Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Én vagyok tapintatlan, vagy a...

Én vagyok tapintatlan, vagy a családom és egyéb ismerőseim?

Figyelt kérdés
Mióta a meddőségi centrumba járunk, szinte napi szinten csak azt kérdezik, hogy na mi van? Holott napi szinten nincs történés, változás, érdemleges hír. Az a bajom, hogy ez miatt már az utóbbi időben elég agresszívan reagálok :-( Nem akarok szándékosan így viselkedni és utólag sokszor megbánom. Tegnap pl. felhívott a sógornőm és azzal kezdte a mondókáját, hogy neki az az érzése, hogy szerinte nekünk fiúnk lesz. Szegényt jól lehordtam, hogy mit tippelget itt, holott én még azt sem tudom, hogy lesz -e valami egyáltalán. Nem tudják milyen érzés ez számomra, de valószínűleg ők is csak jót akarnak és izgulnak és aggódnak, de már sokszor olyan érzésem van, mintha egy sportoló lennék akinek a nézők kedvéért teljesítenem kell a maratont.
2013. okt. 20. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rokonok és ismerősök tapintatlanok, még ha jóindulatúan kérdezik is, mert drukkolnak nektek, akkor is belegondolhatnának, hogy ez titeket nagyon frusztrál. Teljesen természetes, ha agresszíven reagálsz.
2013. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút megértem az érzéseidet (igaz én nem pont ebben a helyzetben voltam).

Biztosan ők sem rosszindulatból kérdezik, valószínűleg eszükbe sem jut, hogy ez téged frusztrál.

Szerintem célszerűbb lenne először csendesen lereagálni, megmagyarázni, hogy zavar, hogy mindenki egyből ezt kérdezgeti, mert ha rögtön a torkuknak ugrasz, még majd azt is mondják, hogy "jaj szegény, biztosan a hormonok miatt ilyen ideges".

De tudom, hogy nem könnyű, az ember majd felrobban ilyenkor :(.

2013. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te egyáltalán nem vagy tapintatlan, és a rokonoknak, ismerősöknek kellene tudniuk, hogy ezt nem szabad se emlegetni, se erőltetni. A nagyfiam keresztszülei ilyen helyzetben vannak, és direkt nem kérdezek rá, csak fél évente szoktam megkérdezni, akkor is írásban, és hozzáteszem, hogy ha nem akar beszélni róla, akkor vegye úgy, hogy semmit nem is kérdeztem, mert el tudom képzelni mennyire nehéz ez a helyzet. A stressz, a frusztráció tovább rontja ateherbe esési esélyeteket. Talán jobb lenne beadni a családnak, hogy feladjátok egy időre a dolgot, nem is próbálkoztok, hanem vártok vagy 2 évet, és majd akkor megpróbálkoztok újra a dologgal. Nem kell tudniuk, hogy valójában mi is történik valójában. Így leszállnak rólatok, csökken a nyomás, a kényszer, és könnyebb lesz a lelketeknek.

De a kérdésedre visszatérve egyáltalán nem te vagy tapintatlan, hanem ők. És tudniuk kéne ezt akár van tapasztalatuk hasonló téren, akár nem. Nekem pikk-pakk összejöttek a gyerekek, mégis el tudom képzelni mennyire szörnyű lehet, amikor mindennél jobban akarod, mégis csalódnod kell. Nekik is érezniük kellene ezt.

2013. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők a tapintatlanok. Mi is évek óta várunk babára de túl tolakodóan nem szokták kérdezni, inkább megvárják amig magamtól elkezdem mondani épp mi a helyzet. Ök a tapintatlanok.
2013. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem veled van a baj. Csodálom, hogy felvállaltátok, hogy bárkit beavattok ebbe a témába, amíg nem biztos, hogy sikerült teherbe esned. biztosan a jó szándék vezérli őket, csak rosszul mutatják ki..
2013. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Mivel beavattátok őket a dologba, úgy érezhetik, azzal támogatnak titeket, ha kérdezgetik, mi a helyzet. Biztosan jót akarnak. :-)

Ha az érdeklődésük terhessé vált számodra, próbáld meg egyszer higgadtan megmondani, hogy nem szeretnél beszélni róla, és majd ha úgy érzed, el fogod mondani mi a helyzet, de addig inkább csendben drukkoljanak nektek.

Egyébként annak, aki nem volt benne, sokszor téves fogalmai vannak arról, mi is történik egy meddőségi centrumban. Az én családom is azt hitte, ha megvolt a beültetés, akkor az már tuti terhesség, és innentől csak a napokat kell számolni a babákig. Még neveket is adtak a babáimnak. :-))

Nálunk az segített, hogy elmagyaráztam hogy működik ez az egész. Utána már csak annyit kérdeztek, jól vagyok-e. :-)

Szóval igen, a rokonaid csak jót akarnak, izgulnak és aggódnak. :-) És fogalmuk sincs mi ez az egész. Ha most bezárkózol, valószínűleg azt is meg fogják érteni, de szerintem ha részletesen elmondod miről szól ez a dolog, valódi támogatást és megértést nyújthatnak.

2013. okt. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is elmondtuk amikor belekeztünk az egész procedúrába,mert biztosak voltunk benne hogy beültetik és minden ok,csak várni kell a szülést:)Majd a 2. alkalommal is,és mindig csak kérdezgettek,téma volt a családba kezdtem unni!A 3-tól már csak az anyukáink tudták,ők kevésbé tapintatlanok mint a testvéreink.Most megyünk valamikor a 9.-re már nem szólunk senkinek,az utolsó 3-nál már nem mondogattuk.....így is nagyon nehéz lelkileg,hát még ha ezen csámcsog apraja -nagyja!Pl:a tesók nem is tudják nálunk hogy még lombikozunk,én abba a hitbe hagytam őket hogy a 3-nál feladtuk!
2013. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :-)

Utólag már én is rájöttem, hogy sokszor miért nem mondják el még nagyon elején a baba várást. Amíg nem tapasztaltam meg a saját bőrömön, nem hittem el, hogy az emberek ezt tényleg ennyire túlreagálják. Egyébként nem estem egyből a torkuknak, a sógornőmmel is eddig türelmes voltam. Nem voltam vele annyira bunkó, végül korrigáltam is a beszélgetést azzal, hogy ne haragudjon, de nagyon rossz, hogy mindig csak ezt kérdezi, holott én sem tudom mi lesz. Mióta felnőttem, eddig mindig csak azt kérdezték mikor lesz nálunk baba, pedig annyi minden más fontos dolog történik még az életben. Tegnap hívtam fel anyukámat és ő is mesélte, hogy otthon a faluban mindig megkérdezik tőle, hogy van-e már nálunk baba, meg ha nincs miért nincs, mikor lesz stb. Nem akarja elmondani, hogy mi a helyzet, már csak annyit mond, hogy jön majd, ha jönnie kell. Végül is tök mindegy mit mond, bármilyen válasz egy újabb kérdést szül. Azt hiszem azért is mondtam el már az elején, mert a találgatások mindennél jobban idegesítenek. Áhh. sehogy sem jó.

2013. okt. 21. 10:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is éppen a meddőségi kezelés aktuális(túl vagyunk az első inszemen),és mi senkinek nem mondtuk el,hogy mi történik,és a kérdésed alapján azt hiszem nagyon jól tettük,főként,hogy mi falun lakunk,rohadtul nem hiányzik,hogy ezen csámcsogjon az aprónép...

Még a szülők sem tudnak SEMMIT!

Azt hiszem kár volt őket idő előtt beavatni!

2013. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!