Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nekem is adnom kéne mindenkine...

Nekem is adnom kéne mindenkinek valamit, és akkor körbe rajongnának az emberek? Baj ha sok haszonleső vesz körül?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam a legjobb példa erre: Mindenkinek ad valamit, és mindenki örül neki, körbe ugrálja, keresik a társaságát.

Cigizik: Megkínál bárkit cigivel, akit arra érdemesnek tart! Volt Belgiumban, és hozott csokit egy csomó tanárnak, ofőnek, osztálytársnak!

Kocsival jár suliba, elviszi haza az arra fele lakó 1-2 csajt! És ezek a lányok tök jó fejek vele, simán súgnak neki, segítenek puskázni, leckét róluk másolhatja! Még Ők ajánlják fel, hogy ha nincs meg neki! Dogájukat átmásolhatta, mikor nem figyelt a tanár!


Amikor én kérdeztem ezt a csajt, konkrétan meg se hallotta, hogy hozzá szóltam! Amikor az osztálytársam tök halkan szól neki, egyből oda kapja a fejét!


Azt mondják, ne akarjak én ilyen haszonleső bagázst magam mellé, mert addig jönnek amíg kapnak, utána ha kérsz egy se jön, inkább elmegy! Én nem látom, hogy ez lenne!


És nem látnám, hogy kihasználják! Ad cigit 3-4x és 5. alkalomra az kínálja meg, aki előtte tőle kunyerált!

És mondom, segítenek neki, én kértem leckét valamelyiktől, kiröhögtek, és azt mondták nem adják!


És ha tényleg kihasználják, akkor miért nem csak akkor jönnek, ha kihasználják?

10 ből 1x mennek oda hozzá cigit kérni, és a maradék 9x csak oda mennek dumálgatni vele!

Hozzám 1x nem jön oda egyik ilyen sem!


Ez nem hinném, hogy kihasználás!


Szóval jól csinálja? Nekem is ezt kéne tennem? mindenkinek adok ajándékokat, megkínálom őket mindennel, és hozzám szoknak szépen az emberek!



2014. jan. 20. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ilyet több helyen látni, munkahelyen is. Viszont ezek a haveri (mert biztos nem baráti) kapcsolatok nem tartanak évekig, max. 1-2 hónapig. Suliban, egyetemen és munkahelyen is láttam ilyet sokat ...
2014. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem csak önzetlen. Az embernek jól esik mikor megkínálják ezzel azzal mert ha nincs is rá szüksége akkor is jóleső érzés hogy gondolt rá is a másik.


Szerintem te is megpróbálhatod de 1, ne a másik srác előtt 2, ne azokat akiket már a másik srác megkínált mert akkor látják hogy utánozod őt.


Keress más embereket, légy kedves velük, és például egyél chipset előttük és úgy kínáld meg őket. Mert ha csak úgy viszel valami bonbont és elkezded osztogatni az úgy elég hülyén jön le.


Az emberek egyik része megkedvel téged és kedvesek lesznek hozzád mivel te is az vagy hozzájuk, míg a másik része csak haszonleső lesz és hozzád fog jönni kunyerálni.


Ezeket viszont neked kell majd szétválasztani hogy ki melyik kategóriába esik.


Remélem tudtam segíteni :)

2014. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül a kínáláson múlik. Ha valaki kedves és közvetlen, azt szimpatikusnak találják az emberek. Ha emellett ad apróságokat is, az csak egy kis plusz. És azért lássuk be, megkínálni valakit cigivel vagy azt mondani, ugorj be mellém, úgyis arra megyek, igazán nem nagy ügy. Sem egy kis szuvenír :)
2014. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!