Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen módszerekkel érnéd el,...

Milyen módszerekkel érnéd el, hogy vadidegen emberek a közeledben rakják le a mobiltelefonjukat és ne beszéljenek fennhangon félórán, órán vagy órákon át?

Figyelt kérdés

A kérdésben vázolt vadidegen a mélyen tisztelt utazóközönség egy-egy alpári tagja.


Magyarul:

Ülsz egy távolsági buszon vagy vonaton, ami dugig van, túlzsúfolt, nincs lehetőséged átülni máshova, igazából még állóhely se nagyon van, illetve szivatás lenne felbolydítani az álló utasokat azért, hogy átfurakodj egy távolabbi helyre, ahol igazából nincs még állóhely se, de onnan nem hallanád már a melléd leült tuskó ember megállás nélküli pofázását, amit a mobiltelefonján keresztül bonyolít,

azaz nincs lehetőséged helyet változtatnod, másrészt van jegyed, jogod van ott maradnod, ahol vagy, de a melletted ülő tuskó olyan hangosan és monoton módon nyomatja a lényegtelen dumáját, hogy az elviselhetetlen...

Ilyen esetben mit tennél, hogy befejezze a pofázást?


-Csak szólnál neki, vagy mást tennél?

-Ha kulturáltan megkéred, hogy fejezze be, de nem teszi, akkor mit tennél?


Írjátok le az ötleteiteket légyszi! Jöhet bármi, nekem sajnos nincs ötletem...


(Számtalanszor elhallgattam már, de vannak helyzetek, amikor fontos lenne a saját dolgomra koncentrálni, pl tanulni/olvasni/vagy pihenni, olyankor elviselhetetlen.

Félre ne értsétek nem vagyok túl érzékeny ezekre a dolgokra, ha egymással beszélget a mellettem és a szemközt ülő, általában az sem zavar, de nagyon sokan, akik tényleg órákig képesek megszakítás nélkül nyomatni a bájcsevejüket, azok valamiért mindig olyan hangerővel teszik ezt, hogy még a helyszínen hangosan társalgók hangereje is eltörpül mellettük..

És nem arról beszélek, amikor valaki utazás közben telefonon kénytelen munkahelyi feladatokat hangosan intézni, mert az valahol kényszer, meg lehet érteni. De a harsogó telefonos bájcsevejeket pl. két unatkozó kismama, vagy hasonló emberek között... Hogyan blokkolnád, ha nem ismered a melletted ülő "kedves" hangoskodót?



2014. jan. 30. 17:33
 1/7 MrPifta ***** válasza:
nem figyelsz rá, teszed a saját dolgodat.
2014. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
ilyenkor örülök hogy max 10-15 percet kell buszoznom a suli/barátok miatt:) de amugy fülesen zenét hallgatok és kikapcsolom a zavaró tényezőket:)
2014. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kifigurázom, "bekapcsolódom" a beszélgetésbe.. a lényeg, h már csak azért is kinyomja pl. idegességből :)
2014. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. hordj fülbedugható hallgatót. vegyél fel rá egy fejhallgatót.


2. ne járj tömegközlekedésen ha lehet.


3. ha enm megoldás, akkor pl kezdj el beszélni hozzá, mintha neked mondaná. vagy kérdezd meg mit modnott a jani mert nem hallottad. lényeg, hogy idegesítsd, legalább jól szórakozol rajta. az ilyen bunkónak fölöslegesen szólsz, 200% önérzet. főleg vanank azok a süketülő 40esek akik 2 kézzel tartják a mobilt és azt hisizk, hogy ha távol van a hallgató akkor kiabálni kell neki.

légy kreatív. egyébként meg a fizikai erő elég megnyerő. ez van.

2014. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kifigurázom, "bekapcsolódom" a beszélgetésbe.. a lényeg, h már csak azért is kinyomja pl. idegességből :)"


igen, a cél ez lenne. pl nagyon idegesítő tud lenni ha ismételgetsz valakit.

pl: szevasz józsi. te meg tetteted a fogyatékost: szeeevasz józsi. szevasz. szevasz jóóózsi. :) mulatságos lehet.

2014. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:)

És ti ezt meg is csinálnátok???

Amúgy jó ötlet, nekem ez eszembe nem jutott volna. Mármint a szevasz józsi, meg az ismételgetés, bekapcsolódás... :)

De ehhez olyan típusnak kellene lenni, akinek ezt természetes megtenni. :) Nekem nem hiszem, hogy jól menne. (Ha nincs dolgom, csak bambulok, akkor eltűröm a pofázást, de ha meg fáradt vagyok, tanulni kellene, olvasni szeretnék, amihez azt hiszem bárkinek joga van ugye... akkor viszont baromi ideges vagyok már ehhez...)


A tömegközlekedés kerülés pedig sajnos nem lehetséges, csak majd ha megnyertem a lottót...


Még jöhetnek ötletek!


(A fejhallgatós védekezést nem szeretem. Fáj a fejem/fülem a hangos fülhallgatós zenétől, a halk mellett pedig ugyanúgy hallani egy harsogó némbert...)

2014. jan. 31. 13:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ha ilyet sztorit látnék, hogy valaki megcsinálja ezt a szevasz józsizást, akkor fix, hogy nem tudnám visszafogni a röhögésemet.. :)
2014. jan. 31. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!