ha hétvégén 16-17 óra magasságában jönnek. Aztán majd lesz valami.
2014. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek nem kellett volna hazarohanni, hanem itt kellett volna leállítani a jónépet.
2014. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a szép szóbólnem értenek, akkor legközelebb csináld azt, hogy oké beengeded őket, aztán közlöd velük, hogy neked most dolgod van/tanulsz/barkácsolsz, ne zavarjanak, és elmész, otthagyod őket.

Persze előtte megmondod neki, hogy ha lehet a hűtőből/spájzból ne vegyenek ki semmit, mert nem tudod, hogy a szüleid mit mire akarnak felhasználni, ne legyan belőle probléma. Kiraksz nekik poharakat, egy kancsót megtöltesz csapvízzel, és elvonulsz :D

2014. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!