Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha egy új ember kerül a társaságotokba és szinte meg sem szólal?

Figyelt kérdés

Hétvégén elvitt a barátom bemutatni a családjának. Ott voltak a nagyszülők és 1-2 rokon is, ilyen családi összejövetel volt.

Én alapjáraton is félénk és visszahúzódó vagyok, de ekkor még zavarban is voltam. Néha kérdeztek tőlem valamit, de azokra is csak a lehető legrövidebben válaszoltam, egyébként olyan voltam, mintha ott sem lettem volna.

Igazából mindig ez van velem, ha új társaságba kerülök.


Most úgy szégyellem magam. :( Biztosan hülyének és lúzernek néznek.


Ti mit gondoltok az ilyen emberekről? Illetve mit vártok el egy "újonctól", hogyan kellene viselkednie először?


22/L


2014. jan. 20. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:

egyébként olyan voltam, mintha ott sem lettem volna.



Engem az ilyen ember óvatossá tesz, mert nem őszinte.

2014. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem őszinte? Ezt hogy érted?


Nem azért vagyok visszahúzódó, mert valami takargatnivalóm van.

2014. jan. 20. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne félj,nincs rá okod.
2014. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy nyilt, tiszta ember bekapcsolódik egy társalgásba, igyekszik mindenkivel kontaktust kialakítani.Ha csak egy-két szót, akkor annyit.



egyébként olyan voltam, mintha ott sem lettem volna.


Az a viselkedés amit te leírsz, nem egyenes.Ez meg különösen árulkodó.

2014. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Letudnám hogy zavarban van, megesik.
2014. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség! Tiszta ember még lehet attól, mert zárkózott. Nincs abban semmi. Nem vagyunk egyformák.

Attól óvakodj, aki nem néz a szemedbe!

2014. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel probléma. Inkább ez, mint hogy be ne álljon a szája, és kotnyeleskedjen meg beleszóljon mindenbe.
2014. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség az, hogy a nem őszinte ember ilyen... talán csak nem akartál baromságot mondani, vagy féltél, hogy nehogy mondj valami rosszat nem? :)

De ez nem baj. Legközelebb próbálj kicsit majd többet beszélni, de szerintem nem gondolnak semmi rosszat rókad. Csak azt, hogy félénk vagy. :)


13/L

2014. jan. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az természetes, hogy új emberként nem tudsz elsőre tökéletesen beilleszkedni egy közösségbe, de ha már egyszer megpróbálnak bevonni a beszélgetésbe, akkor udvariatlanság ennyire elzárkózni. Teljesen normálisan fogalmazol, lehetetlen, hogy egy normális, bővített mondatot ne tudjál összerakni, ha hozzád szólnak, és esetleg visszakérdezzél valamit. Én pl. magamhoz képest sokat beszélek, időnként viccelődök is, amikor a párom családjánál vagyunk, mégis volt, hogy megkérdezték tőle, van-e valami bajom velük, hogy olyan csendes vagyok náluk. Pedig tényleg belefolyok a beszélgetésekbe. Szerintem, ha így folytatod, rólad is azt fogják gondolni, hogy velük van problémád, és onnantól nehéz dolgod lesz, mert ők se akarnak majd közeledni hozzád.
2014. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem következik belőle, de az első benyomás kipipálva, ilyen lett. Innen akármit csinálsz, "de kinyílt a csipája" érzést is kiválthat. Nem vészes egyébként, ha jóravaló emberek, nem vetítik túl, ha meg a másik fajta, akkor fejre is állhatsz nekik, lehetsz bármilyen tökéletes, ugyanúgy el vagy helyezve legalulra.


Tipikus esetben később, egyenként el-elbeszélgetve velük úgyis pontosodik ez a szegényesre sikerült kép, és hacsak nem vagy teljesen mulya, változni fog jó irányba.


Én semmit nem várnék egy "újonctól"... Ha ehhez hasonló, nem túl különös eltérést tapasztalnék az általam átlagosnak gondolt viselkedéstől, akkor is ügyvédjéül szegődnék magamban, arra gondolnék, hogy jó eséllyel rossz passzban van aznap, vagy foglalkoztatja erősen valami olyan, ami nagyon nem tartozik ránk. Nem is feltételezném, hogy ilyen kis félénk vagy valami. Vagy ha látom a zavarát, akkor is legfeljebb megjegyezném magamnak, hogy ha sokszor beszéltünk már, és akkor is látom, hogy parásabb, akkor én leszek az egyik, aki táplálja majd jó szóval kicsit, és ráébreszti, milyen csoda ő, és micsoda erőkkel dolgozik.

2014. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!