Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most őszintén! Kinek lenne...

Most őszintén! Kinek lenne jobb, ha katonaságba kellene mennie? Hogy ott mindenki b***tatná őket? Hogy lennéek normálisabbak a fiatalok?

Figyelt kérdés

Azt hallom sok mindenkitől, hogy "ráférne a sok nyomi bnzi srácra a sorkatonaság! Ott aztán megtanulnák a tiszteletet, és férfiak lennének, nem nyomoroncok!"


Most őszintén ez kinek lenne jobb?


Elmondom, én akiket ismerek, és voltak sorkatonák, mert kötelező volt bevonulni x időre, nem tudom mennyire, azt mondták, hogy szórakoztak, az idősebbek b***tatták az újoncokat, és sz**atták egymást!


Most őszintén, kinek lenne ez jobb? Miért lennének már férfiak? Mert bemennének oda sz***ni a répát, és hülyéskedni?

Mert erről szólt, mindenki ezt mondja nekem!

Nem volt ott kemény kiképzés!



2014. jan. 23. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, gondolom eleinte volt keményebb, aztán folyamatosan hígulhatott, de az is igaz, hogy az egész társadalom b*zul elfele. Biztos volt régebben is, hogy sz*pattak valakit, de ma már ez a normális. Gondolom a katonaságnál is csak ez ment utóbb.

Az ráférne egy kicsit, hogy keményebbek legyenek, vagyis inkább hogy legyen valami, ami összekovácsolja az embereket, és tanulnak valamit, hogy ne legyenek ilyenek, amilyet te is írsz.

De amúgy nem kell félni, úgysem hozzák vissza.

2014. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális esetben így kellene lennie, a fiatalok tényleg tanulnának valamit, de ebben az országban mi működik rendesen manapság?
2014. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz nem magyarban élek,de azért elmondom..

Apám volt fiatalkorában katonaköteles,utána elvette anyumat (de ez most nem lényeg)

Nem,nem lőttek,meg nem öltek,hanem például ő volt az a lőrésnél-figyelő...

Na és mesélte,hogy mindennap kaptak beosztott kaját,volt mindig hogy mikor kelsz,takarodó...meg mindenkinek megvolt a feladata..

SZÓVAL akkor még komolyan vették a katonaságot... :/

2014. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

"az idősebbek b***tatták az újoncokat, és sz**atták egymást!"

Ez csak azokkal történt így, akik hagyták magukat és csak nevettek rajta, Apámék első 3 hónap után megtalálták a baráti körüket, és aki bepróbálkozott azt lefogták és elverték, de ez sem ok nélkül történt. Aki kapott, az tett is érte, vagy mert béna nyámnyila vagy a nagy szája miatt

Ja és aki megkérte az idősebbet hogy védje meg, azt nem bántották


A hasonló gondolkodásúakra férne rá mint ahogy Rád is, megtanulnátok életet vinni a testetekbe, meg úgy összességében arra tanítanának amire egy férfi hivatott. Aki fél meg bujkál ez elől, az nem igen mondható embernek, és nem azért kellett keménynek lenni mert lenyomtak ott 8 hónaptól még többet, hanem mert elmondhattad hogy láttál fegyvert működni(már akinek oda merték adni) és ugyanez lenne háború alatt, ott meg hogy akarna érvényesülni egy olyan "férfi" aki életében nem látott ilyesmit.

Én sajnálom hogy nincsen, pedig a fizikumom is edzett, tehát bátran mernék teljesíteni ha szükség lenne rá


Nem abból áll az élet hogy fél napokat csavarognak a kölykök meg kötekednek, a pinát lesik meg isznak.

21/F

2014. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én amennyire tudom a 90 es évek végétől már lazábbra vették a figurát!

Sokan a régebbi rendszert sírják vissza kb a 90 es évek előtti sorkatonaságot. Apám 70-es években volt sorkatona akkor is buliztak ott meg minden de nem mentek a szívatások, kemény kiképzés volt, és nem csak az erőnlétet meg a fegyelmet "tanították" hanem rengeteg kézügyességi feladatok is voltak amolyan szabadidő jelleggel amennyire tudom nem volt kötelező, de volt rá lehetőség és bulik is ugyanúgy voltak.

Ott a kiképzés lényege nem az hogy mindenkit szanaszét szívassanak olyan erőnléti feladatokkal amitől begörcsölnek, a fő lényeg az volt hogy ne féljenek a dolgoktól, tartsák rendbe magukat, gyorsan készüljenek el, találják fel magukat a nehezebb időkben.

Nem véletlen mondják azt az idősebbek főleg a munkahelyemen hogy régen amire nem volt lehetőség sokkal leleményesebbek voltak az emberek nem voltak elkényeztetve, most meg a sok mai fiatal persze tisztelet a kivételnek nem találná fel magát ha nem működik a mikró a kaja megmelegítésére. Ez csak egy példa volt.

Meg ugye függ a szülői neveléstől is. A barátnőm 18 éves és képtelen kenyér szeletelésre, mert megszokta hogy a boltba évek óta szeletelt kenyeret vásárolnak. Ha mondjuk az apjának nincs ideje reggel bekészíteni a fát a kályhába hogy ha felébred vagy hazaér suliból hogy betudjon magának gyújtani otthon akkor ő már nem tudja bekészíteni magának a fát. A fa fel van vágva, bevan készítve a helyiségbe neki az a dolga hogy bepakolja és begyújtson, de nem képes rá, és sajnos a munkám miatt én sem tudok mindig ugrani hogy begyújtsak neki. Jól tud sütni, főzni, ez nem vitás. Oké ő lány de alap dolgokat akkor is illene neki megcsinálni. De van egy olyan haverom aki több mint 1 évvel idősebb nálam és egyszerűen arra nem képes hogy normálisan felszeletelje a szalámit, egy egyszerű konzervet nem tud kinyitni, sőt amin kiakadtam lassan 23 éves és képtelen a hivatalos ügyek intézésére, azt sem tudja mi a személyi igazolvány száma, pedig tudja hogy rajta van a kártyáján de mindig az anyjával tölteti ki.

Egyszer adódott is neki egy jó munkalehetőség, amit csak azért nem vállalt el mert heti 2 alkalommal 1-1- órát takarítással kellett volna eltöltenie, aminek összesen annyi a lényege hogy felsöpörjön egy kb 40 négyzetméteres helyiséget és felmosson ott. Csak ezért nem vállalta el a munkát. Én napi szinten takarítok a munkahelyemen mert raktáros vagyok és az a sok kosz meg por amit a targoncával behordunk oda azt javarészt én takarítom fel, mert az én dolgom. Jó heti 2 alkalommal küldenek hozzánk takarítókat akik géppel feltakarítják az egész helyiséget de azt utána 1-2 óra elteltével már összekenjük, főleg a másik műszakban mert az ottani raktáros aki állandó délutános nem képes arra sem hogy a szemetet kiürítse amit ő halmoz fel. Pedig idősebb nálam vagy 10 évvel és ő volt sorkatonaságon is.


Szóval a sorkatonaság lényege az életre és a "túlélésre" való nevelés. Hogy a puhány fiúkból férfiakat faragjanak. Persze sokan már férfiak attól függ otthon milyen nevelést kapnak és a katonaság maximum csak egy kiegészítés az életükben. Én is kemény nevelést kaptam bár sajnos puhány vagyok, de én például mindent megadtam volna hogy katona lehessek akár hivatásos is mert tudom hogy ott felpumpálnak. De ha kötelező lenne a sorkatonaság oda sem vennének fel mert komoly gerincproblémám van amit műtöttek is, mellesleg én nem emelhetek 3-4 kilónál nehezebbet, csak gyógytornára is úszásra járhattam az iskolai testneveléstől gyakorlatilag eltiltva voltam, még a játékokban sem vehettem részt.


Én elmennék sorkatonának. És van egy nagyon puhány haverom, túlsúlyos, kövér aki csak azért menne el mert őt érdekli a katonai élet és tudja hogy ott lefogyna és erős lenne, és tényleg kiképeznék és nem hagynák hogy ellustuljon.

2014. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aki ilyeneket mond az általában életképtelen anyámasszonykatonaságból képzett degenerációs növendék.


aki megjárta a háborút, vagy volt még igazi katonaságban (főképp 70 felettiek) azok azt mondják, hogy semmit nem veszít a fiatalság vele. nézd meg a mai apákat-nagyapákat, semmi férfiasság nincs bennük, max tuskó hőbőrgők, ami nem egyenlő a férfiassággal. az igazi férfi felelősséget vállal önmagáért, tettiért, illetve környezetéért. ezek komplexusos idióták akik élvezkednek az illúzióban, hogy mennyire jobbak a fiataloknál. a szomorú igazság az, hogy nincs mit felmutatniuk, és a legtöbb mai 10-20-on éves többet tett le eddigi életében az asztalra, mint ő egész életében.


ez a tipikus börtönmentalitás meg csak addig vicces, amíg valaki koporsóba nem kerül vagy hadbíróság elé. nem minden ember birka.

2014. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!