Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki azt mondja egy...

Ha valaki azt mondja egy túlsúlyos embernek, hogy fogyjon le, az tapintatlan, míg egy sovány embert nyugodtan piszkálhatnak azzal, hogy híznia kéne. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert veszélyesebb ha nem eszik, előbb lesz valami baja, mintha van rajta túlsúly. Szerintem. A túlsúly is veszélyes, ha már nagy mértékű, de ha meg alig eszik, valaki akkor leesik a vércukra.
2014. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De az, hogy valaki sovány még nem jelenti azt, hogy nem eszik, lehet csak nem hízik tőle, nem?
2014. jan. 25. 12:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát nem jelenti azt, de ha valaki azért szeret enni, hízik is. Én sosem hittem abban, "hogy bármit ehetek nem hízok." Azért ha valaki annyit eszik mint egy ló hízik is valamennyit, lehet nem mindenki egyformán, van aki eleve vékonyabb alkat, de akkor se marad csontsovány. Ha meg valaki eszik rendesen, de úgy rendesen, hogy nem keveset, de nem is sokat, és úgy nem hízik, mert vékony marad, azzal nincs baj, ha nem veszélyesen sovány. Mivel a vékony és sovány között van különbség.
2014. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aki meg nem eszik se keveset, se sokat, az meg nem fog meghízni nem? Vagy nem ugyanúgy működnének az emberek?
2014. jan. 25. 12:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Jaj meg kifelejtettem egy fontos dolgot! Egy sovány embernek kevesebb ereje van, könnyebben legyengül, nem kap elég tápanyagot a szervezete, rossz a fizikuma, vitamin hiány is kialakulhat, nem adhat vért, gyengébb az immunrendszere. Nagy általánosságban így van. Míg egy kövér emberről, mit jut eszébe másnak? Hogy lusta, túl sokat eszik. Más éhen hal például Afrikában, ő meg szétdagad. Aztán a sok egészségügyi problémáit pl (zsírleszívást) meg ingyen megcsinálják, mert akadt már ilyen.
2014. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az átlag ember nem ismeri a testtípusokat és azok működéseit, ezért minden ember egyformának titulálnak, és ez a gond. Ugyanis van az ektomorf mezomorf endomorf alkat, aminél nem mindig jó az egyél amennyit bírsz. Míg a vékony ektomorfnak minőségi és több étkezés kell, addig a könnyen hízó mezomorf vagy endo, a mennyiségre figyeljen


Tehát ha valaki sz*rul eszik azzal árt magának, és nem a soványságtól lesz elsősorban baja. Ha tisztában lennének az étkezéssel az emberek és nem ennék a szalonnát kg-s fehér kenyérrel, akkor már elindulnának egy jobb élet lehetőségéhez, való úton. Aki meg minden mocskot összeeszik és azoktól hízik, az két lábon járó méreg.

21/F

2014. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Dehogy egyformák az emberek kérdező! Van akinek lassúbb, és van kinek gyorsabb az anyagcseréje. Sokan szokták mondani, hogy alig eszek valamit mégis hízok. Hát az lehet, hogy nem sokat eszik, de azt meg nem nézi, hogy mit! Ha megeszik egy tábla csokit ebéd után, abban körülbelül annyi kalória van mint egy ebédben, tehát tulajdonképpen kétszer ebédelt. Meg ha megeszel egy nap például két banánt, meg tartósítószerrel teletömött cukros dolgokat nassolgatsz hozzá, akkor lehet nem ettél sokat, csak szarokat, és ez pont elég ahhoz, hogy hízz. Lehet valaki nem hízik annyit meg olyan gyorsan mint más,de előbb utóbb a gyorsabb anyagcseréjű ember is magára szed. Nem egyszer kell rosszul enni, hanem sokszor, hogy hízzon. Mindenkinek máshogy reagál a szervezete, de azért az elhízást az alkatra fogni túlzás szerintem. Ha tudja, hogy hízékony vigyázzon jobban. Ennyi!
2014. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem sem egyformák az emberek. Pont az a kérdés, hogy miért van az, hogy az egyiket lehet azért bántani, amiről nem tehet, míg a másikat gonoszságnak tartják?
2014. jan. 25. 13:04
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát pont azért amit már írtam. A kövérségről a lustaság jut az ember eszébe először. Penye, helytelen életmód. Más Tb-je fedezi a sok, kövérségéből adódott szövődményt. Szívinfarktus, magas vérnyomás, cukor baj stb.. és az ellátását is kifizetik. Angliában meg Amerikában is volt ilyen, életmentő műtétek ingyen. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó pénzt elvisz ha a sokat eszik, kieszi a családot a vagyonából. Persze nyilván nem azokról beszélek, akiknek van valamai betegségül, és azért kövérek.
2014. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De pont, hogy a kövéreket piszkálni tapintatlanság.
2014. jan. 25. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!